FuiStar

FuiStar

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Mar 2010
Poruka
4
Zovem se Ivica, imam 4 koze (3 jarica koje ce postati koze), 1 jarca, 4 ovce, 2 janjeta 1 ovna. Zivio sam 27 godina u sloveniji okolica Ljubljane, sad sam preselio u Hrvatsku u Osijek, smijesno mi koliko sam mislio da je samo cuvanje ovaca i koza bezvezno, pa poceh nesto saznati i sada sto vise citam vidim da nemam pojma hehe
 
Hvala na dobrodošlici, nadam se da ću naići na dosta korisnih savjeta i štošta. Eto prošle godine sam sijao djetelinu, koja em zbog suše em što sam malo kasnio nije uspjela. To je osjecanka 66 ...(a pazite foru ove godine malo gledam i vidjeh da su to 3 sjemena u jednom sjemenskom pakovanju) pa nazvah malo institucije... i kažu da nema više po JUS standardu, sad pakira kako se kome...hoće. Pa mi rekose da ima u Srbiji neka dobra djetelina ali zaboravih kako se zove ali da za uvoz u HR treba proci 3 godine dok se istestira itd... da bi se uvezla, ali posto imam i u Srbiji rodbine nije mi tesko doci do sjemena (bar mislim hehe)... Ako netko zna koja je "najbolja" djetelina ali ne uvozna,... neka javi
 
Hvala jos jednom svima. Ali ostavio sam se poljoprivrede, na moju zalost. Ipak je to nacin zivota koji je meni bio 27 godina "stran" u 3 godine ne mozes savladati sto je neko od malih nogu savladao.

Tako da sam povukao potez i iselio se u Svedsku.

Svako vam dobro svima na Balkanu poljoprivrednicima i svima koji se time bavite casno i posteno (i ekoloski).
 
Nazad
Vrh