IMT

Ne znam koji je odnos zuba na radilici i zupcaniku od pumpe.Ako je 1/2 onda ce biti na drugom krugu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Odnos mora da bude 1 prema dva jer je paljenje na svakom drugom krugu ali ako si podesio pravi klip na paljenje možeš vrteti ceo dan neće se ništa promeniti
 
Ma pitao sam zbog oznake na pumpi.

Jer radilica je postavljena gde treba ali pumpa pre remonta bar oznaka na njenom rotoru je stajala na C oznaci a sad stoji na G.

A razvod nije diran nista.

Jedino objasnjenje je da je cetvrti klip na palenju pa su oznake na pumpi na kontra strani.Okrenucu jos jedan krug radilicu pa cu videti sta ce na pumpi biti.

Ali opet jaci je bio 5x pre remonta nego posle.

Cudno mi jos skinem cev sa pumpe prema dizni sto ide i verglam.Posle 4-5 okreta radilice tek onda pocinje da baca naftu.Do tad nista.

Isti su mi i na 549 remontovali pumpu i radi ko sat.Ne verujem da su nesto zeznuli ali opet desi se svasta.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Možda je sad klip u gornjoj tački ali na izduvavanju a ne na paljenju, probaj okreni radilicu još jedan krug pa ćeš videti a ako nije uradio pumpu kako treba da li će ti priznati reklamaciju jer si skinuo plombe.Sa tim bošistima je kockanje kako će uraditi posao,ja sam bio najebo više puta sa njima,jednu pumpu sam vraćao majstoru 3 puta i na kraju sam nosio kod drugog i on je uradio strava a nedavno sam nosio dizne od drugog traktora kod jednog majstora koji važi za najboljeg u kraju i dođe mi da plačem,zamenio sve 4 jer su kako kaže stare bile nula sve su pišale a sad traktor jedva ide i troši kao tenk i sad kad pomislim da ih opet skidam i nosim ponovo muka me hvata
 
Poslednja izmena:
Proverio sve je na svom mestu,faza je dobra.

Nisam pametan vise gde da gledam
af71fefe9e0bb0081918a8ade481f0e7.jpg
090e131b9d828f42fae28a255321025b.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
iU ovakvoj situaciji bih rekao da je promasen takt tj 20 stepeni ali pri izduvnom taktu. Takodje poznato kao okretanje pumpe za 180 stepeni na IMT 533. Motor upali pod jedva pod dobrim gasom, dimi i nema snage. Ali ne vidim kako je to moguce na M34, ako se zupcanik nije pomerio pumpa moze samo na jedan nacin da se ugradi. Jedino ako je omasio onaj ko je sklapao pumpu. Nisam siguran da li je to uopste moguce.
Probaj okreni radilicu za pun krug, dodji opet na 20 stepeni i vidi koje su oznake tada

...
U stvari sad vidim da si to vec probao. Treba bolje da citam sta je napisano :ROFLMAO:
Definitivno deluje da je nesto omaseno pri sklapanju pumpe. Pogotovo sto gorivo ne krene odmah prilikom verglanja (podrazumeva se naravno propisno izluftiran sistem). Da li dimi ili samo nema snage ? Da je toliko omaseno paljenje dimio bi mnogo
Probaj da okrenes motor dok se ne pojavi C i videces gde je otprilike.
 
Poslednja izmena:
Proverio sve je na svom mestu,faza je dobra.

Nisam pametan vise gde da gledam
af71fefe9e0bb0081918a8ade481f0e7.jpg
090e131b9d828f42fae28a255321025b.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Jesi ti dobro vratio pumpu?
Imam oznake u knjizi uslikat ću ti sutra!
Da nisi omašio na vezi pumpa zupčanik?
To sam jednom sreo da je tip omašio na onom trnu u zupčaniku i isterao trn napolje dok je stezao pumpu
Koliko se sećam prvi na paljenje GMT i neka oznaka da se poklopi sa uskočnikom uslikat ću ujutru u radionici je knjiga
Ima razlike u uzubljivanju za M i DM to sam siguran


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jok,treba 20 stepeni pre gmt ( imam oznaku na zamajcu 20 stepeni kad je )

I oznaka na rotacionoj C treba na ivicu od zegera.

Sve vraceno i poklopilo se kako treba.Ali bolje je radio 10x sa dotrajalom pumpom nego sa remontovanom.



e3c24c60ad39a614dcabeeb636a9796a.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa npr ja nemam rupu na ploči ni oznaku na zamajcu!
Jel taj zamajc ako je skidan vraćen kako treba?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nije isti raspored rupa cini mi se i moze se samo na jedan nacin vratiti.

A na tu rupu imam oznake i za GMT na zamajcu i 20, 24 i 28 stepeni

Nekad ljudi bili pametni kad su pravili.Stavis lepo oznaku i znas gde je klip.

Na novijim komparater, skidaj ventil deklu klackalice , trazi gmt ,vracaj nazad sve steluj ventile itd. Ovo je kulturica.

Kako god pre skidanja pumpe je radio normalno.Zamajac nisam skidao sad.

Najgore dijagnostikovati kvar ufff.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jednu stvar uvek uradim kad skidam pvp
A to je kirnerisanje zupčanika i mirna Bačka ravan Srem
Druga stvar vrlo jednostavna koju mnogi koriste na IMR motorima je da uzmu npr kod M motora dugačke vijke m6 zavrnu kroz prednju deklu razvoda kroz navoje za okrugli poklopac i stisnu zupčanik pumpe od zadnju deklu
Treća stvar koju sam gledao je da skinu lulicu od čepa za ulje 4 m6 vijka i bijaksom liznu jedan zub na zupčaniku pumpe i zidu dekle razvoda ( nešto slično imaju starije mečke)
Po meni zamajac nije merodavan uopšte jer se lako pogreši ako je nekad skidan
A ovo ću uslikati ujutru u radioničkom priručniku


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Koliko me secanje nesto kroz maglu sluzi pre 4-5 god kad sam ga montirao cini mi se da nisam mogao da ga stavim kako hocu,mimoilazile se rupe nesto malo 2-3mm.

Svakako posle montiranja zamajca posle tih 4-5 god traktor je napravio skoro 2000 sati i radio normalno.

Znaci sad samo pumpa skinuta i vracena gde je i bila.I sve oznake se poklapaju.

Ali on prvo vergla jedno 5-6 sec pa tek dim krene izlaziti i tako jos dimi sigurno 10-15 sec i onda upali na jedvite jade.

Kad je vruc pali lako, skoro na zub

Trecom iz mesta nmg krenuti ugasi se nema snage a pre remonta isao lagano iz mesta trecom.




Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako si siguran za FAZU skidaj pumpu pa opet kod bošiste ni prva ni zadnja na reklamaciji
Ali nemoj da PROPLIVAŠ



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Meni se jedan traktor isto tako ponašao posle remonta pumpe i posle 3-4 dana čupanja kose vratim pumpu kod bošiste i dijagnoza je bila da su ona krilca u onom ekscentru na čelu pumpe kod rotora bila loša ne znam kako se to stručno zove i da nisu uopšte davala pritisak a sve je to bilo stavljeno novo
 
Poslednja izmena:
Kupio sam novu pvp mefin, jer nisam htio raditi remont, iako moja original pvp je dobro radila, al kad radim sve na motoru htio sam i to napraviti..... Prvih 5-6 sati je zezala ručica za gašenje, ako ju povučem do kraja, ostane blokirana, i nemogu upaliti ponovno traktor, pa sam počeo vući lagano dok se traktor nije ugasio, i tada nije ostala blokirana, sada nakon 350 sati radi ok, al u radu nekako ko da ima više dima nego prije sa starom pumpom, ko da jedna dizna neradi dobro, dim je isprekidan.... To ću morati pogledati preko zime, a i jebeš takav posao ako dizne nevaljaju nakon 350 sati....... Kao i kod tebe, nakon reglaže da pumpa nevalja, to nikad neću shvatiti, da neki pumpe nose i po tri puta na reklamaciju..... A nova pvp 300-350€.......isplati li se?
 
Možda ta nova ima malo više baruta na punjenju pa zbog toga dimi a rezultat su bolje performanse motora.Kod nas reglaža pumpe košta između 150 i 200e sa sve zamenom uložaka dizni pa se isplati.
 
Na pločici sve isto piše kao i na original pumpi, osim proizvođača, ipm ili mefin.....

Zamjena uloška dizne je oko 7€ a uložak 10€......

Isplati se reglažirati ako se napravi kako treba, al to je očito postalo lutrija..... Kolega sa 539 nosio tri puta rotacionu pumpu, najboljem majstoru, što radi samo pumpe barem 40godina......što reći
 
Meni se jedan traktor isto tako ponašao posle remonta pumpe i posle 3-4 dana čupanja kose vratim pumpu kod bošiste i dijagnoza je bila da su ona krilca u onom ekscentru na čelu pumpe kod rotora bila loša ne znam kako se to stručno zove i da nisu uopšte davala pritisak a sve je to bilo stavljeno novo
Transfer glava na DPA pumpi što ti reče krilca i prsten!
Kad on strada teško dobija gorivo i teško povlači nema dima ili beo dim

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
I što ss još događa, kada idem nizbrdo, ide lagani plavi dim na auspuh, kad kočim motorom.....
 
Nazad
Vrh