FREZA prikljucak za traktor

ako mislite ici frezom u neorano,mora obavezno biti sistem sa zupcanicima na frezi,nikako lanac, jer o dolazi do pucanja veoma cesto,cak i sa zupcanicima nije preporucljivo,jer nakon određenog vremena doci ce do habanja zupcanika pa ce tokar imati posla,a da je moguce raditi svakako jeste, uredjivao sam strnik za dane polja koji je stajao 3 mjeseca i tu smo se okretali s prikolicama u u zetvi i silazi tako da je bilo prilicno ugazeno,freza je bila maleti teska sigurno 1t i traktor 100ks,zahvat freze je 2,5m, ovaj traktor nije ni osjetio frezu, svakako bi po ravnom mogao i slabiji da ide s njom, u brdu je vec druga prica,jer kao sto sam vec reko dosta je teska i propinje traktor,ako uspijem naci sliku kako je to izgledalo postavit cu
 
Moj drugar godinama radi sa 577 i imt-ovom frezom od 1,6 m koja ima pogon na lanac ,u neoranom kukuruzištu i tako sprema za psenicu

- - - - - - - - - -

mozda je i 1,8 m
 
Ipak moja ideja je ostvarljiva koliko videcemo kad zato dodje vreme

- - - - - - - - - -

Ipak moja ideja je ostvarljiva koliko videcemo kad zato dodje vreme
 
људи акве су фапове фрезе од 2.10? продаје човек ту код мене и цени је 1700€

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Ajde da pitam i ja kakve su Deljanin freze to mi je naj jeftinija avantura s obzirom da nebi radila vise od hektar do hektaripo godisnje ,abilo bi godina ni jedan hektar da ne uradi.
 
Imao kod mene jedan deljan frezu Raspla se bukvalno posle 3 godine... Posle kupio lely i sad je zadovoljan. Meni se bas svidja fapova. I vidim da ste pisali da je masivna i jaka. Koliko je potrebno snage za fap 2.10 ?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ipak cu ostati pri svojoj odluci nova deljanin freza ,pa kako se pokaze,inace ne bi bila prva promasena investicija, sigurno ne i poslednja.
 
Ipak cu ostati pri svojoj odluci nova deljanin freza ,pa kako se pokaze,inace ne bi bila prva promasena investicija, sigurno ne i poslednja.

Verovatno znas pravilo, ko kupuje jeftino kupuje dvaput. Iz iskustva, FAP freze su vrhunske i uskladu su sa cenom. Od 1986 god. u setvi krompira 2-3h svake godine prvo je skidala ledinu, gornji sloj max 10 cm tzv "djeljanje ledine" pa oranje pa duboko frezanje i tek je imala havariju 2013 god. I opet je bio kriv ljudski faktor, rodjak nije primetio da je otisao semering na reduktoru ulje izaslo i jbg. Bila je prva freza tu selu i prefrezala je boga. Radi i danas kao prvi dan. Freza je 210cm, traktor 542.
Sto se tice jeftinijih freza i ja sam se raspitivao ovde na forumu i jedina za koju nije niko imao manu je ona iz raske koju sam i kupio prosle godine, i za sada sam prezadovoljan, uradila 5-6h. Veoma je slicna fap-ovoj (na oko), samo je na fap-ovoj reduktor bar duplo veci, bocni pogon zupcanici, osovina bas masivna, moticice su vece nego na fap-u ali fap nema bocne skije za dubinu tako da ide ona koliko joj se zada.
Za promasenu investiciju - mislim da se pare stede kad se imaju a kad se nemaju...
 
Potpuno si u pravu ,moja situacija je sasvim drugacija ,ja sam tu gde jesam sin mi se bavi poljoprivredom a dokle ce nezna ni on.E zato gledam da steta bude manja ,jer kad dodje kod mene nema nista od poljoprivrede a ko ce se setiti
 
Milose nema na cemu, ovim postom sam hteo da odgovorim i tebi i Zvonimiru, i zato sam malo oduzio.
Zvonimire sto se tice tvoje situacije sad je jasno, samo bi tvom sinu rekao da ide sto pre kod tebe i da ne ulaze mnogo u poljoprivredu ako vec hoce da ide. Mada bi verujem moglo i ovamo da se covek uspesno bavi poljoprivredom kad bi imao roditelja na zapadu koji finansira ili dofinansira nase gubitke he-he, salim se naravno. Ipak ako kupujete u startu placate vise kvalitet ali isto tako u prodaji ide lakse a i skuplje, a imas stvar dok radis s njom. Opet iz vise iskustava sa frezom iz raske dobije se najbolji odnos cena/kvalitet, a ona je oko 900-1000 evra tako da...
 
Hunter99 lako je reci,ali tesko povuci pravi potez naduze staze ,mnogo prikljucka je kupljeno koje odavno stoji imozda nikad nece da se upotrebi tako sam vaspitavan dobro ide kad se kupuje ali ne kad se prodaje nikad neznas kad ce zatrebati.
 
Kupio sam skoro frezu imt 619 1m zahvat, teram je sa 533 i ide odlicno samo pusta mi ulje iz reduktora onde kod kardana iza lamela i masti na sastavu do kucista lanca. Ako neko zna dimenzije semeringa bio bi zahvalan. Kako se mijenjaju, nisam nikad oko toga radio pa ne znam. Evo i slike
IQpF3.jpg


IQnT5.md.jpg


IQsp9.jpg



IQwZA.jpg
 
Potrebni zupčanici diferencijala za indijsku frezu kupljenu u Raškoj. Da li neko od kolega sa foruma može da da neku informaciju, gde može da se kupe ili naprave zupčanici. Unapred hvala..
 
Jel ima ko iskustva sa Iseki frezama, generalno kako su se pokazale u radu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh