Hibridi kukuruza za berbu beračem

Kolega 6010 je sklon poleganju ali ima žilavu stablu i tarup bogme ima posla.
 
Kish kakav je NS 6102 i 6043?
Ove godine za berbu sejao dve vrste 6010 a dve 6030.

NS 6010 mi nekako cvršći, kompaktniji od 6030.
6043 je ostao ne posejan,sejao ga je drugar,ali ne bas reprezentativno.
6102 nije los,ali ako spadne vlaga,kruni se kao da je neki manji fao.
6030 je po meni ove godine kod mene pobednik.
 
Kupljen juče BC 582 za berbu u klipu(3750,oo/sj) tretiran insekticidom , prošle godine sam ga brao uslužno na nekoliko parcela i svuda je bio dobar. Sledi nabavka ZP,NS i AS hibrida.
 
Poslednja izmena:
Jesenas sam imao da berem na mojim njivama lg poncho i ns 6030. poncho je pobednik,juce sam krunio oba kukuruza iz ambara i opet je poncho pobednik ( lakse se kruni i na tzv tuluzu ne ostavlja zrna ). njive su isto radjene
I da dodam da osim lg poncha drugo nesto ne dolazi u obzir ( suncokret,kukuruz,bela tehnika sve sa oznakama lg :off_topic: )
Da dodam da lg u odnosu na ns ima vise skroba u zrnu ( sto me interesuje zbog stoke,sejem i berem kukuruz za moju stoku )
 
NS 6102 kod mene je bio odlican , sejan na 25,5 cm prinos je bio izmedju 6,8-7,5 t po jutru procena po prikolicama .Strpan je u isti kos sa ns 5051 i 4051 vidno je bolji po kvalitetu od ostala dva koji imaju par pozitivnih karakteristika ali mi se generalno ne svidjaju. Nisam video budjav klip na 6102 , plamenca minimalno . Lako se bere i cisti , moja preporuka svakako.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Ove godine Zp 606, 666, Ns 6030, KWS Konsens i DKC 6120. Zp i NS na 24,7 cm, a KWS i DKC na 22,8.
 
Kod mene ove godine ide KWS Korimbos,ZP 606 i u igru vracam dobri stari 677 pa cemo ih uporediti u berbi i u prinosu!A sto se tice NS-ovih hibrida kod mene su zavrsili za sva vremena!
 
Bere li još u klipu, menije ostalo još nekih desetak jutara. Bere se čisto ali ima i rastura u zavisnosti od hibrida i vlage.
 
Meni je ostalo hektar zp 666,pošto ga prve godine sejem neznam dali će se kruniti prilikom branja(a verovatno da hoće).Nikad da ga oberem,ova kiša dojadila više,evo i sad paducka.
 
600 najbrze otpusta vlagu. Ove godine imam pola njive 606,a pola 666 i nekako mi se ovaj djavolji cini boljim manje polegao,veci klipovi i manje se kruni.
 
Jesi li imao zp560,bratu sam sejao taj hibrid na 1,5 hektar,jako lepo je rodio i ne kruni se uopste,svidja mi se,jedino je zrno kao neki polutvrdunac-poluzuban tog oblika.
 
Imao sam ja 560. Iako sam kasnio sa berbom nije se krunio i odlicno se cistio. Iako je stablo preko 2,5m lako se tarupira nije zilavo. Lak je za berbu odmah iza 434 koji se isto cisti fenomenalno lako kad se bere na vreme samo je 560 bar kod mene rodniji
sto se mene tice i dogodine opet 560
 
Nazad
Vrh