Herbicidi u soji

I ja sam sa kletodimom zavrsio za sva vremena, icice ova kopija Fuzileda eventualno Kvizalofop i to AgroMasterov malo pojacan naspram Pantere, radio sam prosle godine sa njim neki lanac i odusevio je sa dozom od 1,2l/ha cena mu je negde oko 2000din.

- - - - - - - - - -

Sto se tice siroko lisnih korova Corum ce ih peglati kod mene, ovo sto vi muckate sve izlazi skuplje od Coruma, a Corum radi odlicno posao.
 
Corum najbolje u splitu 0,9lit/ha prvi put posle dve -tri nedelje ista doza obavezno uz okvašivač dash 0,5lit/ha, ili ti 0,5lit/kj + dash 0,3lit/kj i drugi put isto ako ćeš u jutrima
 
Poslednja izmena:
Colko sibate Coruma po jutru,ne Ha nego kj jel idete jedan tretman ili kako savetuju za Corum u splitu?
Radis u splitu pola litere po kj. +das, stim sto sam ja drugi put isao prskanje po vrsti 0,25l/kj i ubacio simphoni...
Ovako izgledalo:
attachment.php


Ove godine necu stici da se zazam sa ovim al je dobra racunica.

- - - - - - - - - -

Sto kaze Dragan kad kalkulises Corum je dva u jedan ima i jeftinijih varijanti godinama sam radio sa njima ali bojim se rezistentnosti jel mi je soja u monokulturi dosta godina.
Coruma ti ode 1l po kj prosle god. je bio placen 3200 sa 1l dasa...Daj te mi neku jeftiniju varijantu da vidim kako izgleda.
 
Corum ne deluje na henopodijum ili tako nekako. Ne znam tacno, ali tako mi je receno. Da bi se prosirio spektar i na tu travu potreban je Harmony.
 
Ima dragane jeftinijih varijanti npr Oxon+Basagran,savazon itd,promony jeftinije je jbg a radi dobar posao.Nego da ja vas pitam nesto sta mislite koliko je potrebno godina da pocne da se javlja rezistentnost nekih korova na neke herbicide?To jest zanima me koliko ste godina koristili isti herbicid ili akt materiju na istim parcelama,ne bitno psenica,soja,kukuruz,suncukret akt materija je malte ne u svim tim herbicidima.
 
Zavisi kako se radi herbicidima . Najbrže dodje do rezistentnosti ako se neki korovi par godina rade slabijom dozom ili u pogrešno vrijeme pa se samo ošamute ali ne ubiju do kraja . Najbolje bi bilo uvjek ići kombinacijom bar dva herbicida iako bi jedan bio dovoljan za taj korov.
 
prskao bih sa corumom,i zastitar mi preporucuje,procitao sam o njemu dosta ,i nisam nigde video da pominju da ubija i palamidu...aj zdravo
 
Ima dragane jeftinijih varijanti npr Oxon+Basagran,savazon itd,promony jeftinije je jbg a radi dobar posao.Nego da ja vas pitam nesto sta mislite koliko je potrebno godina da pocne da se javlja rezistentnost nekih korova na neke herbicide?To jest zanima me koliko ste godina koristili isti herbicid ili akt materiju na istim parcelama,ne bitno psenica,soja,kukuruz,suncukret akt materija je malte ne u svim tim herbicidima.

Nisam nigde pronašo tačno kolko treba godina da se pojavi rezistencia na određenu aktivnu materiju. Bitno je da se poštuje plodored i da se ne gaje biljke u monokulturi, i ako je moguće da se ne koriste svake godine iste aktivne materije. Negde sam čito da javljanju rezistencie nemože da se zabrani ali može da se uspori korišćenjem različitih herbicida.
 
Jedan zaštitar je preporučio split aplikaciju Oxona i Bentamarka u dozi 2x (50gr Oxon + 1l Bentamarka + u drugom splitu 10 gr Symphony) (sve po ha). Pošto mi je problem split aplikacija (nema ko da mi vuče vodu), mislio sam da odradim tu kombinaciju ali jednokratno, s' tim što bih u tom slučaju smanjio Oxon na 80 gr (najviše zbog pakovanja pošto sa jednim punjenjem prskam 2 ha, ali i cene) pa bi bilo 80 gr Oxon + 2l Savazon + 8 gr Piano.

Šta mislite, da li može da prođe jednokratno prskanje ili da se ipak snađem i radim split, i da li je dovoljna doza za jednokratno?
 
Tako i ja prskam,al samo dvokratno,ipak izlazi trava u etapama,prvi put 60g Dinoxa i 4g Simfony,drugi put 2l Savazona i 4g Simfony,bude kao dusa...
 
Moze dukej ali split je zakon za soju,mislim da je naj pamenetnije da odradis u splitu,kako znas i umes da se ne kajes posle zbog cisterne sa vodom::namigivanje::Nikola 2l Savazona da nije puno?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh