Ishrana kunića peletima

Mislim da ima u veterinarskoj apoteci primavet na uglu temerinske i branka radicevica ali nisam siguran, a pogledaj i u petrovaradinu u onoj drugoj polj. apoteci kad se ide iz pravca ns sa desne strane, znam da ima gebi i step cini mi se da je bio i suboticki.
 
Хвала,и ја се сетих Примавета!Имају Суботички 450дин./10кг.

Може ли ми неко још да каже,колико је по зецу,грама дневно пелета потребно?

Хвала унапред!
 
Jokisns, ja svojima dajem oko 150 grama dnevno, rasplodnom mužjaku malo mianje, a ženkama kad doje 300-500, ovisi koliko mladih ima
Da napomenem, navedene količine se odnose na kompletnu težinu obroka, jer dajem 2/3 peleta i 1/3 ječma
 
Перје,
пуно хвала на одговору,сад ми је много јасније!Ја сам давао више,па ми разбацивали...сад ћу да их доведем у ред!:ppozdrav:
 
da li je bolje davati zob ili ječam, naravno uz dodatak granula (na ambalaži piše 1-2 supene kašike po kuniću)?
 
I zob i ječam su kvalitetni i mogu se davati kao potpuna ishrana, za razliku od kukuruza, koji im je teže probavljiv.
Samo ti njima umiješaj i zob i ječam. Preporučam ti da zobi staviš malčicu više jer je malo bogatija proteinom od ječma.
 
Pozdrav, da li je ko hranio kuniće Gebijevom Ozzy hranom za tov junadi? po sastavu je skoro ista kao i za kuniće, samo što je puno jeftinija. 40kg te hrane oko 9 e, a za kuniće 10 kg 5 e
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav, da li je ko hranio kuniće Gebijevom Ozzy hranom za tov junadi? po sastavu je skoro ista kao i za kuniće, samo što je puno jeftinija. 40kg te hrane oko 9 e, a za kuniće 10 kg 5 e
Pozdrav druze ! Ja ih time hranim. Malo slabije napreduju nego kad ih hranis sa hranom za tov kunica,ali je svakako mnogo isplativije. I sto je bitno lepo je jedu. :)
 
To sam mislio davati odraslima, a mladima dodavati i granula za kuniće. Koliko otprilike duže hraniš te za tov sa tom hranom, u odnosu na ove što jedu samo hranu za tov kunića?
Hvala ti na odgovoru! ;)
 
Gebijeva hrana za kunice sadrzi kokcidiostatik, pa pre klanja valjalo bi preci na neku drugu hranu. Ja cu im pre klanja davati Gebijevu hranu za jagnjad koja ne sadrzi kokcidiostatik.
 
To sam mislio davati odraslima, a mladima dodavati i granula za kuniće. Koliko otprilike duže hraniš te za tov sa tom hranom, u odnosu na ove što jedu samo hranu za tov kunića?
Hvala ti na odgovoru! ;)
Jeste da idu sporije i ako treba sa 3 meseci da bude 3 kg ,on mi bude sa 3,5 meseca. Mada nekad bude i sa 3 meseca 3 kg. Ne zavisi tov preterano od hrane ili peleta vec od godisnjeg doba sto znaci, kad je toplo manje jedu, sporije se tove. Kad je hladnnije, vise jed,u brze se tove. Znaci sebi pustam u tov od oktobra pa sve tamo do marta kad tovim sebi i tad guraju 3 kg 3 meseca sa peletima za tov junadi.Preko leta tj sad kad su vrucine bez 3,5 -4 meseci nema 3 do 3,5 kg razlika je nekih 20 dana da dostigne punu tezinu za klanje ja ih koljem na 3 kile pa i 2,8 kg zive vage tad nemaju masnocu kasnije imaju masnoce.Mislim da sam ti dao sveobuhvatan odgovor, pa i za nesto i sto nisi ni pitao. Tipa za klanje. Nadam se da si zadovoljan odgovorom ! :)
 
Baš ti hvala na svim informacijama! Do skora sam držao mix panonac-hajkom i nešto nisam bio zadovoljan s njima...treba im 4 mjeseca da dostignu 3kg žive vage. sad sam počeo sa orijašima (mužjak i ženka) pa sa 4 mj 4,5 kg. ili ja nisam imao prave primjerke iako su roditelji bili na izgled predobri. Ne znači meni ništa 15-20 dana ako mi je jeftinije jer bi mi bilo 50% jeftinija hrana. Možda sam ja i zeznuo u tom ljetnom leglu, jer sam imao slučajeva da mi se malci pokrepu nakon 3-4 dana od okota kad je napolju temperatura do -10 (a oni su u zatvorenoj šupi).
hvala još jednom!
 
Pozdrav druze ! Ja ih time hranim. Malo slabije napreduju nego kad ih hranis sa hranom za tov kunica,ali je svakako mnogo isplativije. I sto je bitno lepo je jedu. :)

Da li je to bas hrana za junad ili telad? Kod Gebija sam video ovo što je granulirano: [TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]ENERGOKALF II.[/TD]
[TD]granulirano[/TD]
[TD]18%[/TD]
[TD]Potpuna smeša za telad od 50 do 100 kg[/TD]
[/TR]
[TR="class: alt-table-row"]
[TD]ENERGOKALF III.[/TD]
[TD]granulirano[/TD]
[TD]16%[/TD]
[TD]Potpuna smeša za telad od 100 do 250 kg[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Da li moze to za kunice i od koliko %?
 
Da li je to bas hrana za junad ili telad? Kod Gebija sam video ovo što je granulirano: [TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]ENERGOKALF II.[/TD]
[TD]granulirano[/TD]
[TD]18%[/TD]
[TD]Potpuna smeša za telad od 50 do 100 kg[/TD]
[/TR]
[TR="class: alt-table-row"]
[TD]ENERGOKALF III.[/TD]
[TD]granulirano[/TD]
[TD]16%[/TD]
[TD]Potpuna smeša za telad od 100 do 250 kg[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Da li moze to za kunice i od koliko %?

Proveri da li u tim granulama dodata urea? Ako je ima onda ne bi trebalo da je dajes kunicima.
 
Da li je neko koristio chick prom hranu za kunice i ako jeste kako mu se pokazala:)
 
Poslednja izmena:
Odlična je, samo u zadnje vreme ima nešto više prašine nego obično.
 
Meni je jedan drugar rekao da je on dok je drzao zeceve hranio sa njom i da mu se dobro pokazala a jeftina je. Kod nas kosta 370 din 10 kg
 
Nazad
Vrh