Herbicidi u kukuruzu

Ja nisam imao tih problema sa Mezotrionom.Jeste da je lepljiv katastrofa ali ništa spektakularno sa ispiranjem prskalice.Mešan je sa Terbutilazinom i Nikosulfuronom pa su mu možda pripomogli,ko zna.
 
Da li nakon tretmana 1,5 l/ha laudisom može bezbedno da se uradi korekcija sirka sa monsunom posle nedelju dana? Ostalo mi nešto malo od prošle godine, kukuruz je u šestom listu.
 
Kukuruz oprskan 02.05. lentemulom i nikonom (bio u 4 i 5- om listu) juče ga obišao i primećujem da se nekako iskrivio, verovatno posledica lentemula
Interesuje me da li će da se oporavi i koliko to može da utiče na rod
Kiša nije pala kako treba od uskrsa
 
Posle mezotriona sam prskalicu prao 3 sata. Zato cu od sada prvo Mezotrion pa onda Laudis, pa potom drugi usev. Kada je mezotrion pa promena useva, odvojite pola dana za ispiranje.
Tri godine radimo sa mezotrionom nikad problema sa pranjem prskalice, 10 min i to je to. Sa kojim si radio? Mi smo radili sa turskim i galenikin Skaut.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pranje prskalice za 5-10min kao i kod ostalih herbicida jedino ako se stavlja okvašivač pa ostane pene onda malo duže.
Nikako ne mešati laudis i mezotrion, obavezno pranje prskalice kad se prelazi na neke od ova dva.
 
Tri godine radimo sa mezotrionom nikad problema sa pranjem prskalice, 10 min i to je to. Sa kojim si radio? Mi smo radili sa turskim i galenikin Skaut.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Intermezzo, dodavao sam i Bonacu, mozda je od nje? Lane sam isao takodje Intermezzo, ali se nesto ne secam problema sa ispiranjem...
 
Drugar je isao mezotrion i nikosulfuron i omeksivac,eto ti ga sad.. sta sad mogu da očekujem od kukuruza kad nisam znao da ce biti toliko problema i da nikako ne sme da se mesa sa laudisom?
Da napomenem da hemije nije ostalo u prskalici samo nije dobro oprana..
 
Drugar je isao mezotrion i nikosulfuron i omeksivac,eto ti ga sad.. sta sad mogu da očekujem od kukuruza kad nisam znao da ce biti toliko problema i da nikako ne sme da se mesa sa laudisom?
Da napomenem da hemije nije ostalo u prskalici samo nije dobro oprana..

Neće kukuruzu biti ništa, sreća tvoja što nije bilo u buretu malo pa da si dodao laudis, betonira sva sita i filter, seks u tri primerka, mada proveri sita na diznama i filter.
 
Da li je neko radio posle adenga mezotrionom i nikosulfuronom, da li ce biti stetnog uticaja na kukuruze zbog tolike doze otrova? Morao sam da uradim popravni posto nam kisa nije pala i nije aktivirala adenga a novi sirak izasao na oci.
 
Stete gajenom usevu prave prevelike doze jedne aktivne mat. a kad su u pitanju razlicite aktivne mat. sa razlicitim tipom dejstva mislim da nema problema ako su doze normalne.Valda sam dobro objasnio ako ovo cita neki zastitar neka me ispravi ako nisam dobro napisao
 
Poslednja izmena:
Cime bi mogla da se uspori malo zubaca ?? Ima je mozda na jedno 10a od 70 kolika je njiva. Uzeo sam jednu uzoranu njivu i nisam znao sta ima od korova pa sam posejao kukuruz. Sad me iznenadila zubaca a nemam je obicno nigde na mojim njivama. Da sam znao da ima zubace posejao bih suncokret.
 
Cime bi mogla da se uspori malo zubaca ?? Ima je mozda na jedno 10a od 70 kolika je njiva. Uzeo sam jednu uzoranu njivu i nisam znao sta ima od korova pa sam posejao kukuruz. Sad me iznenadila zubaca a nemam je obicno nigde na mojim njivama. Da sam znao da ima zubace posejao bih suncokret.

kombinacija herbicida koji imaju aktivnu materiju nikosulfuron i rimsulfuron usporiće im rast sigurno, isprobano 2016 godine na pirevini i zubači, pirevina uvenula a zubača venula dugooo
Cordus 75 wg ili napravi sam od dva herbicida
 
Da li mogu da se pomesaju monsun i motivel ? Ili ti foramsulfuron i ltienkarbazon-metil sa nikolsufuron ?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh