Imt 533 bosch pumpa

topran

Član
Učlanjen(a)
13 Maj 2014
Poruka
49
Lokacija
Zg
Pozdrav,
Možda netko ima volje, i vremena, da slika kako su stavljene oznake na pogonu pumpe?
Poželjno ako pumpa nikad nije skidana🤔
Hvala!
 
Druze ne pasuju ti tudje oznake!!!!
Imaš lanac u radvodu!!
Sve zavisi koliko je istegnut!!!
A na tim oznakama možeš vrlo malo dobiti!!!
.postoji tzv tanjir koji se stavi umesto remenice da bi se odredilo dal je lanac dobro namešten!!
Da bi uradio tačno tačku paljenja, naj sigurnije ti je izvadi prvu diznu, skini njenu cev sa pumpe, nadji SMT i obeleži na remenici radilice, onda zavrtiš motor i u momentu poklapanja da bljucne iz pumpe
Malo je težak za hvatanje u fazu!!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Baš zbog toga bih htio vidjeti kako je bilo tvornički🙄
Sve, ali baš sve je novo, osim bloka.
Možda znaš, jer ne mogu naći podatak, na koliko stupnjeva prije gornje mrtve točke, trebam podesiti paljenje?
Hvala i na ovom odgovoru, malo ću promozgati🙄
 
Knjiga od 533_555 mi je negde u selu
Ukucaj na google radionički priručnik 533 i dobićeš opciju da ga skineš u pdf formatu
A imaš na forumu temu tehnička dokumentacija



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Da to treba tako da se uvek poklopi onda tu ne bi ni postojale šlic rupe za štelovanje već vi sve bilo fiksno
 
Da to treba tako da se uvek poklopi onda tu ne bi ni postojale šlic rupe za štelovanje već vi sve bilo fiksno
Druže ajde ti to čovjeku stručno objasni koliko vidim iz tvojih postova da si svakom loncu poklopac.Ja sam objasnio kako znam iz iskustva jer ako se pomjera pumpa u rano i kasno palenje traktor slabije pali loše radi itd..Uglavnom ako je sve u redu s razvodom pumpa je oko sredine tako dođe i fabrički.Nisam bukvalno mislio da se poklopi .
 
Ko zna njemu ne treba da se objasnjava a ko ne zna njemu dzaba da objasnjavas ceo dan,da to uvek treba da stoji tako ne bi se zvalo stelovanje.Ko zna moze da uzubi ceo razvod i paljenje bez oznaka

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Knjiga od 533_555 mi je negde u selu
Ukucaj na google radionički priručnik 533 i dobićeš opciju da ga skineš u pdf formatu
A imaš na forumu temu tehnička dokumentacija



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Radionički priručnik za Imt 533 ne mogu niti kupiti na internetu, a gdje naći besplatan pdf🙄
 
Ko zna njemu ne treba da se objasnjava a ko ne zna njemu dzaba da objasnjavas ceo dan,da to uvek treba da stoji tako ne bi se zvalo stelovanje.Ko zna moze da uzubi ceo razvod i paljenje bez oznaka

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ne treba meni objasniti kako podesiti pred paljenje, ili zašto je to bitno točno napraviti😆
Samo mi treba podatak o početku ubrizgavanja prije gornje mrtve točke, može u stupnjeva, ili milimetrima.
Ovakvi odgovori me ljute, pa zato i nisam aktivniji na forumu... A, imam i godine i znanje
 
Jebiga i mene ljute takva pitanja pogotovo od ljudi koji imaju znanje,pa ne moze kod svakog 533 pumpa biti na istoj oznaci.Mislim da je 16 stepeni ovako napamet Ali nisam siguran mogu veceras da proverim u papire pa da javim

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Jebiga i mene ljute takva pitanja pogotovo od ljudi koji imaju znanje,pa ne moze kod svakog 533 pumpa biti na istoj oznaci.Mislim da je 16 stepeni ovako napamet Ali nisam siguran mogu veceras da proverim u papire pa da javim

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Već je bila ta tema na forumu, ali nigdje tog podatka. Zato sam mislio da neko slika kako je bilo, prije bilo kakvih popravaka🙄
Npr na Zetoru je označeno crticom, i to je manje više to.
Moj je kupljen s katastrofalnim motorom, i netko je zamaknuo pumpu u maksimalno predpaljenje.
 
A sta je kod tebe problem lose paljenje ili nesto drugo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Sve novo, osim bloka, i ostalih sitnica po motoru. Bosch pumpa/dize reparirano. Znam štelati boš pumpi, ali ne znam na koliko.
Sve što mogu naći;
Motor M33 20 ili 29 stupnjeva, ovisi o pumpi
Motor DM 33 16 stupnjeva, ako je linijska

Na Imt 533, barem piše, je motor IM 033/T.
Kad vidiš koja je gore razlika, ne gađa mi se bez veze.
Zato bi mi trebala slika, dok nešto ne smislim.
Od MF 35 uputstva ne pomažu...
 
Ako imas malo osecaja I ako je razvod dobro uzubljen mozes to lepo da nastelujes na uvo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pomeras za po jednu crticu pa probas ano je kasno paljenje onda je motor mutav i sporo se odaziva na gas ako je mnogo rano onda mnogo cekica i brzo se greje i duva vrelo na auspuh

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Tako sam i radio, pali ok, ne grije se....
Samo bi to htio školski odraditi, zbog toga da stalno ne slušam motor😎
 
Niko to ne radi skolski teraj ako je ok uzivaj

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ako ništa drugo, barem sam našao da moram tražiti priručnik za "Ferguson TE-20 P3 3 cylinder diesel engine".
I, to ne noviji od 1957, jer kasnije nije Imt 533🤣🤣🤣
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh