Grašak

Dejanjika

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
95
Povrtari jeste li posejali grašak ? Koje sorte sadite i kakva su vaša iskustva ?

phoenixfendt

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
i kod nas se seje grasak za ljudsku ishranu ali to se vrsi posebnim hederom za kombajn i pre vrsidbe mora biri suv i onda se grabljama ili suncem sve skupi u redove i tako ide kombajn i kombajnira ga i prinos se krece od 1 do 1,5t po jutru i taj grasak se koristi za ljudsku ishranu ili za hranu za golubove :ppozdrav:

macosd

Član
Učlanjen(a)
28 Apr 2009
Poruka
235
:D sto ostavljate ovo po strani alo ove godine cena na malo isla 100 din/kg u mahunama.....
ja prosle godine imao 2 kj i cisto dobio 800 eura sa 2 kj, a prodao sve na veliko po 50 din i super zadovoljan a ove godine nisam imao parcelu slobodnu za setvu ::samo bes::
u sustini nije lose kao predusev za moju jagodu a sejao sam Joff

Deda Lala

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2010
Poruka
1.171
ako je prinos samo toliki onda negde grdno grešite .Moji podaci kažu sledeće:
Sorta KARINA;zemljište Černozem;osnovno đubrenje:npk 8:16:24-200 kg/ha,an 150 kg/ha;
zaštita:Tretiranje preem:dula gold 1,4l/ha,linuron1,9l/ha;
postem:pulsar 1l/ha
tretiranje biljnih vaši:Decis 0,5l/ha;Aktelik 1l/ha
Prinos:6250 kg/ha

Varijanta sa mikrobioliškim đubrivom 7l/ha+pulsar

prinos:7253 kg/ha

Sorta

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.454
Deda Lalo jel to prinos sa sve mahunom?Jedno je citirati neki natpis iz reklame i videti jao što ovo rodi pa to je premija kako drugi ne mogu da ostvare te prinose bla,bla,bla.Taj prinos je moguć samo u saksiji

Učlanjen(a)
28 Apr 2011
Poruka
36
Negde sam pročitao da grašak voli da puzi uz nešto, a kako je najjeftinija varijanta da se to reši?
Negde sam pročitao da može da se postavi granje, po kome će da puzi, ali ne znam kako to napraviti u praksi.

Učlanjen(a)
28 Apr 2011
Poruka
36
Kada grašak procveta, i počne da zameće mahune, da li je potrebno navodnjavanje ili prihrana i koliko otprilike?
Ovde u Vojvodini dugo već nije pala poštena kiša.

ПАСТИР

Član
Učlanjen(a)
15 Okt 2011
Poruka
206
Чекајте, а како берете тј. чиме берете, грашак? Такође ме занима и како чистите грашак? Сигурно не ручно ... :haha: претпостављам.

reggacci

Član
Učlanjen(a)
7 Dec 2011
Poruka
794
Чекајте, а како берете тј. чиме берете, грашак? Такође ме занима и како чистите грашак? Сигурно не ручно ... :haha: претпостављам.
ako radim za PRIMU onda uzmem od njih kombajn ali otprilike jedno jutro rasprodam zajedno sa maunama desetak ljudi i beri ono sto ostane ovrsem sa zitnim kombajnom i dajem stoci

dubansr

Član
Učlanjen(a)
28 Jul 2011
Poruka
1.078
Mi beremo rucno,pre tri dana brali,za 1h-2h nabrali 50 kg jer nisu sve meune bile pune

sarbanac

Novajlija
Učlanjen(a)
17 Dec 2010
Poruka
1.632
ako radim za PRIMU onda uzmem od njih kombajn ali otprilike jedno jutro rasprodam zajedno sa maunama desetak ljudi i beri ono sto ostane ovrsem sa zitnim kombajnom i dajem stoci
. Kad seješ grašak? Može li u jesen? Gde nabaviti veću količinu semena i po kojoj ceni. Kad stiže za vršaj mislim na onaj što daješ stoci. Mene bi interesovalo suvo zrno kao stočna hrana. Koliki bi prinos mogao biti?

reggacci

Član
Učlanjen(a)
7 Dec 2011
Poruka
794
Moze u jesen ali je rizicno a semena imam ja Dzofa a i mozes kupiti na institutu novosadskom
. Kad seješ grašak? Može li u jesen? Gde nabaviti veću količinu semena i po kojoj ceni. Kad stiže za vršaj mislim na onaj što daješ stoci. Mene bi interesovalo suvo zrno kao stočna hrana. Koliki bi prinos mogao biti?

Vrh