Industrijska paprika

Pise posejali. A iznad je slika sa sejalicom. Sadi se rucno, mada znam da se negde mesa to sadjenje i sejanje. Negde kazu da su sadili krompir. Sadjenje je kad se biljka koja je stara izvesno vreme - nije seme, sto je vrlo bitno - stavlja u zemlju i ostaje nadzemni deo. Malo nezgrapno sam objasnio ali to je to.
 
Kiraj, da nije malo rano za sejanje s obzirom na temperaturu? Do 15. aprila, vidim po prognozi, da noćna temperatura ide čak i u minus, a vrti se oko 2-4C a dnevna od 10-15C? Iskreno nemam iskustva sa direktnom setvom i ovakvim uslovima; pre sam radio iz rasade pa sam sadio oko 10. maja, a od kada radim direktnu setvu, uvek je bilo dosta toplije u ovo doba godine?

Ja za tretiranje semena radim NaOH 2% za svoje seme (ljuta ind. paprika), a seme kupljeno i terirano sa Vitavax-om (HS-2), tretiram još sa prestižom pomešan sa bioplant florom (ili Slavolom S - ne mešam ta dva, ili jedan ili drugi) i trifenderom.
 
Kiraj, da nije malo rano za sejanje s obzirom na temperaturu? Do 15. aprila, vidim po prognozi, da noćna temperatura ide čak i u minus, a vrti se oko 2-4C a dnevna od 10-15C? Iskreno nemam iskustva sa direktnom setvom i ovakvim uslovima; pre sam radio iz rasade pa sam sadio oko 10. maja, a od kada radim direktnu setvu, uvek je bilo dosta toplije u ovo doba godine?

Ja za tretiranje semena radim NaOH 2% za svoje seme (ljuta ind. paprika), a seme kupljeno i terirano sa Vitavax-om (HS-2), tretiram još sa prestižom pomešan sa bioplant florom (ili Slavolom S - ne mešam ta dva, ili jedan ili drugi) i trifenderom.


Za cega je trifender prvi out cujem za njega inace ostalo radim isto kao i ti jedino je (HS-6)
Sto se tice sejanja datum je uveliko tu jedino je jos uvek previse mekano temperatura mislim da i nije tolko odlucujuca mada uvek je bolje staviti seme u toplu zemlju.
 
...trifender (trichoderma) je u suštini biofungicid. Kada sam ga puštao kroz kpk imao sam dobre rezultate i čini mi se da je bilo efekta. Sada probam da ga mešam, prah, direktno sa pretižom i slavolom, da kada paprika pusti klicu i počne razvijati koren odmah "povuče" preparat, jer kap po kap creva stavljam tek kada se ukoreni, a do tada ima dosta vremena...Ko zna da li to uopšte i ima efekta, jer je na semenu vitavax, pa u prestižu, pored insekticida, činim mi se ima još jedna komponenta koja deluje fungicidno, pa je pitanje da li te gljive uopšte i opstaju na semenu. Ove godine planiram, već mi je rasada skoro i spremna za sadnju, da probam industrijsku ljutu (Hiroš i Jubileum) na dve grane da puštam na kanap. Jednu u plasteniku, a jubileum bih sadio krajem aprila napolju. Da vidim kakvi će prinosi biti, pa ako nekoga zanima vremenom mogu kačiti slike da se vidi kako to izgleda...
 
Pozdrav kolege, je li niče paprika? Ja sam jutros prskao totalom travu, jer je paprika počela izbijati...čini mi se da neće baš ujednačeno da nikne, ali šta da radimo?! Bitno je da je krenulo...
 
Nemam svoju, ali jednu u ataru pratim. Jako je nejednako nikla. Kisa nije pala, pa ima semena koje ceka kisu. Sve u svemu za sada "mrsavo" to sve izgleda.
 
Pocelo je ....
photo0232.jpg
 
Ako se koriste vegetativni organi pri setvi/sadnji rec je o SADNJI.Ako se koriste generativni organi tj. seme onda je setva! Krtole,rizomi,lukovice,rasad se SADI ,seme seje. Poz .

Kiraj ,lepo izgleda!

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh