Guske i patke

Učlanjen(a)
7 Mar 2016
Poruka
112
Napuniću im bazen, samo da uključim bunar (mislio sam da će biti još mrazeva). Ova moja guska spava noću u gnezdu, a danju je normalno u dvorištu, valjda neće da razmućka jaja:sta:

zzzz

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2016
Poruka
143
Ne bi trebalo jajima nista da se desi. Guskama sam skupljao, ali sam patkama ostavljao i spavaju na jajima, ali one prekriju jaja slamom i jaja ostaju hladna.

zzzz

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2016
Poruka
143
Kod mene od gusaka nista. Pretpostavljam jer je bilo previse muzjaka pa ni je dan nije mogao od drugih da odradi posao kako treba. Treca guska bi trebala da pronese uskoro, nadam se, vec se dosta dugo gaze, ali ona je i prethodnih godina kasnije pronosila. Mosusne se snele skoro 30 jaja i sad svaki cas ocekujem da se neka nasadi. Divlje su pocele pre mozda nedelju dana da nose.

Lanemaleno

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2016
Poruka
67
Evo mene opet, guska mi snela dva jaja, ja ih ne diram ostavljam u gnezdo, nadam se će se naleći...i patkama sam počela da ostavljam jaja, al ni jedna vidim još nije zainteresovana da se nalegne..

zeljko_srb

Član
Učlanjen(a)
8 Okt 2016
Poruka
438
Imam 2 guske i 1 gusana. nose jaja vec jedno mesec dana, kad ih pustim iz ogradjenog na pasu one zagrnu jaja slamom, ali ne lezi na njima non stop, pa sam zato poceo da ih sklanjam iz gnezda. Moje pitanje je kada da krenem da ostavljam jaja, da ne sklanjam, i kada ce se guska nasaditi na jaja dok ne izadju pilici? Da li postoji neki period u godini ili kako vec funkcionise to. Hteo bih da malo obnovim stado.

zzzz

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2016
Poruka
143
Guska ce se naleci kada bude htela i tada ce na jajima lezati stalno i ocupace perje i to perje ce da pomesa sa slamom. Guscici se legu 28-30 dana inkubacije. Moje su nosile od 5-10 jaja i tada se nalegu. Trenutno mi jedna nosi i ocekujem da se za 10-15 dana nasadi.
Da li ce lezati na jajima zavisi i od rase gusaka, tako da bi bilo bolje da postavite sliku. Na gnezdo im mozete otaviti 1 jaje i to najstarije da bi je to podstaklo da lezi.
Guske bi trebale da imaju odvojena gnezda da se ne bi gurale i tako zajebale jaja.

zeljko_srb

Član
Učlanjen(a)
8 Okt 2016
Poruka
438
Imam jednu belu zenku obicnu. i Musko zenski par onih sivih, talijanki navodno. Napravio sam im 2 gneza, al samo u 1 nose, navikle izgleda.

zeljko_srb

Član
Učlanjen(a)
8 Okt 2016
Poruka
438
Pocelo je da smrdi u gnezdu gde su guske, i odem da pogledam kad vidim par jaja polupano, izgleda je sama guska lomila jaja koja su bila mucci. jednom sam uvece naisao do gnezda i vidim da nijedna guska ne lezi na jajima, a bila je noc, prohladno. sada je vec u toku 3. nedelja, bojim se da se nisu sva jaja oladila, nisu guske lezale non stop na gnezdu. da li da ostavim da sve odstoji koliko treba ili da pobacam sve, zaudara vec poprilicno...

Lanemaleno

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2016
Poruka
67
Moja guska snela 15 jaja i još se nije nalegla, ja joj doduše kupim jaja da ih ne pokvari pošto noću leži na njima, ako ih vratim i ne kupim da li će se naleći??
Od Monshuna samo mi se nalegla jedna i to stara, mlade još uvek neće koliko vidim nisu nešto ni zainteresovane...:/

zzzz

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2016
Poruka
143
Lanemaleno ja mislim da je najbolje da joj prva 2 jajeta ostavite na gnezdo(najstarija) i verovatno ce se naleci. Moja se nasadila pre 10ak dana.
Plovak i feeder kako si prosao sa guskama?

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.338
U inkubatoru od 7 guščijih od jedne guske od jednog odgajivaca nije izaslo ni jedno od drugog coveka sam uzeo tri i sva tri se izvela. Od belih pataka izaslo 5 od 10 jaja. Mada bilo mnogo hladno u prostoriju a ovaj inkubator nije bas izolovan i to je skor.

Vrh