Hladnjače za voće

Pa mislio sam i na unos box paleta, da se ne vezem samo na gajbe. Imaju ljudi koji ce raditi ali opet svaka informacija ce biti pozeljna. Kod nas su paneli 35km 80mm, zeljezo ce poskupjeti pa valja sto prije poceti
 
Alex, standardna vrata za tvoju komoru bi bila 1200 x h=2000 (2200), naravno zaokretna tj. minimalno 1000 x 2000 !
Pozz
 
Kako mislis zaokretna, nisam nikada to gledao, a i slabo ima hladnjaca. Znas li koja bi mi oprema trebala ima li gdje povoljno kupiti, naravno polovno.
alex.bundalo@
 
Pretpostavljam da su zaokretna vrat ona koja se mogu otvarati spolja i otvarati se do 180° (stepeni)?
 
Pozdrav,

proizvodjac sam Visnje i imam u planu izgradnju hladnjace za potrebe mog gazdinstva i verovatno neki manji odkup visanja, eventualno sljive kapaciteta do 100 - 150t. Procitao sam dosta u ovoj temi pa bih zamolio ljude koju se u ovo razumeju za neki savet i okvirne troskove. Imam neki postojeci objekat koji bih preradio za potrebe hladnjece koji je mozda okvirno govorim duzine 20-ak metara i sirine 7m. Krov bi svakako postavio nov posto bi se rusio stari jer iznad tog objekta odnosno novonastale hladnjace bi verovatno bio neki poslovni prostor od par kancelarija...
Predpostavljam da sam dosta toga prorustio da napisem ali kako bas nemam blage veze o hladnjaci i poslovima koji me ocekuju nemojte zameriti.
 
Drugari nadam se da ce neko moci da da bar okvirne informacije:

Interesuju me opste informacije o minusnim komorama: koliko bi kostala izgradnja nove minusne komore od 60 m3, kolika je okvirno njena mesecna potrosnja struje izrazeno finansijski i da li postoji model vrata koji moze omoguciti ulaz i izlaz viljuskara u komoru. Unapred hvala na odgovoru! Interesuje nas komora od novih delova pouzdanih brendova.
 
Kolega murbi, i ja planiram i to skoro istih dimenzija. Ako saznas nesto ti javi, i ja cu tebi. Ja planiram 2018-te da pravim pa ako se 'gadjamo' sa datumom mozemo i zajedno da nastupimo kod neke firme, bice nam jeftinije... Pozz. PS, isto vazi i za komsiju iz Knjazevca
 
Naravno, ja za sada pokusavam da dobijem sto vise informacija mada tesko ide :) . Najvise me zanima kolika je mesecna potrosnja struje kod minusne komore od 30-60m3
 
Kolege može mišljenje...
Bavim se povrtarstvom, pa bi mi mi trebala neka mini hladnjača za 2-3 t robe... Ne treba mi za duboko zamrzavanje već čisto da povrće održi i svežem stanju nekih 20-ak dana.
E sada imam prostoriju 3x2,5 pa sam mislio da je izolujem sa stiroporom i da postavim klimu.
Šta mislite jel može to da funkcioniše tako?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
U komori treba da drzis robu na recimo 2 do 3 stepena.Najniza temperatura koju mozes postici sa klimom je 15 stepeni, jednostavno konstrukcija unutrasnje jedinice je projektovana za te temperature.Moze da se iskoristi spoljna jedinica a da se doda isparivac koji bi zadovoljavao nize temperature umesto unutrasnje jedinice. Za tvoju zapreminu bi morao naci klimu 18-cu.Naravno morao bi se napraviti i el.orman koji bi to sve kontrolisao zajedno sa odgovorajucim regulatorom temperature.

Talianu, neznam na koju temperaturu mislis da moze da odrzava i na kakvu kominu i koliko komine ?

Pozz
 
Kada je hladnije u toj prostoriji što je namenjana bila za hlađenje (pre par godina) izolovana i stavljen klima uređaj ,trenutno je oko 12 tona komine od jabuke i greje se na 19-20 c da bi mogla da se odvija alkoholna fermentacija. E za to je dobra a da zameni hladnjaču nikako. Zato i hožu da pravim hladnjaču samo da izađe uredba.
Happy star Poslao sam ti pre nekog vremena pp ,nisam dobio odgovor.Poz
 
Za grejanje ok, ali za hladjenje kljuka nikako.Ja odrzavam kontrolu temperature u toku fermentacije cilerom, kojeg sam napravio od klime.Tacnije klima mi hladi vodu kojom hladim kljuk i odrzavam optimalnu temperaturu fermentacije.

Nisam primetio pp, odgovoricu

pozz
 
Ja bih neku manju hladnjacu za maline da u njoj sacekaju vecu cenu jer u mom podrucju stize prvo. Al odakle da pocnem. Nesto do 5t. Kakva oprema i to sve koliko kosta?
 
Nesto sam razmisljao, gledajuci youtube video o rashladnim sobama(Komorama kako ih vec zovu), za manje kolicine voca i povrca( verovatno 1500-2000 kg, da li bi ja to mogao da napravim sam od limenih tabli 0.5 mm, izolovanih stiroporom i da koristim neki motor od frizidera i zamrzivaca za hladjenje?
Da li bi to moglo da funkcionise i da li bi to bilo jeftinije od tih Mini rashladnih soba sto reklamiraju na sajtovima ( ali nece da stave cenovnike)
 
Nazad
Vrh