Gajenje zelene salate

Sta se desava sa cenom salate ? Ja bih trebao da pocnem da secem za nekih 7 dana.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Pocerina. Na NS kvantasu 250din karton 18 salata, ko trazi 300 nemoze prodati, jutros otac bio.
 
Mnogo je ima a malo kupaca, a nasadjeno je ovde kod nas sacuvaj boze.
 
Znam da kod vas ima dosta cesto prolazim kroz Zabar i Korman. Jel pri kraju kod vas salata sto je na foliji ili ima i kome sad stize na secenje ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Ja privodim kraju jos jedno 20000 salatica. Ostali kako ciste plastenik odmah rasadjuju drugu, tako da pitanje je sta ce biti.
 
I ja imam jos 8000 za seci, to je za vikend planirano i kraj.. Inace na kvantu u Bg se krece oko 300 din..
 
cijena vam je katastrofa..kod nas u bih se jos drzi na 0,80 eu za kg,mada bi mogla ovih dana dole..desava mi se prvi put da kad slazem salatu u kartonske kutije ona puca na sami dodir,kao da je puna vode,krka je,je li to zbog zaljevanja ili?
 
kod mene,trenutno su izmedju 300-400gr u jednoj, poceo sam ranije skidat jer kad bi pustio da se sve uglavice ne bi ih mogao na vrijeme skinuti,oko pola skinem te tezine a ono ostalo bude oko 500-600 gr ,zadnje tri godine cijena salate nikad nije isla ispod 0,75 eu,meni se cini da je na ovim prostorima nema nesto puno,mislim na ovu domacu ali zato ima talijanske do mile volje,po istoj cijeni
 
@zixo to sto puca je mozda do sorte salate, ja sam cuo za Daguan salatu da je extra, ali da je kvari to sto lisce puca i otpada na dodir, mnogo je nezna..

@pocerina ja sam merio, i imao sam kutija od 7-11 kg sve zavisi kakve glavice su u kutiji..
 
Ima li ijedan drugi razlog sto bi mogla pucati,listovi ne otpadaju,radim verde shangore treću godinu i nije mi nikad do sad..

 
Poslednja izmena:
Verovatno puca jer je jedra, da je nezalivena ili bolesna neverujem da bi pucala. Inace i kod nas ima Italijanske i mislim Spanske salate.
 
Ima li ijedan drugi razlog sto bi mogla pucati,listovi ne otpadaju,radim verde shangore treću godinu i nije mi nikad do sad..


To je isto syngenta, kao i daguan.. Moguce je i zbog ovih visokih temperatura, zato sto je to verovatno zimski tip salate, a i pitanje je starosti salate, ako je dugo u plasteniku, moguce da je i zbog toga..
 
Meni se Baglin (prvi put radim salatu) pokazala jako lepo. Radiću i sledeće godine sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vjerovatno je to jer sam je zalio dva dana prije branja,i jesu uslijedili hladniji dani,zemlja mi je izgledala suha i hajd reko zalit cu tek kad sam je poceo brati vidio sam da nije bilo potrebe jer salata sama sebi akumulira dovoljno vlage gdje god sam je skinuo ispod je bilo komplet oko nje mokro
 
Drugari, kakva je situacija sa salatom na veliko na kvantasima u NS i BG? Ima dosta salate u mom mestu i prodaja ide jako loše a ima još par hiljada da se seče. Baš strašno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh