Herbicidi u soji

Onda komšo špric na ledja, jaka doza totala i dejstvuj po njemu.
Tako sam se prošle godine rešio palamide,a nadam se i divlje kupine.
 
Juce sam bas to komso uradio,1 litra totala na 10 litara vode i tusirao taj divlji grasak i divlju kupinu, s obzirom da je vec nikla soja stavio sam balon od 5 litara na vrh sprica i opleti,pa cemo da vidimo sta ce biti a ako treba ponoviti opet.
 
Taj divlji grasak ako mu takvo ime:osmeh: prosle godine nije skinuo 0.4 l Pivota + 8 gr Promonya + 1.5 - 2 l Savazona sve po KJ! Jedino je on ostao neostecen dok je i soja osetila snagu herbicida!
A bilo je gde nije crko skroz ni od 3.5 l/kj totala!
 
U total dodaj malo gramoksona i odmah sutra dan ces videti rezultat

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ikarus je suzbija... Znaci ne unisti je ali je osamuti da je te godine vise ne vidis. Dogodine na prolece se pojavi ponovo... Ali mora puna doza odjednom, ne split. Ja je imam u par fleka na jednoj parceli i sa kombinacijom Ikarus+Dynox sam prskao, sad se pojavila ponovo. Trajno resenje je unistiti je u kukuruzu. U strnistu neznam koliko je efikasno jer je rec o prolecnoj biljki, ja se sa njom u strnistu nisam sretao....
 
U kukuruzu hormonski prepat je samo nosi, Laudis ne moze da je unisti npr. A najbolje je nosi total posle psenice.
Ja sam prosle godine imao u kukuruzu tri velika pecata palamide,prskao sam sa Laudisom puna doza sprzio je samo tako,ove godine mi je na toj parceli opet kukuruz a od palamide nema ni traga.
 
Sa koliko gr Oxona bi ovaj suncokret nestao, a da sad nikla soja ne strada ? hvala na odgovoru

- - - - - - - - - -

2vmzujm.jpg


- - - - - - - - - -

Da muka bude veca, saznao sam da je samonikli suncokret otporan na imazamox, njivu prvi put radimo
 
Hvala klega,vec sam pomislio da nema nijednog strucnjaka,momacka doza,a malo Simfonija da stavim? samo soja da ne odsvira svoje:sta:
 
Ljudi,svaka čast ovom Minđušaru što nam daje ove korisne savete,jedva čekam prvu priliku da ga upoznam i lično mu čestitam.
 
Ja sam oprskao soju sa 30gr Dinox +3gr Symfoni po kj,pa cu ponoviti kroz dve nedelje, kada bude nikla sledeca tura suncokreta. Nisam smeo onu dozu sto je uvazeni kolega Mindjusar preporucio, jer ako ispucam ful dozu sta ce biti sa onima koji ce tek da nicu? No videcemo kako ce da odradi Dinox,pre svega zato sto je proslo nekih 1,5sati od prskanja pa dok kisa nije pala.
 
Nazad
Vrh