GMO - praktično utvrđivane ko je GMO

90% sam siguran da Monsanto nema GM hibrida koji ima Bt zaštitu (protiv insekata) a da nije RR (da nije tolerantan na total).
 
Pod br .1 ja bih licno posavetovao kolegu koji zeli da eksperimentise ,da se ne muci i ne trosi i vreme i novac i na mlati praznu slamu, jer postoji samo jedan jedini proizvod koji proizvodi monsanto ,a to je GMO i sve sto izadje iz te kuce je modifikovano! jer to im je osnovna delatnost.to sto ti radis je isto kao da utvrdjujes da li je morska voda slana? Sta mislis ako si ga poprskao sa totalom i on se osusi da nije GMO-smesno ,,mozda u sebi ima gen koji ne trpi total i na kraju kad bi se i sitniji insekti tretirali totalom oni bi uginuli , prema tome to ti nije merodavna metoda.nemam nista protiv ali mislim da bi ti bilo mnogo bolje da procitas sta je MONSANTO i cime se bavi ,a ja cu bas zamoliti gdina Aleksica da se ukljuci na ovaj forum i da nam malo to pojasni .pozzzzz
 
Hej, zašto bi se mučio i trošio vreme? Pa on svakako mora da uredi te uvratine, odnosno da ispred table sa kukuruzima napravi malu pistu kako bi svako mogao prići i videti kukuruz iz ogleda. Nema šta da izgubi, a to ionako nije neki mnogo velik posao. Usput će zadovoljiti i svoju znatiželju (a i našu) pa samo i zbog toga to vredi da uradi. Da sam na njegovom mestu ja bih sigurno uradio taj eksperiment.
 
ja cu bas zamoliti gdina Aleksica da se ukljuci na ovaj forum i da nam malo to pojasni

Nikolu Aleksica?
Onog sto kaze da je sve to zamisao nacista i njihovih prijatelja u Ujedinjenim Nacijama.
Onaj sto kaze da je najveca nacionalna opasnost ta sto je u GM seme ugradjen gen koji ga sterilise pa se svake godine mora kupovati novo seme. Niko mu nije reakao da se ta opasnost vec odavnonadvila nad nacijom jer se i hibridno seme mora svake godine kupovati.
Sarlatan, ne bih bas da mi on bilo sta objasnjava.
 
Bas na tog Nikolu Aleksica je mislio.DA si se malo vise informisao o njemu i Ekoloskom pokretu N. Sad,ne bi coveka nazivao sarlatanom. I da,imao bi on sto-sta da pojedinima objasni.
 
Da prekinemo praznu priču evo podataka nekih ogleda, video sam da ima nekolko koji se pojavljuju na vašem spisku pa dalje nisam ni gledao. Nadjite sami hibrid koji ste sadili ili nameravate i pogledajte kolonu tehnology segment ili trait. Tu su genetske modifikacije u skraćenicama, uglavnom vt3 - YieldGard VT Triple, bez rr ili rr2. Znači da će ih rr herbicid oštetiti ili ubiti ali su oni ipak gmo.


http://www.leroyfertilizer.com/images/E0272201/DeKalb_summary.pdf

http://www.martzspearsseeds.com/files/DKC6384.pdf


Malo o yeldgard iliti Bt kukuruzu kod kojeg se odavno javlja rezistentnost pa je potrebno zasejavanje netolerantnih vrsta.

http://www.ipm.iastate.edu/ipm/icm/2003/3-17-2003/refuge.html


objašnjenje skraćenica, trait:

TECHNOLOGY SEGMENT:
HX1 - Contains Herculex® I insect protection trait.
YGCB - Contains the YieldGard® Corn Borer gene.
YGPL - Contains both the YieldGard Corn Borer and YieldGard Rootworm genes.
RR2 -Contains the Roundup Ready® Corn 2 trait.
LL - Contains the LibertyLink® gene.
HXX - Contains the Herculex I and the Herculex Rootworm genes.
HXRW - Contains the Herculex RW rootworm protection trait.
Herculex insect protection technology by Dow AgroSciences and Pioneer Hi-Bred. ® Herculex and the HX logo are registered trademarks of Dow AgroSciences LLC.
® YieldGard, Roundup Ready, the YieldGard Corn Borer design and the YieldGard Plus design are registered trademarks used under license from Monsanto Company.
® LibertyLink is a registered trademark of Bayer AG.


A evo i pionirovih gde se nadje poneki koji nije gmo, pa pogledajte koje sadite.

http://www.clunetteelevator.com/images/E0270801/2010HeartlandHerbGuide.pdf
 
одакле теби право Иронмене да некога називаш шарлатаном -ти који си овде успео само да износиш неке непотврђене теорије и који обрђујеш туђе воћњаке а хвалиш се неким знањем,, треба да те је срамота да оспораваш човека који се бори за здравље ове нације ,,зар ти није довољан податак да је 60 % американаца дебилно и да је алцхајмерова болест највише заступљена баш код њих ,,шта мислиш због чега је то.ако је теби стало до тога да се свесно трујеш труј се али немој нас да навраћаш на то.мени је у животу прече здравље мојих ближњих него било какав економски напредак и запамти само једно ко се играо са генетиком скупо ће га коштати али је највеће зло сто су они произвели не погађа само њих већ цео свет- на жалост али све се то ипак врати једног дана,,шта мислиш зашто је баш јапан погодио земљорес-па запитај се колико су они побили китова -да ли је то можда освета китова? у животу постоји једна много добра изрека:НЕМОЈ -ПА СЕ НЕБОЈ.према томе добро размисли пре него ли тако нешто кажеш јер сви светски научници су изјавили за ГМО:да не постоје последице-али не мора да значи да их неће бити .према томе све је јасно. кад деци почну да расту сисе на леђима или рогови уместо ногу онда ће свима бити јасно због чега је али мислим да ће бити касно.
 
doticnog g Alesica znam iz vrenena dok je bio predsednik Ribolovackog Saveza Vojvodine.Sarlatan je tepanje za takvog lika.
 
ајде ми то коначно дефинишите ?шта по вама значи шарлатан да бих и ја знао са ким имам посла? јер то је тако неозбиљно о некоме тако нешто реци и само лупити и остати жив,,дајте ми људи било кији пример или аргумент па ћу се и ја са вама сложити а не само напишеш да је неко шарлатан? а зашто је то тако ако имате му.а реците слободно да сви знамо .само аргументи а не произвољне констатације
 
Šarlatan je npr. neko ko ubjedjuje narod da je neko sjeme GM , a nije , kako lijepo piše .
@dzionik na toj tabeli koju si linkovao fino piše koji su hibridi pioneer npr modifikovani a koji nisu.Medju ovima koji nisu nalaze se i neki koje mi sijemo a ima ih u Evropi , : y12,F38,T56 ...
 
Au provac al ti mene izvredja na pravdi boga :)

Znaci ti smatras nekog ko obradjuje tudje vocnjake (dakle neko ko ima voce ima poverenja u njega) nedostojnim da prica o coveku koji je clan Pokreta jbt!
Jel taj pokret neka naucna istitucija a Nikolic profesor na tom univerzitetu ili je to skupina s koca i konopca onih koji su podlegli raznim kampanjama raznih mrosomuda kakav je taj tvoj predsednik ribolovackog udruzenja i to bivsi predsednik kolko vidim. Je i to neka naucna titula?
A sta znaci sarlatan?
Neznalica koji je umislio da nesto zna, najcesce strucnjak za sve. Tako i ovaj tvoj, ekspert za medicinu, za poljoprivredu, za tajne sluzbe, diplomatiju, politiku...ma nema gde nije ekspet i to vrhunski. Kako je npr bas on dosao informacije da su nacisti i UN dogovorili da preko hrane uniste svet kad im je pokusaj iz II sv rata propao? Zar nije logicno da to bude vrlo cuvana tajna cak i da je tako? I kako onda nekitamo presednik ribolovaca doje do te tajne? Lupa.
Taj tvoj, a i ti vidim, lupeta o stvarima o kojima ocito veze blage nema. Nabroji neke od najtezih bolesti, verovatno sve za koje je cuo i kaze vem eto vam dokaza i vi mu verujete. Verujte mu kolko hocete, vas problem, ali za ozbiljne ljude on je sarlatan. Sam primer koji se nalazi u postavljenom klipu gde on decidno kaze da je "najveca nacionalna opasnost" ta sto se seme mora svake godine kupavati a to traje vec decenijama,govori o njegovom znanju.

Dakle taj tvoj Aleksic ocigledno ne zna al je zato clan POKRETA JBT! Jel mu clanska katra viri dva prsta ? :)
 
@dzionik na toj tabeli koju si linkovao fino piše koji su hibridi pioneer npr modifikovani a koji nisu.Medju ovima koji nisu nalaze se i neki koje mi sijemo a ima ih u Evropi , : y12,F38,T56 ...

Pa to sam i rekao, ima poneki da nije gmo!! Nemoj da se ponavljamo jbg.. Uzeo sam neke dkc koji se pominju u temi dekalb monsanto i potražio podatke.

Od monsantovih nema nijedan normalan hibrid, a evo koji su na ovom spisku
dkc
5750
5883
5935
6489
6563

Svi imaju Bt gen ubačen, prema tome svi su GMO!!

Pročitaj malo bolje šta je zapoved kada se seje bt kukuruz...
http://www.ipm.iastate.edu/ipm/icm/2003/3-17-2003/refuge.html

To je tuga živa, da bi se njihovo seme pokazalo moraš da žrtvuješ bar 20% prostora tj. kukuruza koji nije gmo.

The EPA is requiring Monsanto to ensure that 20 percent of the planted acreage of YieldGard® Rootworm be set aside where non-Bt corn will be grown to serve as a refuge. These refuge acres will support populations of corn rootworm not exposed to the Bt protein and reduce the possibility of corn rootworm developing resistance to Bt corn. The corn rootworm populations in the refuges will help prevent resistance development when they cross-breed with insects in the Bt cornfields. This resistance management strategy was developed as a condition of the registration,
 
Под број 1 нико није мој па ни тај гдин кога ти помињеш и немој да лупеташ као отворен прозор јер си се доста налупетао на теми о воћарству тако да си показао да си ти један обичан шарлатан а не неко о коме причаш неке произвољне приче,,ајде ми само докажи чиме си ти у прошлом посту доказао да човек није у праву .мислиш тиме што само знаш да пљујеш по људима ,,не заборави да некад дуне ветар и да се та пљувачка врати.И немој себе молим те да стављаш у озбиљне људе јер има друга тема ,,да се насмејемо ,,па тамо пиши о томе , на крају уопште ниси меродаван да ти некога дискредитујеш без аргумената .а између осталог поред модификоване соје ја ћу се лично заложити и уложити да се утврди да ли је ово семе кукуруза од монсанта ГМО ,ако буде? онда ће бити оно што је било и са сојом па ћемо видети ко је у праву.
 
Kod nas su od Monsantovih hibrida kukuruza u ponudi :440,4490,4964,5143,5276,5783,6040,6120,4626,4888,5170,5699. Oni nisu GM.
Mi proizvodjači se ne razumijemo u štetnost GM sjemena ali su naši stručnjaci (i u dosta zemalja evrope) rekli da to za sada ne treba sijati,i zakon je zabranio uvoz , i mi to ne sijemo , šta tu ima raspravljati.
Što se tiče "žrtvovanja 20%kukuruza" to je pravilo agrotehnike u Americi gdje se i kod sijanja sjemena koje nije GM ostavlja 10-20% "utočišta" gdje se ne pršće insekticidima .
 
MOMOSARIC nemoj da nasedas onome sto pise jer i na autobusu pise raketa, a ne leti, prema tome zapamti jednom za uvek! sve sto proizvodi taj monsanto je GMO jer im je to osnovna delatnost i nemoj da te neko laze da postoje bombe koje ne ubijaju ljude smesno dokle cete verovati svemu sto pise pa oni su za pare spremni da napisu sta god pozelis .pozzz
 
Ma sta te to tako naljutilo provac? :)
To sto se los ribolovac, to mu je izgleda jedina titula, pretstavlja za eksperta a ima nas koji u njemu i dalje gledamo samo loseg ribolovca. Cime taj tvoj drug clan dokazuje da je neka bolest posledica konzumiranja GMO?
To se decko dragi jos nigde nije dokazalo i ne postoje nikakvi dokazi stetnosti upotrebe GMO vec je problem sa tim organizmima neke druge prirode koju ti i taj tvoj drug clan bibliotete ne znate a ja necu da vam kazem.

Dokazao sam da lupeta jer prica o semenu koje se svake godine mora kupovati kao o nacionalnoj, ali pazi NACIONALNOJ, opsasnosti. Jel to seme pravljeno protiv Srba? :) I sto nije antisrpsko seme hibridno seme kad se i ono mora svake godine kupovati? Ili je i to protiv nebeskog naroda kad vidim olako proglasavas pripadnike druge nacije debilima.

A to da ja lupam na temi vocarstva.

A sto to junace ne prozboris tamo koju pa da dokazes da lupam vec ovde gde neko mozda i ne cita sta pisem. Ovo ti je Provac ogovaranje a ako mislis da lupam, dajder neki moj citat gde lupam pa da se ogledamo oko voca junacino :)

I kazes nemoj verovati onome sto pise nego veruj losem ribolovcu i drugu clanu?
I to ces ti da se zalozis da se nesto dokaze!?
Bem ti leb, ako se ti zalozis ima zemlja da se trese :)
Ajd i to da vidimo :)
 
Nazad
Vrh