Herbicidi u kukuruzu

Прошле године дођоше неки ликови да им шпарта кукурузе. Одемо, на њиву кукурузи до колена сирак до струка. Каже прскали су, нема чиме нису и ништа, реко ја нема шансе да ћу ово шпартати. И препоручим им фул дозу Лаудиса реко бар да уштопају сирак да кукуруз побегне. На јесен када сам им коси кукурузе нисам могао да верујем сирка није било тек по негде, они одушевљени као спасио сам им кукурузе. Њихов брат који им је прскао каже да није веровао да ће ишта успети са прскањем. Ето и неко моје искуство са Лаудисом.
 
Medeya i terbis uradili posao
Danas jos malo Remixa 25g/kj i mezatrona 1dl kj+4kg ureje
8YGDWKs.jpg

FfjZvr2.jpg
RFcKxYG.jpg
neko se raspitivao za medeyu-----ove doze Medeya+terbis 60g+0.8l kj

kod mene je uradila pravu stvar

gde sam dupliro da ispraznim prskalicu dobili i kukuruzi
 
A mene ova uvjerava da nema potrebe za Terbisom jer ako padne kisa sve ce Medeyaa odraditi.Ipak sam stavio 0,7 litre Terbisa po ha sa Medeyom.Govorim za proslu godinu naravno.
 
Po mom iskustvu medeja je njanjava ako ima mnogo sirokolisnih korova na njivi, i bolje dodati jos malo neceg da pojaca dejstvo.
 
Prethodne dve godine sam malo eksperimentisao sa prskanjem nakon sto sam 5-6 godina radio samo Adengo, najvise zbog nekih njiva gde idem 2-3 godine kukuruz na kukuruz da ne bi ne daj Boze doslo do neke rezistencije. Pretprosle godine sam radio dobro poznatu hirosimu negde u splitu negde punu dozu i bilo je ok osim nekih njiva gde je vreme bilo da se promeni kultura zbog sirka ali zadrzalo je sirak dosta dugo. Prosle godine planirao opet hirosimu ali rekoh da probam Medeyu dodao sam i Terbis. Prskao i sa 140gr/ha na crno i sa 90gr/ha na zeleno. Na zeleno gde se preklopi kukuruz malo dobije po usima. Na kraju samo na 3 njive nije bilo potrebe za korekcijom na ostalih 14 sam morao da idem mezotrion i nikosulfuron nije bilo sirka tek gde gde ali sam ga ipak dodao.
Zakljucak mi je da je najbolja kombinacija ili Adengo ili hirosima. Adengo malo izadje skuplje ali je siguran, nisam imao situaciju da ne padne kisa dugo najvise 10-12 dana i tad je odradio kako treba. Hirosima odnese sve ali tu mi jedini "problem" ako nekad zajebe sto posle ima vrlo malo vremena i manevarskog prostora za korekciju. Ove godine se vracam na Adengo, pa cu i u buducnosti kombinovati njega i hirosimu.
 
Rizomski samo dok je mali i to kombinacijom rimosulfurona i nikosulfurona i to puta 3 (misslim 3 prskanja )ukupna doza da bude veca od maximalne za 30 -40 %.
Ako i posle toga ima problema onda laudis.
Uz ova trinprskanja uvek idu male doze mustanga ,vrlo malo peak i terbis 1l po ha .
 
Rizomski samo dok je mali i to kombinacijom rimosulfurona i nikosulfurona i to puta 3 (misslim 3 prskanja )ukupna doza da bude veca od maximalne za 30 -40 %.
Ako i posle toga ima problema onda laudis.
Uz ova trinprskanja uvek idu male doze mustanga ,vrlo malo peak i terbis 1l po ha(terbis iz cela 1L). Tako ja radim mada nemam cesto problema za rizomskim .
Jos jedna bitna stvar je i spremac ,on izvadi dobar deo rizoma da se susi.
 
laudisom samo prehranis sirak i to je to,zaustavis ga na nedelju dana kukuruz pobegne i onda kad ovaj ozivi kukala ti majka


rizomac se jedino resava plodoredom

i misljenja sam ako se vec 3-4 godine ide na istu njivu kukuruz da se obavezno svake godine menja aktivna materija u herbicidima
 
Ko razmišlja o totalu sad primjena, početkom februara sam probao total oko plastenika na 2 mjesta i dobro je djelovalo jer je toplo vrijeme.
 
Može da se primeni u žitu koje su pojeli miševi.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ja sam prošle godine u ovo vrijeme imao jedan dio po oranju trave, nisam htio prskati totalom ko valim hladno vrijeme, međutim neki su prskali i uništili travu, a ja sam morao tarupirati pa frezirati pa priprema za sjetvu. Srećom Adengo je to uništio.
 
Frezom sam isjekao travu, a priprema je bila sa Rd. Nemože Rd efikasno riješiti ako ima ukorijenjene trave, kad sam prskao Adengom bilo je ljulja u ćumama, krenuo ponovo, ali ga je na moje iznenađenje Adengo istopio kao da nije ni bio.
 
Nazad
Vrh