IMT

Probacu i ja to da odradim, moj se muci bez grejaca cim temperatura padne ispod 15ak stepeni, a motor odlican. Stari 539 sa linijskom pumpom i produvalim motorom je palio 10x bolje.
Kako onda moze da gura ulje u rezervar ako je zapusen dovod

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Pa kroz povrat, AC pumpa ima daleko veci protok nego sto motor potrosi. Izvlaci ulje ispod membrane, ubacuje ga u sistem, puni filtere i ubacuje u rezervar kroz povrat. Meni se takav slucaj nije desio, mada nije prvi put da cujem za tako nesto. Ono sto se meni licno desilo je da zupcasta pumpa montirana na motoru izvlaci ulje iz motora i ubacuje ga u hidrauliku, jer je bio los semering pumpe.
 
Dovod goriva se možda i začepio, možda nije, nebitno... Pumpa je vukla ulje u sebe, slala ga u PVP koja ga šalje u dizne, dizne ne potroše svo gorivo koje dobiju, dobar dio ide na povrat u rezervoar i eto ga odakle ulje u rezervoaru. Kad je kolega Ivan javio što se dogodilo nisam vjerovao, mislio, mislio i odakle ulje u gorivu, uvijek bude gorivo u karteru...

Da se poderala membrana nekako da glumi jednosmjerni ventil pa kad ide dolje pušta ulje u sebe a kad ide gore da pumpa gorivo, ne znam, još mi nije jasno, čekam da Ivan otvori tu staru AC pumpu pa će sve biti jasnije kako je vukla ulje u sebe.

Zbilja zanimljiv slučaj za koji nisam nikada ni mogao pomisliti da je moguć...
 
Sve to stoji u teoriji ali za mene je to prakticno nemoguce,pa taj motor bi za 1 sat ostao suv i zaribao i kako bi uzgledalo da traktor radi na preradjeno ulje pa to bi se valjda primetilo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kolege ja sam imao slucaj na motoru s46 da je progura ulje pored semerina na bos pumpi.
"normalno" je da pusti gorivo u ulje pored semeringa ali desilo se kontra.
Pvp je izdala na sred njive,ljudi je zamene na sred njive i nastave da rade ali malo posle toga pocne kombaj da dimi plavo.
Nasli smo se tu i daj da vidimo sta ga muci,vamo tamo svo gorivo crno a sipan cist ed.
Prilikom skidanja pvp pocne ulje da izbija iz pogona pumpe.
kad smo razmontirali sve provalimo da je prilikom skidanja i vracanja pumpe upala prljavstina i zapusila povrat ulja i guralo ga u pvp.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Evo već dugo nije bilo problema jučer u tanjuranju 560 crkne nafta puna smeća sve zaštopa sad ću morat redom sve rastavit.
 
Sve to stoji u teoriji ali za mene je to prakticno nemoguce,pa taj motor bi za 1 sat ostao suv i zaribao i kako bi uzgledalo da traktor radi na preradjeno ulje pa to bi se valjda primetilo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока


Ostao je bez litre ulja u karteru i počeo trokirati i ugasio se.... Ali da je nastavio s radom, zaribao bi.... Pritisak je držao, i sada radi normalno, iako još troši to gorivo sa uljem.... Baš sam ga danas vozio sa frezom, osjetio bi da neradi kako treba ili da ima manje snage....

A što Petar spominje zupčastu pumpu, imao sam problem na kombajnu, gdje je pumpa stara 2g probila hidraulično ulje u motor, motor je počeo drugačije raditi i lagano počeo bacati plavi dim, i zbog nedistatka ulja, hidraulika je loše radila, izvadio sam mjerač, a ulje je izlazilo van, vratio staru pumpu iz 1985 i radi tako, samo sporije radi hidraulika.....
 
Poslednja izmena:
Meni se davno desilo na dedinom 539 da je ulje ubacio u rezervar, kvar je bio na membrani otpertlovala se gornja podloška sa metalnog dela. I za mene je to bilo nezamislivo kako se ulje našlo u rezervoaru ali kada sam zamenio membranu traktor je normalno radio.
 
Evo pronašao sam za S motore, razlike u pvp pumpi i uglu podešavanja, još moram vidjeti za količinu goriva

 
Rješen danas problem u nafti smeća bilo da je sve poštopalo.
Od rezervara do ac pumpe.
Oprao sve s dimerom pa vrućom vodom čistu naftu natočio i gas.
Tanjurao sve opet normalno
 
Ti kao da si tocio gorivo iz septicke jame kad ima tolko smeca

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Iz bačve posudio nisam ni gledao.
Možda je od toga jer je i hrđe bilo dosta.
Na ac pumpi sito zaštopalo sad je dobro.
Jučer tanjirao nema greške
 
Jel pokusao neko plovak od neceg da natakari na rezervoar 539?
Od Lade i Zastave znam da pase ali mi se ne svidja, one niti brzo popucaju, kao da je paucina..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nisam nasao nista bolje a da moze pasovati.
Ladin jedna crvena i malo vremena da se naptavi preliv.
Stigla lamela i set kvacila, samo vreme da se unormali pa cepanje na pola.
b2a3e4f114f7589f4e120db448cb599e.jpg
cb9fd7b50d3af63effac0b05416d0d99.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nisam nasao nista bolje a da moze pasovati.
Ladin jedna crvena i malo vremena da se napravi preliv.
Stigla lamela i set kvacila, samo vreme da se unormali pa cepanje na pola.
b2a3e4f114f7589f4e120db448cb599e.jpg
cb9fd7b50d3af63effac0b05416d0d99.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Precizan je i ovaj koliko toliko ali nije dugotrajan.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh