Herbicidi u soji

evo ga:

20qmmig.jpg
 
Taj beli, laznjak, ima u zr da se kupi. Pazite!

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Izgleda da sam naleteo i kupio bas taj.

Ово није на руском већ је на украјинско, језику. Значи украјинци подваљују....

- - - - - - - - - -

Види се јасна разлика између руског и украјинског језика, а то је слово И (једно је ћирилично, а друго латинично), а ко зна руски језик, тешко да може да разуем у потпунсоти украјински...
 
U podvucenom delu sa plavom bojom pise da je predstavnistvo BASF Ukrajina.

A dole sto je podvuceno sa crveno bojom da li znaci da je zemlja porekla Italija? Ako jeste onda je vec to prva sumnjiva stvar jer je Pivot povucen iz upotrebe u EU a Italija je njena clanica tako da je nemoguce da potice iz Italije.

2r39mag.jpg
 
Cicimoric. Na predavanju o BASFa pre 5, 6god njihov promoter rece da u Italiji godisnje se ukrade iz skladista zabranjenih preparata u vrednosti oko 2 milijarde eura. Tako da je moguce da je od tamo, nisu ti evropljani bas takvi kakve ih mi zamisljamo, isti su oni kao i mi.
 
Eurolightning je kombinacija pivota i pulsara. Ima ga na trzistu po 4000din/l sam imao ponudu.
gerbicid-evro-laytning_2cef7e5358c8910_800x600.jpg


Pivot je takodje zuta kanta. Sad ne mogu da nadjem sliku na netu na brzinu....
 
Eurolightning je kombinacija pivota i pulsara. Ima ga na trzistu po 4000din/l sam imao ponudu.
gerbicid-evro-laytning_2cef7e5358c8910_800x600.jpg


Pivot je takodje zuta kanta. Sad ne mogu da nadjem sliku na netu na brzinu....

Ovaj herbicid jos nisam video do sad! Plus nije mi jasno kako moze biti iz grupe Clearfield kad aktivna materija Pivota je Imazetapir a Pivotom ne mozes prskati suncokret jer nije Clearfield? Druga stvar zanima me da li ima neke razlike izmedju aktivne materije Imazetapir i Imazapyr a. materije koja se nalazi u ovom herbicidu Eurolighting???
I kao zadnje ako mozes Bojceticu da mi na pp ostavis neki kontakt gde bi mogao da nabavim ovaj Eurolighting herbicid!!!
 
U ukrajinskom katalogu za 2015 godinu nema PIVOT-a,Falsifikat .
evo sve na slovo P
Піктор® .............................................44
Пірамін® Стар ..................................98
Пірамін® Турбо ..............................102
Полiрам® ДФ ....................................46
Пульсар® 40 ...................................106

Crni Radovane gde na prvu loptu da ga kupiš.

- - - - - - - - - -

Eurolajting
nema nikakve veze sa PIVOT-om
aktivna materija mu je
pulsarova (imazamoks) + imazapir (organsko jedinjenje)
a Pivot ima aktivnu materiju imazetapir potpuno dve različite stvari obratite pažnju i ne širite dezinformacije.
Kod organske hemije se nomenklatura radi na 2 načina da vam sada ne objašnjavam ima nadugačko pisati navešžu vam nekoliko primera pa će vam biti jasno.
metan ( CH4) etan (C2H6) propan (C3H:cool: vidite koliko su slični po imenu i svi su gasovi ali su u prirodi jako različiti Po C-atomima se vidi.
Tako i alkoholi metil (CH3OH) i etil (CH[SUB]3[/SUB]CH[SUB]2[/SUB]OH) jako slični po imenu i po hemijsko poreklu samo jedna CH3 grupa više ali jako različiti .Metil otrov a etil -koristan (rakija)
Tako da imazapir i imazetpir možda pripada istom nizu u organskoj hemiji ali su potpuno različiti.
 
Ово није на руском већ је на украјинско, језику. Значи украјинци подваљују....

- - - - - - - - - -

Види се јасна разлика између руског и украјинског језика, а то је слово И (једно је ћирилично, а друго латинично), а ко зна руски језик, тешко да може да разуем у потпунсоти украјински...

Otkud znaš da Ukrajinci podvaljuju ? Može biti bilo ko . U praksi se pokazalo da najčešće naši ljudi naprave falsifikat , na drugom mjestu obično bude da je falsifikovano u Kini pa neko zažmurio da prodje kontejner , na trećem mjestu je da može bilo ko u svijetu to da uradi . Najlogičnije je da se takve stvari zbudže ovde , a obično se to desi u jednom "Bermudskom trouglu" u Sremu . Da me nebi neko pogrešno shvatio ali tu je srce male privrede , za pare ti naprave kakvu poželiš ambalažu i da piše šta oćeš . To je mnogo lakše nego švercovati preko granice . Onda uglavnom nadju neki film da bude vjerodostojno , npr ponudi ti , Ruski vozač , mornar , neko ukrao u skladištu , itd , ma malo morgen ...
 
Uopšte nije bitno da li su ukropi ili naši zlikovci,i ja bih rekao da su naši našli neku staru ambalažu pivota iz ukrajine i to iskoristili.
Znam čoveka koji je iz Prahova pre desetak godina uzeo desetine cisterni nekakovog herbicida koji je tamo samo smetao tako da je njima učinio uslugu što ga je sklonio nisu znali šta že sa njim,on se obogatio tada,a mnogo poljoprivrednika je te sezone uništio,rumun koji je pakovao je umro.
 
Talianu zahvaljujem se na ispravci. Nisam detaljno toliko zagledao, ali i trgovac koji mi je ponudio mi je rekao da je Pivot + Pulsar kombinacija. Doza je 1l/ha. Nov je preparat i ja sam se prvi put susreo sa time i nemam nikakvo iskustvo, ALI ocekujem da je poboljasan Pulsar i nadam se da ambroziju moze bolje da skida...
@peet
Na pp dobijas info.
 
Meni je bilo cudno sto Bojcetic kaze da je kombinacija Pivota i Pulsara a na kanti pise Clearfield. Kako? kad Pivotom ne mozes prskati suncokret! Potom sam primetio razliku, nije Imazetapir vec Imazapyr!
 
Poznata mi je ta prica o tom famoznom pivotu radio je i osnovni sud u Beloj Crkvi bio sam srecni ucesnik tih dogadjaja kolege iz Grebenca verovatno bolje poznaju pakeraj iz njihovog komsiluka.Od onda sam nepoverljiv prema cudnim pakovanjima jer ono je bilo identicno samo sadrzaj se razlikovao ja sam bas iz velike gomile uzeo bas od toga par litara i rezultati su bili sjajni.U avgustu sve zuto i cisto.
 
Sta bi to trebalo da znaci? Jesi li ti ikada prskao soju Pivotom a da si imao samoniklog suncokreta? Mislim da ne treba da dajem nikakav odgovor na tvoje pitanje jer svako ko ima imalo iskustva sa Pivotom zna njegovo dejstvo na samonikli suncokret, sirokolisne korove i jednogodisnje uskolisne!!!

- - - - - - - - - -

Poznata mi je ta prica o tom famoznom pivotu radio je i osnovni sud u Beloj Crkvi bio sam srecni ucesnik tih dogadjaja kolege iz Grebenca verovatno bolje poznaju pakeraj iz njihovog komsiluka.Od onda sam nepoverljiv prema cudnim pakovanjima jer ono je bilo identicno samo sadrzaj se razlikovao ja sam bas iz velike gomile uzeo bas od toga par litara i rezultati su bili sjajni.U avgustu sve zuto i cisto.
Tada i ja sam nekih 7 kj razbio Pivotom kojim je taj izvesni Dolinga iz Grebenca uvalio direktno Delti, odnosno prodao im aktivnu materiju za Pivot a u tom sadrzaju je bilo i delic Glifosava.
 
Nazad
Vrh