Formiranje manjeg vinograda ( 150 čokota )

Ljudi, ovo moje pitanje ili je mnogo lako da ne kazem glupo ili mnogo komplikovano za odgovor, cim niko ne odgovara.
 
Poslednja izmena:
Teško je reći kad nema slike ali kao što je već rečeno ako je čokot još u fazi formiranja ostavi jači ili bolje pozicionirani lastar i onako još ne ideš na rod nego na pravilniji izgled čokota.Šta će ti neki vrljavi lastar tanak ili grbav makar on bio na rezniku ako ne valja.
 
Danas sam dopunio lozu koja je bila propala. A posle sam zagrnuo zemljom glavu svih cokota I ovih zasadnjenih danas I onih koji su ranije zasadjeni.
 
Sta mislite o mom spaliru koji planiram da sadim.. Mislio sam da stavim 100 sardonea, 100 italijanskih rizlinga i 100 m. hamburga..?

Послато са F3311 помоћу Тапатока
 
Nasta mislis? Sta preporucujes..? Pravio bih belo vino.. A pocetnik sam u ovome..

Послато са F3311 помоћу Тапатока
 
Npr Merlo ili Kaberne Sovinjon rec je o crnim sortama.

E sada ako ti je plan pravljenje iskljuicito belih vina tebi ne odgovaraju.
 
E sad da li od ove tri vrste da stavim sve po 100kom.?Ili da se usresredim na jednu.. Neznam koja sorta daje kakav ukus i smek.. Sta mislite?

Послато са F3311 помоћу Тапатока
 
Shardone i Italijanski Rizling jesu bele vinske sorte.
Ali ti je Muskat Hamburg crno stono grozdje koje moze i za vino .
 
Ja imam mali vinograd za jedno 200-250 gidze tu je nekad bilo grozdje medjutim kako je moj deda umro 2001 to nije zanimalo moje roditelje a ja sam nisam mogao....letos sam poceo sa krcenjem trave i ostalih lomova i planiram da sve to lepo pripremim za jedan mali ali pristojan vinograd.....Medjutim imam jedno pitanje za vas ...Moj brat od ujaka ima na pet metara od mog vinograda njegov vinograd ali je on tu posadio jasen,brest i cer........Ono ide jednom duzinom mog vinograda a na tri strane ostale mi je cistina..Da li ce meni njegovo drvece smetati za vinograd
 
Neće ako je sa sjeverne strane ili ako je daleko ako je na sunčanim stranama -istok i jug mogli bi smetat kad se razrastu i počnu pravit veliku sjenu.
 
Kolko imas senke tolke su najmanje i zile od drveca koje crpe vlagu ?
Ako je drvece dalje pa i ok ali ako je blizu i ako se proteze celom duzinom njive smetace.
Najmanje jedan spoljni red bice na udaru.
Pored jednom od svojih vinograda celom duzinom komsija ima vrzinu povukao sam se za 2.3m sa prvim redom ali ipak ima razlike od ostalih redova.
 
Poslednja izmena:
Kolko imas senke tolke su najmanje i zile od drveca koje crpe vlagu ?
Ako je drvece dalje pa i ok ali ako je blizu i ako se proteze celom duzinom njive smetace.
Najmanje jedan spoljni red bice na udaru.
Pored jednom od svojih vinograda celom duzinom komsija ima vrzinu povukao sam se za 2.3m sa prvim redom ali ipak ima razlike od ostalih redova.
Znaci ako bih da sadim2,5 do 3m da se odaljim od njega to jest da posadim na tolikoj razdaljini i bice ok....
 
Ja imam jedan vinograd koji jednim delom zalazi u šumicu. Ako ga pustim da sazri lepo, smažu ga ptice. Tako da...
 
Drvece ce biti sve vece , sve ce vise pustati zile i praviti hlad.
Sicko je u pravu nisam spomenuo ptice , pcele,ose i ostale insekte taj red ce biti na udaru.
Sadi ali znaj taj spoljni red ce uvek biti malo slabiji od ostatka zasada.
 
Drvece ce biti sve vece , sve ce vise pustati zile i praviti hlad.
Sicko je u pravu nisam spomenuo ptice , pcele,ose i ostale insekte taj red ce biti na udaru.
Sadi ali znaj taj spoljni red ce uvek biti malo slabiji od ostatka zasada.
Neka bude bitno mi je da ostalo radja ako će samo taj jedan red da bude slabiji eventualno dva to mi je onda ok ....moras nekad nesto i da zrtvujes....mada hvala vam dobro je znati....
 
Nazad
Vrh