Herbicidi u soji

Pantera go k...
Mora ići kako kolege vele "čupazon". Kažu da deluje momentalno. Provukla se tu i koja ambrozija, tatula ali ta aktivna materija rešava sve!

dsc0096.jpg


Nisam čuo da igde postoji stručnjak ili bolje reći majstor koji će iščupati ceo rizom uspešno.

Treba poprilično dobar stručnjak da bi rešio rizomski sirak "čupazonom".



Ne radi se ovde o tome da se čupanjem može rešiti rizom. To je korekcija posle ne potpuno uspešne hemije (pisao sam). Korekcija na najbezbolniji način prema soji koja je u cvetu. Da se kultura sačuva konkurencije i da korov ne prospe seme. Da je sigurna hemija sada, možda bih i ponovio, ali nemam ja 100 jutara, uradi se to. Evo posle dejstva mojih "čupazonaca"
dsc0097.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
I na vecim povrsinama cupazon nije skup. SIGURNO se isplati ako moze 2-3 dnevnice po kj da zavrse posao. Hemija + gorivo + smanjenje prinosa je sigurno skuplje od cupadinaca.
 
Ma odradio bi sam za 2-3 dana jutro samo nemam vremena. Zauzet sam drugim poslovima.
Inače razmišljao sam kao kolega bojčetić: hemija+gorivo+umanjeni prinos zbog otrova je skuplje nego da platim žene.
 
Najbolje je žene platiti,samo i njih je teško naći.Mladi neće a baba je sve manje.Ja angažovao sinove pa me izašlo skupo.Žena uzela sve pare iz novčanika i dala studentime,da im se nađe!Ja ćutim,moram.Bar je mir u kući.
 
Iako ne bi dosli raditi studenti, ionako bi ostao prazan novcanik...
Ja sam pre oko nedelju dana prskao soju po poslednji put (uvece, 21-01), bila je cvetala, nadam se da nece biti posledice (radio je fluazifop-P-butil + neke secerne vodice - kao da sprecimo sokirane i "slagiranje" soje).
 
Najbolje je žene platiti,samo i njih je teško naći....

Da, sve zaposlene, rade u fabrikama, prosečna plata im 45000 pa nije potrebno da idu na njivu...
Ili druga varijanta: socijalna pomoć, 3-4 dečija dodatka, ima za cigare i pivo pred radnjom i nije potrebno da ide na njivu...
A što su deca gladna i gola, nema veze, pomogne komšiluk, poznanici....

Srećom ima i izuzetaka svaka im čast!
 
Nazad
Vrh