Ishrana tovljenika

Колико соје стављате на 100кг прекрупе(самлевеног Кукуруза)?
To da bi nagurao 16% proteina u hrani trebalo bi ti sigurno 24~25% pecenog sojinog zrna. Ili kako si ti pitao na 100 kg prekrupe 32~33kg soje.
Ako ces tako raditi samo proveravaj kako balegaju.
Po meni ja ne bih vise dao od 18% sojinog griza ili sojinog zrna pa onda dodati 4~5% sojine pogace ili sacme ako hocete da vam je hrana u fulu sa proteinima.
Ali razumem situaciju na ove cene, ako imate svoju soju i ispecete je dovoljno to je dobra hrana.
Ja sam licno smanjio proteine na 15% u hrani do pred kraj tova kad su preko 80~90kg. Posle to im stavljam 16% sojinog griza i sve kukuruz, uz neki premiks 1% dodam 0.7% soli i jedu dok ne odu.
 
Koja bi bila jeftinija zamena sojinoj pogači? Potrošio sam svu sojinu pogaču za koju sam predao soju, tako da sada tražim zamenu za to. Tovljenici su preko 90kg, još malo treba da se prodaju.
Do sada je receptura bila sledeca:
30 kg ječma,
80kg sojine pogače,
15kg Immuno tov 3% Patent,
0.7kg Minazel plus,
~375 kg kukuruza.
Najjeftinije što sam našao je Patent Immuno Food Pro F, kog ide 15% i to je 75kg na 500kg. Džak 20kg je 2500, dok je Immuno Food 2100 džak, ali ide 100kg na mešaonu. Treća opcija je da nastavim da kupujem sojinu pogaču po ~90 dinara uz Immuno tov 3%. Po računici najjeftinije je kupovati Immuno Food Pro F na kom piše 40% proteina. Ne znam koliko moja stara receptura ima proteina. Sračunao sam sve tri opcije, koje sam do sada našao.
30kg ječma 900
80kg sojine pogače. 9200
15kg immuno tov 2680
0.7 Minazel plus
375kg kukuruz. 12375
Ukupno 25155

30kg ječma. 900
100kg immuno food 10500
0.7 Minazel plus
370kg kukuruz. 12210
Ukupno 23610

30kg ječma 900
75kg immuno pro F 9375
0.7 Minazel plus
395 kg kukuruz. 13035
Ukupno 23310


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Mislim da si pogresio u receptu sa sojinom pogacom. Kako 80kg sojine pogače 9200 kad je 80*90=7200? Tako da mislim da ti je sve priblizno isto. Jel nemaju neki jeftiniji premiks za kraj tova umesto tog immuno? Posto je pan tov?
 
Da, pogrešio sam za dve hiljade. Još sam se čudio kako je tolika razlika u ceni. Tek danas sam shvatio kada sam računao ponovo, detaljnije. Izabrao sam Immuno Pro F, to mi je malo jeftinije od sojine pogače koju dostavljač u poslednje vreme nije mogao da dostavi u normalnom roku.
Ne znam koliko je, nije mi prodavac ni rekao da postoji Pan Food. Ja sam neiskusan na ovom polju, tako da sam poručio 500kg Immuno Pro F. Pitaću sutra koliko je Pan Food 35.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko je, nije mi prodavac ni rekao da postoji Pan Food. Ja sam neiskusan na ovom polju, tako da sam poručio 500kg Immuno Pro F. Pitaću sutra koliko je Pan Food 35.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Immuno Food sam koristio prošle godine, kada sam ostao bez sojine pogače. Međutim, Immuno Pro F je skuplji, 2500 za 20kg naspram 2100. Odlučio sam se za Pro F jer preko 60kg mase ide 15% umesto 20% što je slučaj kod Immuno Fooda. Tako da mi izađe jeftinije Pro F naspram Immuno Food-a.
Imate par postova pre odokativnu računicu, sojina pogača, immuno food i pro f.
Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Hteo bih da povučem soju sa lagera u obliku sojine pogače, do sada sam kupovao Bankom sojinu sačmu. 20% sam davao sojine sačme, koliko bi pogače trebalo da dajem da bih dobio isti procenat proteina?
Moja matematika kaže da treba da idem 23% kako bih dobio isti procenat proteina.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Zavisi koliko procenata proteina ima pogača, ako znaš da se lako izračunati. Mi smo radili analize pogača razlicitih proizvodjaca i pogača je imala od 35 do 42% sirovog proteina


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam računao po zakonskom minimumu, 44% je sačma, 38% je pogača.
Po ovoj računici mi je isto da li povlačio svoju soju u vidu pogače ili je prodao i kupio sačmu za isti novac.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Прво анализа па онда таблица. Да не би било пролива или мршавих свиња. Ако би могао да добијеш сојин изолат то је још боље.
 
Najbolje je onda da nastavim sa sojinom sačmom, a ovo ostavim na lageru, ne mogu više da se zajebavam sa lečenjem i glupostima.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh