Hibridi kukuruza za berbu beračem

Od pre neki dan.








Zp 606, roba štogod:osmeh:, meri ljudcki, bio i jedan podstanar ali otrovan i ujedno slika ječma nonijus.
 
Ovde kod nas to ne bi opstalo par nedelja mozda,eventualno koji mesec.Pokrali bi preko noci kukuruz,zatim sve ostalo da loze,ne bi ostali ni dugmici.
Kod nas kukuruz jos u njivama kradu,a sto se tice pabircenja nakon berbe, to tek ne mogu da docekaju.
 
A kakav je ZP 505 što se tiče prinosa i branja? Kako sam gledao u Institutu 555 je brat 666, a kao da je 505 isti kao 606.

Ne znam za 505 jer ga nisam sejao niti brao uslužno,pa ne bi da pišem.A 555 može biti samo polu brat 666,nemaju baš velikih sličnosti,klip je drugačiji,manje mase,tj. niža stabljika,i lakše se bere od 666.
 
Ne znam za 505 jer ga nisam sejao niti brao uslužno,pa ne bi da pišem.A 555 može biti samo polu brat 666,nemaju baš velikih sličnosti,klip je drugačiji,manje mase,tj. niža stabljika,i lakše se bere od 666.


Kolega da nisi ti nešto pobrkao, 666 je niži rastom i ima vretenast klip sa 14-16 redi zrna dok 555 je za nijansu robusniji na stabli i ima valjkast klip sa 16-18 redova, slični jesu što se tiče boje klipa i zrna (neka narandžasta boja) i lako se beru.
 
JUce posejani ZP hibridi za cardak/kos, tj za branje u klipu
ZP 555,ZP 600 i ZP 684.
za ZP 555 sam dobio preporuku ovde na forumu, pa sam kupio vrecu da isprobamo, rezultati na jesen.
ZP 600 sam sejao prosle 2016 godine, izuzetno zrno i sam kvalitet, brzo otpusta vlagu pa se mora voditi racuna.
ZP 684 ne prevazidjeni ZP hibrid, izuzetno zrno,kvalitet,duzina klipa i sirina su bas dobrih dimenzija.
 
Kolega da nisi ti nešto pobrkao, 666 je niži rastom i ima vretenast klip sa 14-16 redi zrna dok 555 je za nijansu robusniji na stabli i ima valjkast klip sa 16-18 redova, slični jesu što se tiče boje klipa i zrna (neka narandžasta boja) i lako se beru.

Nisam pobrkao,kod mene je 555 niži od 606 za nekih 30 do 40 cm,a dao veći rod.
 
Prosle godine ZP 684 (i ostali), a ove ZP 666 i ostali. Medju njima je (i ove i prosle godine bilo tako) NS 6030 takodje za branje. 6030 smo kupili i u instutu, i u lokalnoj poljo. apoteci (sa i bez sonidom), u semensku robu je bilo razlike, videcemo da li ce biti razlik i u nicanju, ranom porastu, pa mozda i u prinosu? Vid'i cemo.
Nadam se da ce ovaj 666 biti djavolski dobar kukuruz :haha: (sa 684 sam bio jako zadovoljan, mada prosla godina je bila ta prosla godina - svi znamo kakva je bila.
 
Nazad
Vrh