Hitno , kako da resim problem?

Slikaj telefonom i postavi nam sliku, a mi cemo se vec snaci!
 
Evo slike kontrolnih lampica za MF serije 30xx i 31xx.
rrjo9d.jpg
1ditx.jpg
 
E bas taj kiraj , broj 11. To se pali , cas svetli jako cas tinja , pa se ugasi , pa aj iznova. Inace nema smetnji u radu.Kocnice sam ozracio pa sad rade. I menjac i ostalo rade bez greske. Samo sto me nervira ono svetlo. I gde je taj davac za to svetlo.
 
Neznam.
Post je spojen: [time]1265446306[/time]
_________________________________________________
Meyconi,ovako stoji na MF 3120
2mqrqcz.jpg
2vcge2t.jpg
 
URSUS 1614 dali neko od vas zna sta je razlika izmedu turbo i obicnog motora jer ja sam od obican prepravio stavio sam turbo klipove bos pumpu od 160ke i ventile , i imam problem nema pravu snagu kakvu bi trebalo da ima, dal ima mozda razlike u razvodu ?? ili u bregastoj? ako neko ima neku ideju nek pise ili 063/8-198-468 hvala.
 
Usisnu i izduvnu granu si kupio original ili si budžio postojeće?
 
Po katalogu bregasta je ista za sve šestake 12xx i 16xx

11l7wiw.jpg


A i noviji katalog koji nije u PDF formatu, izdanja 1986 kaže isto...
 
hvala na pomoci, al ako ovih dana bude jos kisa padala ja cu izvaditi bregastu i uporedicu sa turbo motorovim,sve sumnjam na to i kazu ljudi da zna da gubi snagu i ako je bregasta iztrosena.
Post je spojen: [time]1271189798[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
Po katalogu bregasta je ista za sve šestake 12xx i 16xx

11l7wiw.jpg


A i noviji katalog koji nije u PDF formatu, izdanja 1986 kaže isto...
neverujem vise ni katalogu jer katalog isto nepokazuje da ima razlike izmedu zupcanika na bos pumpi a u to sam se ja sam, uverio.
 
Samo jedno pitanje. Ko bi hteo da postavi diagnozu mom zmaju. Ferguson 539 starost 19 godina ja sam prvi vlasnik fenomenalno je očuvan, a i dalje ga negujem samo me zeza po neki put menjač kad hoću da izbacim iz brzinu vrlo teško izbaci i moram da upotrebim koleno. Ili kad mu se to desi više puta mu dam jak gas i on negde opusti.Takođe kad dođe do toga iako sam nagazio kvačilo on polako ide i onda nema šanse da se izbaci. Kvačilo sam štelovao na hiljadu i jedan način i opet isti simtomi. Jel to može da se izleči i ako može kako. :sta:
 
ja imam problem da mi zaglavi menjac,imam sipku uvek pored sebe i odvijem veliki sraf do menjaca i sipkom teram po zupcanicima levo desno dok se nerazglavi
 
Ja sam imao jednog radnika koji je stalno vukao na gore, nekad pomeša brzine po dva puta dnevno. Dok nismo utvrdili šta je bilo je problema, sad ko god vozi kad menja brzine gura ručicu na dole i nema problema. Samo da napomenem da je kod mene u pitanju 542. Nije ništa menjano samo je promenjen način šaltanja.
 
Nadam se da je i kod mene taj problem. Nisam još doručkovao zbog ovaj forum al idem to odma da probam. Javiću ako je ta diagnoza.
 
Golub je napisao(la):
Samo jedno pitanje. Ko bi hteo da postavi diagnozu mom zmaju. Ferguson 539 starost 19 godina ja sam prvi vlasnik fenomenalno je očuvan, a i dalje ga negujem samo me zeza po neki put menjač kad hoću da izbacim iz brzinu vrlo teško izbaci i moram da upotrebim koleno. Ili kad mu se to desi više puta mu dam jak gas i on negde opusti.Takođe kad dođe do toga iako sam nagazio kvačilo on polako ide i onda nema šanse da se izbaci. Kvačilo sam štelovao na hiljadu i jedan način i opet isti simtomi. Jel to može da se izleči i ako može kako. :sta:
Kada ga ubacujes u brzinu da li i tada ide tesko.
 
golube suva ti je spojnicka pa ostane lamela priljubljena uz zamajac ili su se nutovi na spojnickoj zajeli pa isto nemoze da se odmakne od zamajca
 
Golube ja mislim da ti kvacilo nevalja kad stisnes kvacilo ti rastavljas motor od menjaca i on nebi smeo da se krece nikako. TU je u pitanju korpa ili lamela moraces da ga rastavis na pola.
 
Nazad
Vrh