Francuska alpina

Dogodine nece biti ovako sigurno,Kandelabar i ja isto volim u cistoj rasi ali nesto je bilo na brzinu pa sam morao da vodim u komsiluk jbg....ima jedan decko sa foruma stize mu jarac od Katanica od koza koje daju od 7l do 8l pa ako se dogovorimo za parenje da mu platim i od toga cu da ostavljam za priplod a ovi belci ce na klanje :)
 
Dogodine nece biti ovako sigurno,Kandelabar i ja isto volim u cistoj rasi ali nesto je bilo na brzinu pa sam morao da vodim u komsiluk jbg....ima jedan decko sa foruma stize mu jarac od Katanica od koza koje daju od 7l do 8l pa ako se dogovorimo za parenje da mu platim i od toga cu da ostavljam za priplod a ovi belci ce na klanje :)

prijatelj sam sa Katanicem na FB bila mu je i kcerka ovdje na forumu prosle godine al kratko vrijeme inace oni su vrh kozarstva umaticena grla,a porijeklo iz Francuske valjda ti taj komšija sa foruma nece puno zatezati za parenje..
 
Ma nece zatezati dobar lik a dogovoricemo se lako ako bude zenskih jarica menjacemo se,da mi nekog mesanca da zakoljem a on dobije ekstra kozicu...ne treba nista pricati unapred ima vremena :)
 
Posto niko niti pise niti izbacuje slike ajde ja da se napravim pametan :)

2ntzn6o.jpg



311xc9x.jpg



w1b6hg.jpg



n2cqs8.jpg


jr8976.jpg

Pregurali su mesec dana :)
 
U mene MArko se ojarila prije 3 dana muško i žensko iako je otac bio čistokrvni oni su uzeli od matere bjeline i po stomaku i šapice na nogama,positni su al eto nadam se da će napredovat pogotov volio bih da zenkica odraste kao sto si ti svoju othranio..kasnije cu slikati nisam uspio danas
 
Pa da bi bili ocisceni 12-15kg ja mislim da treba od 2.5 do 3 meseca. Kandelabar ubacuj slike malaca :)
 
Moji su danas stari toćno 3 mjeseca i veći ima oko 20kg žive vage manji oko 14-15kg neznam zašto je toliko slabiji iste uvjete imaju
 
Kandelabar pa ne bi trebalo da bezi bar prvih 20 dana,tako je bilo kod mene e posle kad preguraju mesec ne da im ni 30 sekundi da doje zbog zuba izgleda.
 
jarii.jpg
evo Marko nije najbolja al eto ova bijela je zenkica otac je bio odlican al jbg na mater povukli sa bjelinama ona ima bijelu fleku na stomaku
 
@Kami ja sam vidio ove slike i na FB u grupi MŠK koliko koštaju muški jarići kod Katanića pretpostavljam da su s papirima i umatičeni znam da se ženska umatičena jarad na pojedinim farmama kreću oko 25o eura ali ne znam jel i kod njega ta cijena..
 
i muski i zenski su 250 e po komadu. umaticeni i sa papirima.
Hvala na odgovoru,inače to je pristojna cijena sobzirom na njegov dokazan kvalitet i dugogodisnju selekciju..Ne znam samo kako drugi imaju obraza trazit po 200 ili 250 eura za jarad kao imaju papire kao da je vrijednost u papirima..
 
Poštovani,
znam da tema ovog Foruma nije Sanska koza ali koliko mogu primijetiti na nekim slikama naslućuju se melezi Alpske i Sanske koze...
Stim u vezi, molio bi sve koji poznaju gdje je moguće u blizini Novog Sada, Rume , Sr Mitrovice doći do čistokrvnih ,genetski bezrogih ženskih jarića Sanske koze da mi pomognu, nikako da nađem...
Unaprijed zahvalan i hvala na razumijevanju!
 
Nazad
Vrh