Guske i patke

zzzz

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2016
Poruka
143
Svidjaju mi se bas ove domace patke, sve sarene :)
Inace imam pitanje za nekog ko zna. Pre oko 2 nedelje je mlada mosusna patka kad sam ih pustio da lete otisla dosta visoko, oko 10 metara, i kada je sletala nije nastavila dalje tj u drugi deo dvorista vec se naglo spustila kroz krosnju kajsije i pala je sa visine od oko 2 metra. Prvih par dana je bila malo mirnija, ali se sada ponasa normalno, normalno jede, leti i kupa se, ali zanima me hoce li se kasnije pokazati posledice pada? Ove godine ih ima samo 3 tj 2+1, pa ne bih da joj se sta desi.

Lanemaleno

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2016
Poruka
67
Svidjaju mi se bas ove domace patke, sve sarene :)
Inace imam pitanje za nekog ko zna. Pre oko 2 nedelje je mlada mosusna patka kad sam ih pustio da lete otisla dosta visoko, oko 10 metara, i kada je sletala nije nastavila dalje tj u drugi deo dvorista vec se naglo spustila kroz krosnju kajsije i pala je sa visine od oko 2 metra. Prvih par dana je bila malo mirnija, ali se sada ponasa normalno, normalno jede, leti i kupa se, ali zanima me hoce li se kasnije pokazati posledice pada? Ove godine ih ima samo 3 tj 2+1, pa ne bih da joj se sta desi.

Mom stricu redovno patke odlete u Ibar on živi baš na vrh sela tako reći a dole se vidi Ibar i one odlete mu i to baš mosusne, nikad se više ne vrate ali ih viđaju po Ibru... zato ja mojima uvek neku perku isečem čisto da mi nebi odletele iako pričaju svi da one neće nikud od kuće. Mada i moje odlete do komšije prelete ogradu nizbrdo je pa im lakše al nikad im se ništa nije desili vrate se peše uzbrdo ne mogu lete :haha: Tako da mislim ni tvojima neće ništa da fali ;) Ja imam jednog patka i četri pake i jako ih volim više od domaćih pataka :osmeh:

zzzz

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2016
Poruka
143
Ma lete one redovno, ali je ova bas tresnula o pod. Posle toga joj se dosta puta desavalo da ode isto visoko, ali se ne spusta kroz krosnju vec odu kod komsije na krov ili se vrate nazad, kuda su dosle. Prosle godine sam prvi put ostavio jednu mladu zenku sa ne isecenim krilima radi probe, bas da vidim da li bi otisla i nije. Ove godine sam zato ostavio dve mlade i isto ne idu nigde, tj mozda na po neki krov ali se odmah vrate. Starima vec dosta dugo ostavljam krila i takodje nigde ne idu. Otisla mi je ove godine samo jedna divlja patka, ali sam po njenom ponasanju glasu i ostalom shvatio da je uhvacena divlja, ali sa iskasapljenim perjem na krilima, pa kad se izmitarila i pocela da leti, odletela je dok ostale divlje lete samo kad ih pustim i samo po dvoristu, znaju da se podignu, ali ne idu daleko. Svaka od ovih vrsti je luda za sebe, super sve u svemu. Zato ih i volim :D :D

terzin

Član
Učlanjen(a)
9 Mar 2017
Poruka
53
Evo danas dodjem s posla a domaci beli gusan gazi kinesku labudastu gusku,dali ce guske uskoro da pronesu jaja?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

stole77

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2011
Poruka
1.126
Да ли сте знали да је 1967. г. у Србији било око милион гусака а данас их има мање од 10 хиљада и да је те 1967. Србија била трећи извозник перја у свету.

terzin

Član
Učlanjen(a)
9 Mar 2017
Poruka
53
Jos uvek nista od jajca

terzin

Član
Učlanjen(a)
9 Mar 2017
Poruka
53
Kako stoje drugi clanovi sa nosenjem svojih gusaka moje nisu jos pronele

zzzz

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2016
Poruka
143
Samo bez brige, ja sam tek trece godine imao prinovu xd. Kada legnu na jaja nemojte pomerati jaja ili namestati gnezdo, onako kako one nameste tako je najbolje.

terzin

Član
Učlanjen(a)
9 Mar 2017
Poruka
53
Evo i nasih prvih guscijih jaja

terzin

Član
Učlanjen(a)
9 Mar 2017
Poruka
53
01.04.se.nasadila prva guska nadam se da nece ispasti prvo aprilska.sala.

terzin

Član
Učlanjen(a)
9 Mar 2017
Poruka
53
Evo proslo nekih pola vremena jos uvek lezi na jaja ustane jednom dnevno jede pije pa nazad.pratimo situaciju

terzin

Član
Učlanjen(a)
9 Mar 2017
Poruka
53
Mali update jos jedna domaca guska se nasadila

Vrh