IMT hidraulika

Recimo da nosim sirove rolo bale na vilama.
Dodatni cilindar bih ubočio jednim krajem u kuku gdje se kači jednoosovinska prikolica a drugi kraj u vile gdje se kači topling. Ovako bi se sve pomalo rasteretilo i pumpa i cilindar i poluge.
 
Poslednja izmena:
Znam da bez ikakvih tegova i kabine nosi agromehanika prskalicu 440l s 10m granama punu i da po ravnom prednji točkovi jedva dodiruju asfalt. Uz tegove naprijed na koljevci ili u prednjim točkovima može nositi puno više. Bez tegova sve što mu zakačim digne i nosi, hidraulik ima snage podići puno više nego je traktor kadar nositi bez tegova naprijed.
 
Nosim 480l prskalicu sa 8m granama bez problema..... Pneumatsku sijačicu 5redi u kojoj je bilo 55kg sjemena, to mu je na granici.....
 
Imt 539 nece da zabada plug u zemlju. Pokusao da orem bastu sa njim i nema sanse. Primetio sam pre mesec dana da podrhtava hidraulik kad vuce tanjiracu, sto kaze narod seca. Opet dize tanjiracu od 500kg bez problema, sad vise ne podrhtava, ulja ima u hidrauliku ali plug nece u zemlju, jedva 5cm. Sta moze da bude?
 
Kako ti stoje one kvadratne ručice? Treba da su na oznaci kruga a ako nemaš dubinu onda ih spusti još niže. Na ručicu sa kuglom samo dižeš i spustas.
 
Ako plug nece u zemlju tu hidraulik ne moze da ti pomogne na IMT traktoru

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kako ti stoje one kvadratne ručice? Treba da su na oznaci kruga a ako nemaš dubinu onda ih spusti još niže. Na ručicu sa kuglom samo dižeš i spustas.
Spustio sam ih obe ispod tog kruga i onih strelica. Jedva da struze zemlju. Posle sam isti plug zakacio za 558, isto spustio te rucice i potopio plug do grede. Napominjem to je basta i zemlju mozes kasikom da ores.
 
Na IMT traktorima nema prisilne hidraulike i to spuštanje ručica ti u tvom slučaju ne znači ništa da bi naterao plug da se zarije u zemlju,a tebe muče loši raonici ili loše naštelovan plug pošto kažeš da je zemlja meka i da ti je sa 558 išlo dobro pretpostavljam da ti je topling bio mnogo odvijen i da se plug tociljao na plazovima
 
Danas sam primetio da mi hidraulik sporo dize,nema nikakvog trzanja prilikom dizanja nego jednostavno sporije dize,mozda bude malo brze kad dodam gas.Nikakve razlike nema da li je hladan cak i se cini da kad je hladan radi normalnoali kad se dobro ugreje izgleda tad da uspori sa dizanjem.Takodje od skora mi se desava da kad podignem prikljucak i ugasim traktor nemoze da odrzi nego ga odma polako spusti.Imal kakve veze ovo sve sto mi se desava sa zaprljanim filterom,nivo ulja je dovoljan,dosipao pred branje,kipa radi normalno.U pitanju je imt 577 ojacana hidraulika,oni vanjski cilindri na polugama.Neznam imaju li kakve veze one dve rucice na pomocnoj pumpi u kom su polozaju ili mozda nesto drugo treba pokusat nastelovat ili je pumpa vec pri kraju? Traktor nema puno radnih sati i nov je kupljen 2003 god
 
Sumnjam da mi je otisla balansna opruga, mnogo se izvuklo kacenje za toplink unazad, tako ostalo i mogao si rukom da ga malo pomeras sada se vratilo nazad ali opet drzi ne moze da se pomeri rucno...
 
Ljudi moze pomoc.Juce u oranju burazeru je pala hidraulika i sad nece da dize na imt 560.Drugar mi kaze da prvo proverim one dve gumice na sipki i ulje.Ulje sam proveravao i pre oranja i ok je.Na cega bi jos trebalo da obratim paznju ako nisu gumice na sipci problem?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Nama je juce zaglavila hidrulika zavukle se velike grudve pod drljacu a toplink je bilo malo vise produzen.Verovatno je aktiviralo zastitu.Malo smo popustili maticu gde se kaci toplink za traktor prodrmali malo napred nazad i popustilo je.
 
Ljudi moze pomoc.Juce u oranju burazeru je pala hidraulika i sad nece da dize na imt 560.Drugar mi kaze da prvo proverim one dve gumice na sipki i ulje.Ulje sam proveravao i pre oranja i ok je.Na cega bi jos trebalo da obratim paznju ako nisu gumice na sipci problem?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
Da li radi kardan

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh