Herbicidi u kukuruzu

I nama je sutra u planu da se odradi prskanje pa kako mu bude. Adengo i gas. Kukuruz je 3 lista i četvrti u točiru...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Koliko kise je palo tu kod vas kad mozete uci u njive?Kod nas lezi voda u njivama,ne mozes ici po ataru,puno blata.
 
Čekaćemo podne da malo otopli...
U ovoj turi palo 13,5 litara.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja planiram isto sutra da prskam sa slicnom kombinacijom herbicida kao kolega laufer,stim sto ja nemam rizomski sirak, i nameravam nikosulfuron prepoloviti,ali zato suncokret samonikli hoce da pobegne. Za cetvrtak ponovo najavljuju kisu,pa bar ove parcele da oprskam. Ostale kasnije kada se vreme stabilizuje. Ima cetiri lista kukuruz

Mica 967 Za koji herbicid mislis da je prevelika doza?
 
Kod nas nema nista od prskanja ove nedelje. Kukuruz necu svakako zato sto znam iz iskustva sta moze da mu se desi kad se prska po hladnom. Ako bude moglo krenucu zita,njima od fungicida nista ne skodi.
 
Ja oprskao u petak Adengom nesto sejano ranije jos pre 2 nedelje, nadam se da ovom prskanom u petak nece faliti nista od ovog zahladjenja. Ostavio sam 1ha, tu je realtivno i cista njiva, da oprskam mezotrionom, terbutilazinom i nikosulfuronom da potrosim zalihe jer ce mezotrionu isteci rok. Mislio sam da ubacim Equip posto imam i njega visak 1l umesto nikosulfurona, ali mislim da je to slaba doza 1l/ha a bas mi se ne kupuje jos litar kad vec imam nikosulfuron. Mada nema rizomskog sirka, cak i obicnog ne verujem da ce da bude jer ga nije bilo nesto mnogo ni letos prilikom totalisanja strnista.
 
Znam da kukuruzu nije dobro ako je hladno,ali za celu iducu nedelju najavljuju kisu za Becej.
Samo za sutra ujutro javjaju 3 stepena, posle vec 9 stepeni nocima, a preko 20 danju.
 
sta je tu je, ja sam pre zahladjenja jer koliko je pala kisa i javljaju je cele nedelje ko zna kad se moze uci u njivu tek da bi se prskalo.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ako ne bude nekog mraza, sutra cu jos jednom razmisliti o prskanju sutra posle podne, imam neki cicak i jos po neku travku, nije opasno ali javljaju cestu kisu do sredine naredne nedelje.Pitanje je kada ce vreme dozvoliti da se udje u njivu ponovo.kukuruz je 4-5pero, ono sto je sigurno nece biti 2,4d. Planiram Nikosav,mozda neki Mezotrion ili cu ubaciti Dikambu pa da ostavim Mezotrion za nekih 15dana da pokupi ako ostane nesto od korova.
 
Ja oprskao ali kako suzbiti po neki poponac i cicak? Sve zavisi kakve su vam njive ali u vecini slucajeva mora da se odradi korekcija na zeleno.
 
Kolega kakvi su tu korovi kad idete tu kombinaciju zakucaćete kukuruz nećese pomeriti do Juna.. Kada se ide u kombinaciji Mezitrion i neki Nikosulfuron lepak nije potreban.

Kolega ova kombinacija je prilicno tolerantna za kukuruz . Jedino je dikamba agresivnija ali je ide pola doze... sto se lepka tice ne moze da pokvari a vredi dosta ...
 
Nazad
Vrh