IMT

Edge ja sam tu školu davno platio i to skupo oko 2500e
Ko se na mleko opeče taj i u jogurt duva
Nego nemožeš ljudima objasniti kao oni na DZ što slikaju plamen iz auspuha i hvale se
Na ulju i nafti nemoj žaliti tu nema kompromisa
Valjda zaradi za gorivo i ulje



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Godinama sam nabavljao lož ulje po ceni pola eudizel uvek ok
Recimo 3_4t godišnje se trošilo bilo je više usluga i zemlje i svega
Jedne jeseni dodje kontingent 15 buradi
Uspem uveče u 3 traktora i Fijat
Ujutru branje kukuruza 2 beru 1 prevoz

Stade 542 rotaciona, 539 krklja ali ide
560 nema snage da vuče 3 prazne prikolice niz njivu
Aj kući Skinem sve 3 pumpe I SVE DIZNE kad ono HAOS krenem kod bošiste kad stane auto
Zovnem dobavljača da nosi sve i vrati novce on počne da se raspravlja ali dodje
Ja u njegov rezervoar na ford tdci naspem 60 l i krenemo po pumpe stane Ford
Odneo je sve platio pumpe i vratio pare za naftu
A jed ostavio meni
Nikad više nisam experimentisao


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ovo gore sto si napisao za ulje i gorivo:osmeh: Neka sazeta verzija\poenta naseg prijatelja @Stalker-a i njegovih tekstova je menjaj te i sipajte kvalitetno ulje i nece glava da vas boli,to smo do sada valda naucili.
 
Nego stigla INDIJANSKA glava motora sve u drvenom sanduku
Dobro izgleda vidjat će gazda kako sad radi

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Da nema neko pri ruci slike postavljanja/skidanja kabine na 539? Skinuo sam krila, treba da stavim kabinu, ali bi da proverim gde idu nosači i da li ih imam sve, da mi ne stoji u vazduhu dok ja rešavam nosač neki koji nemam.....imam neka dva što idu ispred onih kutija za noge valjda i imam dve ploče, nije mi baš jasno dok ne krenem gde bih sa njima (imaju neku veliku rupu na sebi, a nemam gumu neku za vibracije....) :sta:
 
Pa da, samo bih voleo da vidim sve to kako izgleda ako neko ima slike gde šta stoji i kako stoji......
 
Ja sam te nosače na 539 menjao bar 10 puta dok ih nisam izbacio
Uzeo sam i smanjio rupe na nosačima kabine na 16mm i stavio stare gumice od komušaljke i tako ide i moj i bar 10 u selu kojima sam to radio
Lepo iznad i ispod ubaciš po 25-30mm debljine gume sttegneš i kraj

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Bravo, hvala Tomislav n :bravo:
Problem je i što izgleda ima razlike stariji i noviji...moj je '82, fabrički od prvog dana kod mene, nemam tri šrafa iste dužine na prednjem nosaču i plus ta jabučica od "ruke" koja ide prema prednjem točku, vidim da je kod vas u kućištu, kod mene je pola u nosaču kabine (bar treba da bude izgleda). Vidim i ja da ću nešto da budžim i varim.........:udri:
 
Ponos IMT-a se pokvario! Pogonski zupcanik prednje vuce i ovaj medju zupcanik su stradali... Da li neko zna koji odnos zupcanika treba da bude ako su prednji tockovi 12,4-24? Jer uvek kada je bila upaljena prednja vuca kada ga malo zaletis i stanes na kvacilo osecaj je bio kao da ga prednji tockovi zaustavljaju tj usporavaju...

 
Kod mene su napred gume 9.5-24 i takođe imam osećaj kao da ga usporavaju prednji točkovi ali to tako ide bez ikakvih problema.Tokom generalnog remonta nema koje zupčanike nisam menjao ali ove nisam dirao jer su dobri a kod tebe je u pitanju žnj kvalitet i dobro je što nije otišao K.T par.
 
Sva sreca pa je ovo...kvalitet sigurno jeste upitan ali koliko sam cuo postoji kombinacija ovih zupcanika u odnosu na prednje gume...pa reko da nisu stavili pogresne ili ubacili sta su imali...
 
Ja sam imao problem sa tim, meni su stradala oba kucista a sve je pocelo sa iglicastim lezajem u reduktoru prednje vuce, pa je onda otkinulo usi gde je postavljen ovaj jednoredni zupcanik i izbilo dolje veliko kuciste.
 
Lezajevi su super,prvo je pocelo tako sto se ocenjio jedan zub na ovom pogonskom zupcaniku...i sada se desio kolaps...
 
Evo upravo sam upalio 540 nova glava dizne pumpa
Lepo radi ali ipak se oseti oštećenje cilindara i klipova
Znači pali radi ali osetim da nije skroz zvuk isti malo brka
Aj i kratko je radio 3_4 minuta
Pustiću ga ujutru da se zagreje pa ću slušati
Ali mnogo mnogo lepše radi
Kolegin je traktor i radim mu džabaka tako da me nije briga šta je hteo to sam radio

Da je mušterijin tražio bi da radimo komplet motor da bi stao iza uradjenog posla




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh