Fotografije vaših kunićnjaka

Divna slika sa prelepim mladima.ja mojima dajem smesu zitarica isto kao i ti stim sto im dod
picture-069.jpg
ajem suncokret koji vrlo rado jedu.granule dajem samo maticnom stadu a ovima u tovu sam ukinuo.evo jedne slike mojih hajkom kunica.
Krasan ti je hajkom,,to je kržanac između otac panonac majka kalifornija ili? za suncokret si u pravu dobar je jako,,ali ga teško ovdje kod mene mogu naći..pozz i9 neka budu pune kotilice :)
 
Hajkom je francuski hibrid,sta su oni sve ukrstali da bi njega dobili ne bi znao tacno ali ispalo je dobro.kalifornijskog su koristili po meni sigurno jer pigmentaciju imaju slicnu stim sto hajkoma ima i cisto belih.
 
Pozdrav kunicari !Evo jedno pitanje zasto koristite ako vec na meniju granule "pored jos i suncokret"? (budite sigurni da bas u svakoj granuli ima kukuruza,lucerke i suncokreta bas toliko koliko je dnevna potreba kunicima).
 
Pozdrav kunicari !Evo jedno pitanje zasto koristite ako vec na meniju granule "pored jos i suncokret"? (budite sigurni da bas u svakoj granuli ima kukuruza,lucerke i suncokreta bas toliko koliko je dnevna potreba kunicima).
Da,,kada bi jeli čiste granule oda im nebih trebalo ništa drugo,,pošto kod mene dobiju 10 do 15% granula valja im još malo svega staviti!!!!
 
Da bas tako izvini sto sam izneo svoj iskustvo(samo sam pricao bukvalno o suncokretu sto si u ovom slucaju spomenuo).:ppozdrav:
 
Evo i da se ja ukljucim u pricu... Sto se tice suncokreta i soje gotovo sam siguran da nije preporucljivo presno davati kunicima. Ja koristim sojinu pogacu (razlika od SACME JE U TOME STO pogaca ima DALEKO MANJE MASNOCE), drugo suncokretova sacma je sada povoljna 10 kg je 300 dinara. Dalje.. I soja i suncokret imaju oko 33-37% proteina, to je prejako za kunice. psenica jecam oko 12% proteina. na svu masu bi trebalo dodati mozda 3% soje i 3% suncokreta uz psenicu i jecam i dobijes povecanje mozda za 2% proteina.. To je malo matematike...Ali sledeci problem je sto je sojina pogaca dobro ima i krupnijih komada ali ne moze se onda dobiti bas neka homogenost niti je divan posao prosejavati to... Ja sam im ubacio u ishranu suncokret sacmu+sojinu pogacu +psenicnu slamu i sve to malo pokvasim da ne bude suvo... Jedu savrseno lepo bukvalno sve polizu. To sam im ubacio preko dana u malim kolicinama. Mislim da je ovo najoptimalnije kako primeniti obrok sto se soje i suncokreta tice.

Ako postoji bolji nacin neka neko iskusniji postavi. Iskreno ciste granule su mozda bolje za tov, ali tokom proleca-leta-jeseni, ne znam kako da Vam opisem ali moji se ubise za zitaricama i granulama kombinacija.. Imam osecaj da bi pojeli 3x vise da im naspem :D

Dodatak: razmisljam da znate one fine listice koji uglavnom otpadnu kod zeka? Mozda bih i njih ubacio u tu slamu soju i suncokret i sve pokvasio... Slatko bi pojeli i ne bi taj hranljivi deo propao :D
 
Zasto neko ne okaci procentualno koji je najbolji nacin za mesanje zitarica zecevima, odnosno komponente?
Koji je odnos kukuruza, soje, suncokreta, jecma, pšenice i tako da razmenimo mišljenja
 
Jednostavno ako vec oces tako da ih hranis stavi im pomalo od svega pa ces videti sta se kako pojede i imaces recept koliko cega da im dajes. Nema pravila, to sve zavisi od kunica do kunica.
 
Da mogu da nabavim ciste granule od farm commerca po 30 dinara za kg opet ih ne bih tako hranio... Zitarice su opet bolje. Nego.. Da li je neko pokusao da mesa granule od razlicitih proizvodjaca?
 
U obrenovcu suncokret 30kg 600 din..... ja uzimam iz kamiona sto dovoze na uljaricu
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh