gajenje ranog kupusa u plasteniku

reggacci

Član
Učlanjen(a)
7 Dec 2011
Poruka
794
Tokio to zavisi od mnogih faktora a narociti sta ti hoces od tog kupusa evo tinekih smernica
Kupus se razmnozava semenom,putem rasada,ali se moze sejati i direktno na stalno mesto,ali to kod vrlo retko ko radi.
U ravnicarskim predelima setva semena u tople leje ,predpostavljam da si na njih mislio kada si rekao podloga stajnjak,
dakle setva semena u tople leje za proizvodnju rasada ,ranog kupusa pocinje u rano prolece od polovine februara odnosno 40-60 dana pre rasadjivanja na stalno mesto.rasadjivanje se obavlja pocetkom aprila a berba sto mnogo zavisi od vegetacije sorte/hibrida i spoljnih uslova od juna-jula za jedan hektar kupusa treba ti oko 600gr semena u jednom gramu imas u zavisnosti od sorte/hibrida 300-350 zrna

---------- Poruka napisana u 22:07 ---------- Prethodna poruka je at 22:03 ----------

dakle sve ovo sto sam ti rekao prevedeno na srpski znaci

Sadnja 15.02 ; prva berba 25.03 ;poslednja-berba 01.04 prosecan prinos kom/kg/m2 = 400

salees

Član
Učlanjen(a)
23 Nov 2010
Poruka
97
Setva je već trebala da se obavi....ja sejem uvek 22 decembra rasadjujem u negrejane plastenike kad vreme dozvoli od 5-20 februara

SEMBERAC77

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2012
Poruka
50
evo nekoliko slika rasada ranog kupusa sijan 27 decembra u kontejnere od 104 rupe i iz njih se iznosi na njivu pod agril foliju..

Knez1

Član
Učlanjen(a)
13 Apr 2011
Poruka
219
Koju sortu ranog kupusa mi preporucujete u plasteniku a koju za na otvoreno polje?

Grbavi

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Feb 2015
Poruka
18
niko ne odgovara na pitanje od kneza
a cinimise da je vreme , i ja cekam da vidim odgovor
kupio sam nozomi i sejem ovih dana

Grbavi

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Feb 2015
Poruka
18
bratko nemam neko iskustvo ja sam relativno nov u svetu povrca
al sam cuo daje dobar pa probacemo

Gagi972

Novajlija
Učlanjen(a)
23 Dec 2015
Poruka
13
Ja sejem Pandion (glavice su od 1kg do 1,2kg) sredinom decembra, rasadjujem krajem januara u plasteniku sa dve folije a secem krajem aprila i pocetkom maja. Kupus dobro podnosi hladnocu ali ne vredi ga rasadjivati pre jer ne raste na temperaturi ispod +12 a moze i da se desi ako se rasadi ranije, npr u decemru, krene da raste pa ga presece hladno vreme tokom januara on kasnije umesto da da zavija glavicu krene da izbacuje cvet i onda nikakve koristi od ranijeg sejanja i rasadjivanja. To su bar neka moja iskustva..

indoor

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2012
Poruka
576
15.12 sam posejao Nozomi i iznosim ga kraj januara-pocetak februara, u zavisnosti od temperatura. blok plastenik sa duplim folijama + unutra jos dupli agril. kupus u svom vegetativnom razvoju ako izbroji od 20-30 dana sa temperaturama ispod 5 stepeni, dolazi do procesa jarovizacije i nema glavicanja onda. prekosutra sejem 40 000 nozomija sa spoljunu proizvodnju pod tunel.

nyeuropean07

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2010
Poruka
186
Srecan Bozic svima.Slike koje je semberac77 postavio uopste nemogu da otvorim tj vidim ih kao 6 malih istih slicica.ako moze pomoc.unapred zahvalan

nebojsa

Moderator
Učlanjen(a)
11 Dec 2008
Poruka
2.694
Sajt sa kog su slike postavljene na forum vise nije u funkciji, tako da su slike izgubljene

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Pedja-Z

Novajlija
Učlanjen(a)
27 Nov 2013
Poruka
787
15.12 sam posejao Nozomi i iznosim ga kraj januara-pocetak februara, u zavisnosti od temperatura. blok plastenik sa duplim folijama + unutra jos dupli agril. kupus u svom vegetativnom razvoju ako izbroji od 20-30 dana sa temperaturama ispod 5 stepeni, dolazi do procesa jarovizacije i nema glavicanja onda. prekosutra sejem 40 000 nozomija sa spoljunu proizvodnju pod tunel.
Rasadjujes ga u tunele tipa onih za lubenice?

Vrh