Gajenje zelene salate

Tuki, na koji razmak si rasadjivao salatu?
Ovo vreme pogoduje razvoju gljivičnih oboljenja, provetravanja što više, kada uslovi dozvole.
 
Brzinsko pitanje oce li 4 agrila od 17 grama zastititi salatu u visokom plasteniku sa duplom folijom ako temp padnu ispod -10.Ja imam iskustva do -8 ali preko -10 nemam.Salata se sece vec pa nije bas pozeljno da zamrzne.
 
Ako i bude -10 ja cu samo preko nje nabaciti jednostruki agril, plastenici takodje sa duplom folijom. Prosle zime sam imao salatu za secenje u malim plastenicima sa jednom folijom i navucem jedan sloj agrila, kada je naislo ono naj hladnije -25 skoro sve je propalo, sreca pa nisam imao mnogo.
 
Jutros spoljna temp -8 u plasteniku nije mereno a ispod 4 agrila + 4.
Po ovoj matematici svaka prepreka nosi 2-3 stepena.
 
Da li salata koja je za secenje moze da prezivi -7 , -8 ili bi bilo dobro da se pokrije agrilom? Imam i tek rasadjenu malu salatu koja mislim da nece imati ostecenja od ovog najavljenog mraza.
 
trenutno stanje
Odoleva minusu hrabro.Ako bude ispod minus 7 pokrivanje sa 2 agrila.
salata-2018.jpg
[/IMG]
 
Cena od 18 do 20din kom, to na veliko. Sverceri se boje zatvaranja pijaca pa im se bas i nekupuje. Ja sam priveo kraju, jos oko 500 kutija a ovi sto su tek poceli, ko zna kako ce biti.
 
Planiram da rasadim salatu u plastenik oko 15 septembra. Koji rasad preporučujete? Ja sam mislio da stavim Genesis ali se bojim da je to pretoplo za Genesis ...
 
Nazad
Vrh