HIBRID ZIKA

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.624
Lokacija
NS Novi Sad
Orginal postavio DEKI

Zika zec
Uzgojni program 40 generacija selekcije u oplemenjivanju bazu uzgoja

Poreklom iz nekoliko performanse orjentisane rase kunica
Cetiri uzgoj linije su formirane. Baza koristi genetske vrednosti uzgoja,analizi populacije
I testove performansi i izabran od kombinacije cetiri preseka linije da proizvede hibridnog zeca
Koji uci iz heterozisa I polozaj efekata ,znacajno povecanje perfomansi .
Cilj oplemenjivanja I dalje selekcija polodnih, robustan roditeljskog zivotinja
Teske zeceve sa odlicnim trupa I kvalitet mesa proizvode.
Glavni izbor karakteristika za sve linije,plodnost,prirast,snage,snaga,izdrzljivost, tacno usaglasenost.
Linija majke sledece funkcije su zadrzane.
- Majcine karakteristike
- Mleko
- Reproduktivni ucinak ne(Koncept stopa, legla velicine, Leglo tezine, znaci prasenja intervala)
- Od oca linije sledece karakteristike u prvom planu
- Sperma kvaliteta
- Brzo raste I tezina
- Konverziju hrane
- Miran temparamenat
- Pogodnost za grupno drzanje
- Kvalitet mesa
- Brojni uporedi testovi iskustva potvrdjuju ZIKA hybrid zecevi visokog genetski potencijal
- ZIKA hibrid ima u proseku 8 kotenja godisnje sa po 9 mladih po kotenju
- Tov zivotinja u starosti od 84 dana zive vage 3,2 kg konverziju hrane 3:1
 
Meni ovo izlaganje nije baš najjasnije... Il sam ja glup da razumem ili pesnik nije baš najbolje znao šta hoće da kaže... :sta: :sta: :sta:
 
Evo gosp.Petle ja bi rekao koju o ovom hibridu,pošto smatram temu interesantnom.
Ziko je izvorni hibrid kao i Hyla kunić po koječemu se ne razlikuje od Hyle.
To je jedna četvrtina Panon belog kunića isto kao i hyla o druge dve četvrtine otom potom kad ih neko bude pronašao na internetu i postavi o tome pitanje.
Koristi se na veoma velikim farmama kao i Ziko gde se vrši isključivo veštačka oplodnja.Gledao sam dosta filmova o tome i video dosta literarature kao i Hyla pomalo je zaboravljen sa pojavom Panon belog kunića.Jer je Panonac u mnogo čemu prevazišao ova dva hibrida i u Panoncu je sve ono što je dobro od ova dva hibrida i još dva što nespominjemo a i nećemo jer će tek tada nastati opšta zbrka.
Lično nepreporučujem veštačku oplodnju ukoliko se neko ne odluči za veću količinu majki,mislim da do 100-150 majki nebi to trebalo upražnjavati pa stoga je i napravljen Panonac dabi i mi manji mogli uspešno raditi.
Da nebi sada dužio i tražio temu o klanici:
Evo odgovora postoje u Srbiji 3 klanice koje su registrovane za klanje kunića,ja lično proverio poseduju i dokumentaciju i odgovarajućre standarde.Cene su raznolike i zavise od količine.Postoji mogućnost aranžiranja,pakovanja i transporta do odg.mesta.Neću da ih imenujem onaj ko hoće da uradi klanje na taj način neka mi se javi.Samo ću reći da cifra u komadima veoma ozbiljna.Eto to vam je rešeno još vam ostaje disribucija i farme.Klanice su otprilike jednako udaljene svima iz Srbije sem Novog Sada koji je jako blizu,eto i amle pomoći.Firme su jako ozbiljne i nebi ni smeo ni hteo javno da pišem o njima.Pozdravsvim forumašima koji me znaju i onima sa kojima ću se tek upoznati,nadam se da nema i onih zlonamernih. :cao:
 
Pozdrav svima evo Megi je recimo dosta toga razjasnio o zika hibridu nema tu mnogo toga da se doda, taj hibrid moze se nabaviti u nemackoj.
Nisam znao da postoje klanice u Srbiji ali to mozemo da prekometarisemo u stvaranje farme kunica.
Post je spojen: [time]1290370059[/time]
_________________________________________________
Evo gde sam ga pronasao pa mozete i sami da pogledate ZIKA Hibrid
http://www.zika-kaninchen.de/kontakt.htm
 
Nazad
Vrh