Hitno , kako da resim problem?

meyconi

Član
Učlanjen(a)
14 Okt 2009
Poruka
236
Lokacija
Batinac, Cuprija
Pali mi se sijalica na massey ferguson 3065 koja pokazuje da je zastopan filter ulja za hidrauliku. Filter sam menjao pre par dana , stavio novi , dosipao ulje do nivoa , radio mozda sat vremena i pokazuje da je zastopan . Napominjem da mi se lampica za pritisak ulja u hidraulici ne pali , znaci da ima dovoljan pritisak pumpe . Lampica za pritisak se palila dok nisam promenio filter. A da i ne rade mi kocnice i iskljucuje mi hidrauliku kad se upali ta lampica.Ima li neko ideju gde se to sve ukrsta gde da trazim kvar?
 
joj, po meni to lici na pumpu, mozda je njoj doslo da malo odmara, pokusaj ju pregledati, ako nije jako nepristupacna, ali svakako sacekaj jos koji savet....
 
ima moj prijatelj takav traktor koji ima na sebi i prednji kardan i hidraulik koji mal rade mal nerade ali uglavnom nerade neradi mu8 niti EHR i ja sam ga nedavno vozio i nerad mu niti prednja vuca ni kocnice simptomi su slicni kao i kod tebe i veli da mu je otiso komp, jedan od dva koja ima... e sad to ce on rijesavati ovi dana pa et javim ti sta je bilo ak te zanima,,
 
Zanima me kako da ne zanima. Znaci pali mi se sijalica za zastopanost filtera ne za smanjen pritisak u hidraulici(ima posebnu lampicu za to), i ne rade mi kocnice , a zbog zastopanog filtera po automatici gasi i EHR(hidrauliku).
 
Što ne pitaš ove iz MasFerg Agro, oni su uvoznici, mogu bar da ti kažu šta da radiš.
 
Kocnice sredio , bio uvukao vazduh , ali mi se pali neka mala crvena sijalica za zapusen filter , mada mi hidraulika lepo radi . Mozda je samo negde zica prespojila.
 
Nisam bio dosipao ulje kad sam menjao filter , i bilo je ispod nivoa. A jel ima filter unutra u menjacu koji filtrira ulje za kocnice? Kakva dijagnostika , jel ima on to?
 
tomybrzic spominje drugara sto ima isti traktor i spominje komp pa onda mora da ima prikljucak za dijagnostiku kao kod kola i kamiona.
 
galki je napisao(la):
tomybrzic spominje drugara sto ima isti traktor i spominje komp pa onda mora da ima prikljucak za dijagnostiku kao kod kola i kamiona.
da spomenut je komp, ali je covek mislio na EHR... :cao:
 
Galki@ ne staj coveku na muku, ako ne mozes pomoci. Ja nemam iskustva sa tim trakrorom, ali stvari po struci stoje ovako: Nestalo ulje- mora da se nadje razlog,a ne predpostavka. Kada se to pronadje i popravi,traziti mogucnost negativnog uticaja nestanka ulja na druge sklopove povezane u istom toku ulja.
 
Slazem se sa dicki samo da pojasnimo to malo.Hidraulicna pumpa se nalazi sa unutrasnje strane kucista od filtera.Prilikom zamene filtera ako se on ne napuni sa uljem pumpa povuce vazuh iz filtera i potisne u instalaciju. :D
 
Onda taj vazduh jos nije izluftiran dobro, a moguce je da je otisao davac pritiska .
 
jesi stavio orginal filter ili ti je neko pravio pitam zbog toga sto mozda i novi filter stvara otpor kao da je zaprljan.
 
Stavio orginalni. Moguce da je otisao davac ali ne mogu da nadjem gde je. Tamo gde stoji u katalogu da bi trebao da bude , NEMA GA.
Post je spojen: [time]1265311865[/time]
_________________________________________________
E sad da ne mislite da vas zavlacim , ali ja nisam siguran da je ta lampica za zapusenost filtera. Ne mogu da nadjem negde sliku da vam pokazem koja je to lampica.
 
ma biti cu ja sutra sa njim pa cu ga bas pitati jeli sta rijesavo, a sto se tice kompa neide samo ehr preko njega neg ima jos jedan za kontrolu p.vuce prednjeg kardana i jos niz drugi stvari tako da nemora biti aliuglavnom je komp... cuo sam jedan puta pricuod tipa iz Brckog u BOSANSKOJ POSAVINI DA JE NA MASEYU IMAO PROBLEM SA KOMPOM i da je novi bio 1000 eura i on se naljuti i odnese rtv mehanicaru i tip mu popravi i veli ak valja platis mi 10 eura ak neradi nista, naravno da je radio i tip mu da 100 eura, da nisam spomenuo da mu nije radio EHR....... SMIJESNO ALI NE I NEMOGUCE.... nadzi sliku ili pokusaj objasniti ili nacrtati pa mozda mozemo odgonetnuti o cemu se radi.......
 
Nazad
Vrh