Hibridi kukuruza za berbu beračem

Ove god sejem Pako kao i pr,lepo se bere samo treba poceti sa vlagom od 28,AS 72,NS6030 I probacu NS 5010.Ranije sam sejao i kermes malo je gadan oseti ga berac,zatim Agrano Sygentin fao 600 ali treba paziti na vlagu,KITTY se isto lepo bere
 
Kako je najbolje da se oceni kad je kukuruz za branje,znaci da ima izmedju 25-30 posto vlage,a da to ne bude merac vlage?
 
Videćete i sami po zrnu.Ako je previše meko nije za branje.Ove godine sejem samo za kotobanju za zrno ne.Z.P 606,N.S 6030 i B.C Klipan.
 
Da li je neko sejao AS-57 ? Hteo bih nešto ranije za branje beračem jer bih na toj parceli da sejem pšenicu , parcela nije baš nešto kvalitetna ili razmišljam sejati PAKO od Syngente koliko je on zahtevan što se tiče zemljišta . Šta predlažete ?
 
Ja za berbu u klipu sijem pioneer P85 (FAO 450) odlično se čisti a berač ga ne kruni, 2010 godine je kod mene bilo ekstremno kišno tako da sam jednu parcelu od 1800 hvata morao brati 17.12. kad je tlo promrzlo tek onda se moglo na nju. Na toj parceli uvijek sijem ostatke pa se točno vijdelo kako se koji hibrid ponaša kod tako kasne berbe. Jedino što koliko sam vidio na http://srbija.pioneer.com/Proizvodi/Kukuruz/FAO400/PR36V52.aspx kod vas ga nema u ponudi.. na prikolici ( 4m3) gdje su bili M34 i A24 je bilo 50 do 60 kg zrna dok na ovoj gdje je bio P85 nije bilo ni 10 kg. Uglavnom u razgovoru s kolegom koji mi bere, kao najbolji su se pokazali hibridi u tipu polutvrdunca odno tvrdog zubana bez obzira na marku hibrida.
 
Forumaši, u dilemi sam pa ako može pomoć da se odlučim lakše. Ostala mi je još jedna parcela na koju sam planirao kukuruz za branje. I sad ne znam šta da sejem tu, koji hibrid od koje kuće. Izbor je između 2 hibrida Syngenta Sincero i Pioneer P1114; ali dolaze u obzir i ostala mišljenja naravno.
I pitanje za Kish R., post 119, naveli ste i Sincero za berbu, pa kako se pokazao, jer vidim za ovu sezonu imate samo NS i AS.
Hvala!
 
Forumaši, u dilemi sam pa ako može pomoć da se odlučim lakše. Ostala mi je još jedna parcela na koju sam planirao kukuruz za branje. I sad ne znam šta da sejem tu, koji hibrid od koje kuće. Izbor je između 2 hibrida Syngenta Sincero i Pioneer P1114; ali dolaze u obzir i ostala mišljenja naravno.
I pitanje za Kish R., post 119, naveli ste i Sincero za berbu, pa kako se pokazao, jer vidim za ovu sezonu imate samo NS i AS.
Hvala!
Odgovorio sam na p.p.
Inace ove godine za kotarku samo domace.
NS6030,6043 i 6102 i AS72.
 
Kish Robert ako nije problem napisi utiske za Sincero posto bih ga uvrstio u setvenu strukturu ove godine, tako da je svaki savet zlata vredan.Izvini sto te mucim da ponovo pises.
 
Kako ste zadovoljni sa hibridima koje ste odabrali za berbu u klipu i kako se beru. Nisam se često u berbi susrećao sa NS-Radan i mogu vam reći da me je prijatno iznenadio, odlično se bere lakše nego 6030 a prinos nešto veći nego pomenuti hibrid 6030. Na istoj parceli su bila oba hibrida isti predusev i agrotehnika.
 
Kish kakav je NS 6102 i 6043?
Ove godine za berbu sejao dve vrste 6010 a dve 6030.

NS 6010 mi nekako cvršći, kompaktniji od 6030.
 
Nazad
Vrh