Ishrana kunića peletima

Koje komplikacije se mogu desiti ako su u srodstvu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako imaš veću rasu šteta ti je klati ako može napredovati ...Računaj na pola olišćeno od žive vage...Mnogo strpljenja imaj.
 
Hibridi se kolju sa 3 kg, ali oni imaju najbolji randman mesa. S obzirom da su tvoji mešanci i nemaju takav randman, moja preporuka je 4 kg žive vage, pa naviše.
 
Drobac, delim tvoje misljenje.

Izvinite ako malo davim s pitanjima, moram tako, ne bi li pokupio bitne informacije.


Koliko vremena treba da dodju sa 2kg zive na 4 kg recimo? hocu da ih ostavim preko zime, pa da vidim koliko mi treba bala deteline i ostale hrane.

Hoce li im biti hladno ovako na otvorenom? ili da im izbijem par cigli od obora sa desne strane, pa da se tu ususkaju, zavetrina je
 
Drobac, delim tvoje misljenje.

Izvinite ako malo davim s pitanjima, moram tako, ne bi li pokupio bitne informacije.


Koliko vremena treba da dodju sa 2kg zive na 4 kg recimo?
To zavisi od rase i ishrane, ali i vremenskih uslova. Zimi mnogo bolje napreduju, nego leti, npr. Za 2 do 2 i po meseca bi trebali da dođu do 4 kg, ako ih hraniš granulama.

Hoce li im biti hladno ovako na otvorenom? ili da im izbijem par cigli od obora sa desne strane, pa da se tu ususkaju, zavetrina je
Ako nisu na promaji, vetru, kiši i snegu, neće im smetati. Jedino ako je previše hladno, mogu se posmrzavati mladi u leglima, ako ih bude. Isto tako kunići ne smeju biti na direktnom suncu. Literatura kaže da njima najviše odgovara temperatura od 16 do 18 stepeni, ali po mom iskustvu, od 10 do 12, max 15. Preko toga, već počnu slabije da jedu.
 
@ zeljko_srb

Ta pitanja koja se sada ponavljaju su vec sva bila na forumu samo treba malo citati sto nije sramota.
 
Subotičke i Gebi. Farm Komerc nisam koristio, ne deluju loše na oko, ali mi kažu ljudi da im kvalitet jako varira.
 
Koristim Gebi, ali poskupljuju vremenom, dzak od 10 kg je 470 sada. Koja je cena Subotickih ?
 
Bio je toliko i kad sam ga ja kupovao. Subotičke od 16% su 450, a od 18% 500 din.
 
Koristio sam ih jedno vreme. Lošije su i od Gebija i od subotičkih, čak ne opravdavaju ni razliku u ceni.
 
Kakvo je stanje sa granulama, vidim da je ovaj deo foruma utihnuo malo, nema diskusija kao ranije. :sta:

Kako mozete rangirati granule sada po odnosu cena/kvalitet? Ja sam uzeo prvu turu hrana produkt, 10kg sa 16% proteina je 400 din...
 
Izgleda da je ovaj deo foruma mrtav, kunicari se uspavali.. Ja licno nisam koristio, ali sam procitao na dosta mesta da ljudi daju, ali i dosta komentara koji su protiv toga.. Najbolje je probati pa videti, naravno jedan deo eksperimentalno, jedno leglo npr, i uporediti sa ostalima :)
 
Ja sam krenuo da dajem ali još je u fazi ispitianja. Ali i u priči sa Drobac, reče da u njima nema kokcidiostatik.
 
Nazad
Vrh