IMT

Kod brene je sve fini navoj, jedino je standardni od ona 4 vijka što drže dvokraku i jednokraku polugu, koji su mi i popucali....
 
Zavrsio sam danas, kod mene su M18 vijci, ne znam da li je neko pre povecavao rupe i navoje.
Preko ljeta planiram raditi motor pa cu usput srediti luft na centralnoj osovini i ugraditi mazalice

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Stelovani ventili, kvacilo i jos par sitnica. Deklo na pvp bilo prilicno zajedeno, ravnali vodenom smirglom, cetkice tu i tamo, ostavili smo za sad...
c6eae667c5ad633f56588881be8fd272.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Tu deklu samo stisnem na tračnu šlajfaricu
A ako menjam tražim sa čeličnom pločom!!
Četkice i prsten menjam samo ako ako imaju risove od rada


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Lukas, aluminijum valjda.. mrzim rotacionu, obicno g*vno, za pumpu priznajem linijsku i kraj!
Toliko je bilo zajedeno da je traktor bio lenj neverovatno, kad povucem rucicu gasa on kaze aj ti ljudino sad cu ja.
Vec mnogo bolje ide, uz brdo prima gas bez problema, pre nije mogao.
Rotor i cetkice takodje nisu u nekom stanju, nismo imali cetkice inace bi promenili i njih, al' nije ni bitno toliko, nek radi jos malo pa ce na remont skupa, pumpa i dizne.
Jos uvek ne mogu da verujem, traktor ima 2700rh.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne moraš vjerovati, 2006.g. kupljen nov 549, na 280 sati otvaran motor, mjenjane karike, ove koje su bile u njemu su bile katastrofalne... a na 480 sati je skidana PVP jer je traktor gubio snagu da bi se ispostavilo da onaj prsten s bregovima u PVP uopće nije bio zakaljen, nego od sirovog materijala i pojeo se čudo jedno. Kasnije sam pročitao mislim čak ovdje na forumu da su plaće bile neredovne u firmama pa su se ljudi svakako snalazili, ugrađivali u nove pumpe loše dijelove a kod kuće prodavali dijelove normalne kvalitete "na crno"...
 
Ja menjao cetkice i prsten na 539, stare su bile toliko zajedene da su imale 2-3mm lufta. Ali nisam nista dobio, a poklopac nisam dirao. I dalje slabo vuce, pogotovo ispod 1400 obrtaja. Preko toga vec ide nekako. Sa tim traktorom radim samo lake poslove, nikako da se smislim da remontujem pumpu jer se stanje ne pogorsava. Inace ima 2200 sati, '90 godiste, i pumpa je vec jednom radjena! Pre 15ak godina.
 
Lukas, aluminijum valjda.. mrzim rotacionu, obicno g*vno, za pumpu priznajem linijsku i kraj!
Toliko je bilo zajedeno da je traktor bio lenj neverovatno, kad povucem rucicu gasa on kaze aj ti ljudino sad cu ja.
Vec mnogo bolje ide, uz brdo prima gas bez problema, pre nije mogao.
Rotor i cetkice takodje nisu u nekom stanju, nismo imali cetkice inace bi promenili i njih, al' nije ni bitno toliko, nek radi jos malo pa ce na remont skupa, pumpa i dizne.
Jos uvek ne mogu da verujem, traktor ima 2700rh.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Deki jel kod tebe isti lukas cav pumpa ? I burazerov 540 ima oko 2000 sati a kad nosio pumpu na remont ista prica , rotor i cetkice, tj cela
 
Deki jel kod tebe isti lukas cav pumpa ? I burazerov 540 ima oko 2000 sati a kad nosio pumpu na remont ista prica , rotor i cetkice, tj cela
Jeste j*bo je inzinjer.
Traktor je '91 god.
Cista glupost od pumpe!
A na sva tri je ona, nemam srece kad kupujem traktor da naletim na linijsku.
Coveka koji je linijsku izmislio treba nagraditi, komsija ima na 560.
Ljudi drugaciji zvuk traktora totalno od mog 560. Bolje ide, bolje pali, ma sve bolje, jos nije remontovana, traktor '84 god, garantujem zivotom da ima preko 15.000rh.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Iz mog iskustva linijska manje trosi!


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I proguta svašta.....

short term intermediate long term goals



Od prije par dana, ovo sam misliio da se nemože dogoditi, al dogodilo se..... Ulje iz kartera je digao u rezervoar za gorivo, filter za gorivo pun ulja, rezervoar bio nasipan do čepa, i na odušak curi gorivo, odvrnem čep, curi van..... U frezanju

Posumnjao sam u ac pumpu, imam polovnu dobru koju sam montirao, zamjenio ulje i filter, u karteru, traktor upalio bez problema, i sada troši to gorivo.... Ac pumpu moram rastaviti, da vidim u čemu je problem....

Gorivo u karteru razumijem, al ulje u gorivu.....

Jel netko imao takav slučaj?
 
Kako,jedino da ne otiče ulje u karter iz tog kućišta gde je bregasta pa da puni AC pumpu a i tad bi motor brzo ostao bez ulja
 
Ako je zapušen dovod goriva i oštećena membrana onda AC pumpa povlači odakle joj je lakše, a to je ispod membrane
@deks
Kakvi su simptomi bili pre šmirglanja dekle ? Nedostatak snage u svim obrtajima ili u nižim samo ?
 
Kako onda moze da gura ulje u rezervar ako je zapusen dovod

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ako je zapušen dovod goriva i oštećena membrana onda AC pumpa povlači odakle joj je lakše, a to je ispod membrane
@deks
Kakvi su simptomi bili pre šmirglanja dekle ? Nedostatak snage u svim obrtajima ili u nižim samo ?
Lose palio hladan (ni sad ne pali nesto ekstra ali je bolje osetno) gubio snagu, kad vuce teret i kad je gusto (uzbrdica) sa 2000o/min od jednom padne na 1400o i tako nosi citavu uzbrdicu...
Evo danas ceo dan vukao stajnjak skroz drugi traktor, na sred uzbrdice primi gas bez problema, bas ponese, dosta snage je dobio ali jos uvek verovatno nije u najboljoj formi jer smo videli da i cetkice nisu neke ali smo ostavili tako nek radi jos neko vreme, treba mi traktor a bosista koji mi radi prezauzet...
I dizne smo vadili, bilo bas dosta cadji.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh