Iskustvo sa Azohem vestacikm djubrivom

Lepo pise 15:15:15 , to je ukupno 45 kg od 100kg djubriva. Niko nije pitao sta je to sto je tesko ostalih 55 kg.:osmeh:
 
Prosle godine sam koristio azohem. Bilo je grudvi, ali sve je rasturivac samleo i bacio. Nikada necu ovo djubre preporuciti. Jedino cena diktira kupovinu ovog sljama.
 
azohemovo djubre, je pravo djubre, u pravom smislu te reci , proletos bacano i u skorije vreme necmo s tim raditi ,to je sigurno . krs krs
 
Zakljucili smo da treba biti uporan i pazljiv pri ispiranju, da ne bi promakao mozda neki grumen zutog.
 
Daj sliku tog papira sa analize, baš me zanima šta tačno ima. Ili da kažem nema. Obećao je i Savato postaviti ovde ali nije još, valjda ne čeka da svi kupe pa onda.
 
Cim budem u mogucnosti postavicu rezultate analize.
@Ognjen74 isprazni sanduce,ne mogu da ti odgovorim na pp :ppozdrav:
 
I ja bih voleo da vidim analizu tog đubriva ali nema ni njega ni Savata koji je obećao dal za ovu ili prošlu sedmicu? Ili su prezauzeti ovih dana ili neko vrši prtisak da te analize ne dospeju u javnost. Ako je ovo drugo onda znamo približno stanje i bez analize :sjasi:I našu reakciju na to.
 
Kod nas je jedan covek odneo na analizu rusku 3 x 16 , linerovu 3 x 15 i suboticku 3 x 15.Kako sam cuo u ruskoj ima tacno po 16 %,u lincerovoj ima malo vise od 15 %,a u subotickoj ima 3 x 10
 
Sutra kacim rezultate,imao sam dosta obaveza,uplaceno je juce 3.400 din+20%pdv toliko iznosi analiza, rezultati bili gotovi jos u sredu-cetvrtak ali nikako da se cujemo,oni izgubili moj broj telefona koji je bio na cedulji sa uzorkom i tako...Preko telefona mi je rekla da djubrivo nije dobro a sta je tacno videcemo sutra kad odem po izvestaj ili ce mi pustiti na fax,videcu sad!Ja cu svoje obecanje ispuniti,i nista me u tome ne moze spreciti...Cujemo se

- - - - - - - - - -

Evo ih rezultati Azohem 3x15 ili ti bolje receno 7,14:5,30:6,77
20adlax.jpg
ogh1za.jpg
 
Sve ima za i protiv. U mom kraju je Azohem dosta jeftiniji od Fertila. Ja sam uzeo Fertil i nisam zadovoljan jer ima oblak prašine iza rasipača a malo zapraši i dok izručujem u rasipač. Nisam pitao komšiju koliko ima prašine iza Azohema. A u stvari me zanima, ako je u đubrivu oko 20% NPK šta je onih 80% materije? Neki krečnjak ili šta i da li to pomaže podizanju ph zemlje? Možda bih ja bolje prošao da sam za razliku u ceni između između Azohema i Fertila kupio veću količinu Azohema i tako opet dao biljkama približnu količinu NPK a istovremeno popravljam pomalo zemlju kad već nemam vremena da radim kalcifikaciju kako treba.
 
Ja vam rekoh da je to cist sljam,dzabe ste bacali pare na analizu.
Ovo je uradjeno cisto da se zna kako stoje stvari na domacem trzistu djubriva.Nema vise sumnje sada raspolazem cinjenicama i dokazima i vise nece dobiti ni dinar od mene.Ove godine kupljen Ruski MAP i Kalijum,sa proleca Ruska ili Rumunska Urea i da te vidi Bog.Ovog sranja sam kupio 100 kg i bacicu ga na 20-ak ari za mladi luk i to je to!Poslacu i email Republickoj Poljoprivrednoj inspekciji da vidim odgovor...Ovo je neka debela veza kad ga pustaju da radi i niko nista ne reaguje,a on se bogati...
 
Nazad
Vrh