Herbicidi u soji

Senkor ne sekator. Inace dora kombinacija je 0.4 + 0.4 ta dva preparata po ha. Dopunjuju se kada je ovakva godina ako nema visegodisnjih korova moze biti i jedino prskanje.
 
Juce oprskana soja Dinox 30gr/kj, Bentamark 0.7l/kj, Nimony 3gr/kj + lepak... Videcemo kako ce uspreti prskanje... Slike sledece nedelje...
 
Dal je neko radio tretman soje sa Rampom posle nicanja useva?

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Imam i ovakvu situaciju . Ima li rješenja ? Moje mišljenje da ne obraćam pažnju na to jer se ovo ni nemože uništiti a imao sam i dosad takvih situacija u njivama koje plavi rijeka svakih par godina i nebude nekog uticaja kasnije . Ići ću kao i drugim mjestima split bentazon i kvazar . Jagodu će oprljiti i zaustaviti 2 puta , a ove jelkice neka rade šta hoće . Već je bilo ovako i uvjek bude dobra soja na ovakvoj zemlji.

20170512_113957_zpsrjoktjct.jpg
 
Imam i ovakvu situaciju . Ima li rješenja ? Moje mišljenje da ne obraćam pažnju na to jer se ovo ni nemože uništiti a imao sam i dosad takvih situacija u njivama koje plavi rijeka svakih par godina i nebude nekog uticaja kasnije . Ići ću kao i drugim mjestima split bentazon i kvazar . Jagodu će oprljiti i zaustaviti 2 puta , a ove jelkice neka rade šta hoće . Već je bilo ovako i uvjek bude dobra soja na ovakvoj zemlji.

20170512_113957_zpsrjoktjct.jpg

Ovi korova se pojavljuju na nižim terenima,pored reka.I ja je imam na dve parcele po malo,jedna je pored Save a druga je niska zemlja.Ne utiče na prinos,a nisam je mogao rešiti ni totalom.
 
koristio sam savazon tesko sranje nije mogao da unisti malo veci cicak i to sam isao 2l po 1 Jutru (lancu)
 
Savazon je dobar ali u kombinacijama,sam nije neko sretno rešenje jer propušta dobar deo korova.
 
Savazon je kontakt, mora imati partner preparat za sistemicno delovanje. Nije kriv preparat.
 
U solo varijanti koristio sam ga u mladim lucerištima,briše korov samo tako u dozi od 3l/ha a kod vas je rezistencija u pitanju 100%.
 
Nazad
Vrh