IMR - Rakovica

Ja je jos nisam video sa prednjom vucom,OK slazem se ako je neko video takvu Rajku.Za 47-cu obicno svu kazu da je promasena serija traktora,a 95% njih i nezna kako izgleda,koji je menjac,trup,diferencijal,most,motor.Sve je na njoj od 65-ce i 76-ce(jedno isto)i ako je tamo dobro,onda je i ovde dobro,nema tu neke inovacije i razlike pa da bude problem.

---------- Poruka napisana u 00:57 ---------- Prethodna poruka je at 00:51 ----------



Evo je 47-ca iz 1990-91-92 sa mexsanickim upravljacem
11gt5b8.jpg

A evo i od Rajke novijeg datuma
dpe9sk.jpg

auv9lk.jpg
 
Komso ako mislis na 47 ja sam je vozio nekoliko puta,ja inace vozim patos gas i ona leti.Ti motori na njima su ostri kao zilet.Brza je od IMT-a mnogooo,kao i 65-ca jer je to jedno te isto.
 
ako je isti menjač,diferencijal i bočni reduktori a manji točkovi mora biti sporija a i po fabričkoj tabeli treća brza na 2250 ide 25km/h

Hod Stepen
prenosa Brzine Redukcija Brzina kretanja traktora pri 2250 o/min motora

I 1 2,44 km/h
II 2 R 3,85 km/h
Napred III 3 ________ 6,70 km/h
IV 1 9,11 km/h
V 2 V 14,40 km/h
VI 3 25,10 km/h

Nazad I R1 R 3,67 km/h

II R2 V 13,69 km/h
 
Tako pise i ja sam to video ali u praksi koju god sam probao ide kao djavo,sta li je razlika neznam a ove stvari o kojim pises jesu logicne,tu nema reci.Uglavnom brza je od mog 540:osmeh:
 
u mojoj okolini ima tri jedna sa dv i dve obicne ,ja sam se raspitivo za njih pre tri godine ali me odbila banka,ovako za ovu sa prednjom vucom vlasnik je na pocetku imo dosta problema prvo je probila dihtung dok je razradjivana na gasu od 1400 obrtaja sve u garantnom roku zatim otisla bos pumpa krst kardana alternator lezaj neki u cizmi i sad je valjda sve ok ,druga bez prednje vuce samo se raspala pumpa za vodu i sjebala hladnjak ,a treca kad je dosla nova nije nista razradjivana pravo u oranje ee ona radi naj bolje radi sve zivo na imanju od nekih 30 ha
 
:sta:Naravučenije???.Dali prvo maziti ili odmah gaziti pitane je sad.:haha:Vama mladjima štima svakako ...
 
sto se tice tog gazenja odma ima istine ,znam iz licnog iskustava ali me sramota da pisem detalje
 
Poslednja izmena:
Ja imam rakovicu 47 ima slike na nekoj od prethodnih stranica,2008 god je sad ima 800 sati,znaci traktor je potpuno isti kao rakovica 65 samo sto je motor od imt 549,koristim ga za sejanje i prskanje nosi prskalicu 600lit traktor nikako ne moze da bude promasena serija ja sam prezadovoljan sa njim...
 
Ja imam rakovicu 47 ima slike na nekoj od prethodnih stranica,2008 god je sad ima 800 sati,znaci traktor je potpuno isti kao rakovica 65 samo sto je motor od imt 549,koristim ga za sejanje i prskanje nosi prskalicu 600lit traktor nikako ne moze da bude promasena serija ja sam prezadovoljan sa njim...
to onda znaci kao sto je napisao mirko da je zadnji trap isto sirok kao na rajki 65
 
Malo je uzi zato sto su gume 12-ke samo po sebi uze od 14-ki.Zato je stabilniji od IMT-a.

Evo da pomognem sa cenovnikom IMR u Agroridu
Cene su sve za klasik modele bez prednje vuce i kabine.

R47- 7560 eura
R65- 8785 eura
R76- 10285 eura

To su prodajne cene sa PDV i subvencijom u protivvrednosti po kursu 112,00
Cena ista i na kredit na 3 godine bez kamate,moze kako se zeli rate
 
Pozdrav narode
Meni treba mala pomoc ako ko zna......:osmeh:
Imam rakovicu 65 dal je izvodljivo da rade poluge i kipa tj cilindar do sad sam radio samo sa polugama ili kipom al sad mi treba i jedno i drugo kako god okrenem onaj saraf ispod sjedista nece radi ili jedno ili drugo....a obadvoje nema sanse....
 
R47 rade samo sa cetvrtastom haubom na kipovanje ka napred.Trebala bi biti veca subvencija za nju posto je odobrena subvencija za traktore do 54ks 40% ali posto nemamo drzavu i zakon onda je to sto jeste,lov u mutnom.

Dajo,koje je godiste rajka da bi znali dali ima resenje.Jel pumpa hidraulika napolju?
 
@mirko 015,moze li na duzi period da se uzme rajka od 3 god na kredit i koji su tada uslovi ako znas,ovako pausalno gledano ovo nije tako mnogo visoka cena za nov traktor od 65ks,ni sam neki pretedent ka njima ali me je ova informacija prilicno zainteresovala,hvala svakako:bravo:
 
Nemoze duze od 3 godine,znaci kamatu ne placas to drzava placa,samo osnova,mozes kombinacije sa bankom kako hoces,mozes da das nesto para odmah,a ostalo kasnije na rate na mesec dana,dva,tri,moze i bez dinara sa grejs periodom od godinu dana pa posle da placas dve godine kako oces rate.Uglavnom sve kombinacije mogu ali samo do 3 godine i cena je za sve kombinacije ista.Kod mene za koji dan i komsija uzima novu 65-cu,samo da zavrsi neke papire i eto je.
 
Mirko da li znas koja je cena R-65 sa kabinom a bez prednje vuce? Nisam pronasao podatak na sajtu agrorida...
 
Kolega 8785 eura je bez kabine+kabina 900 eura kupis u mitrovici,covek radi bolje od IMR-a,stvarno kvalitetne a identicne.Orginal IMR je nesto skuplja,preko 1000,a ovako najbolje uzeti bez kabine, posle lepo prodas nova krila za 100-150 eura i eto nove kabine za 750 eura.
 
Rakovica je 1999 godiste ona super dv....sve isto kao kod ovi novi....postojil kako resenje....
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh