Hajkom hibridi

Nesto razmisljam da na prolece razgledam negde u Madarskoj dali ima Hy plus hibrida, bilo bi interesanto ga doneti, cisto da isprobam kako ce se pokazati, tu kod nas ga jos nema, barem ja neznam nisam cuo dali iko ima. I Hycole nemaju njim puno...a za ovo neverejum da iko ima u Srbiji.
fiche_anglais.jpg
 
Danas sam uzeo 3 hycole kunica cini mi se od manitu75 (inace koliko ima uzgajivaca ove rase u kacarevu)...nadam se da su cistokrvni,moracu da verujem uzgajivacu na rec :) zenke su stare 2 meseca,a muzjak mesec dana,dok on ne odraste,paricu je sa kalifornijskim,pa cemo videti :)
 
Toooo nije rasa nego hibrid.Mani se toga,drži obične rase ili mešance,ja sam popušio sa Panoncima
 
Kako si popusio szeki-telep kad sam procitao da si pisao u temi panonci da su sa 80 dana bili teski oko 3kg sta je bio problem?
Rekao si za zenku da ti je crkla nije valjda samo to upitanju?
 
Kako razlikovati hajkoma i panonca?
Da li su samo usi vece i tamno sive sa spoljne strane sta ima jos da li neki odgajivac moze da potvrdi ili opovrgne?
 
Ja sam uzeo od jednog lika iz Kacareva i 2 zenke i muzjaka,i kad su mali bili su bukvalno identicni,a sad kad su odrasli zenka ima svetlo sive usi i skroz je bela a muzjak tamnije (bukvalno crne!!) i tamnu njusku...Pomislio sam da je mozda parena zenka sa Kalifornijskim muzjakom,ali sem te razlike u boji nema nicega vise,potpuno su isti,oblik i izgled glave,tela sve,sve...da li jos neko ima ovakva iskustva ili mi je lik uvalio nekog mesanca??A razlika sa panoncem je u obliku glave,tela,kada se stave jedno pored drugog se bas vidi razlika(naravno ako je ovo cist hajkom sto imam,ako nije onda nisam kompetentan da pricam o tome...)
 
Vidis to nisam znao da ce da potamne kasnije posto sam jedino video odrasle primerke po internetu.
I kako sam razumeo ima vise linija hajkoma kao sto ima panonaca i da se ukrstaju te linije.
Npr muzijak moze biti beo a zenka moze imati oznake crne ili braon ili obrnuto zenka bela a muzjak da ima oznake.
I usi treba da budu crne ili braon i da imaju pegu na njusci.
 
A ja sam onda verovatno uzeo 2 razlicite linije od njega,da bih mogao da ih uparujem pa sam dobio dve svetle i tamnog...

---------- Poruka napisana 05-06-12 u 14:40 ---------- Prethodna poruka je 04-06-12 at 21:58 ----------

Danas sam pustao Hajkomku kod zekana,prvi put sam je pustao kod brata i nije mu dala,a danas pustio kod mog Hajkoma,kome je prvi put,i ona se neckala,malo se mirisala i kad je poceo da je vitla po kavezu na kraju je morala da mu da :) Posle kad sam ih odvojio,posto su kavez do kaveza a izmedju je zica,nastavio je da je mirise i da lupa nogama :) S'obizirom da mu je prvi put,lepo se pokazao,cini mi se da ce biti dobar zekan :)
 
Pozdrav svima...nov sam u ovome pa me zanima do koje max. tezine mogu da budu hajkom hibridi (od prilike) zemke su polno zrele sa 3mes koliko sam mogao da procitam,gde ih mogu nabaviti i koja je rasa najkrupnija.? Hvala u napred
 
Nazad
Vrh