Fertilova vestacka djubriva ne kupovati!!!BOJKOT Viktoriji i ostalim monopolistima!!!

Ju,ju,ju...garant stojala sirovina jako dugo!Fertil Backa Palanka,Evropska firma...uvek se setim onog cice kako mlati cekicem i psuje ih,i slatko se nasmejem :) Ali ljudi kupuju,sta sad tu da se radi?!Platicu skuplje ali necu njihovo...
 
Ja sam uzeo 200 kg nature 5:24:16 i nije bilo grudava a prašine strašno... Tih 200 kg mi je zafalilo, a ostalo sam bacao elixir 3x15 razlika neverovatna... Fertil nikad više, ni kad zafali...
 
na pakovanju stoji da je proizvedeno pre 20tak dana...pa sudite...msm nemam nista protiv njih,ali ovo je bezobrazluk-treba mi vise vremena dok razbijem sante no sto da razbacim po njivi!
 
Ja sam uzeo Fetil 5-16-24 1300kg. Nisam ga jos otvarao da vidim sta i kako. Rezon je da ako Agroplod Stapar na 1000ha baca to djubrivo, valjda ce i kod mene biti ok :sta:
 
Oni moraju,jer su zaduzeni kod viktorije,pa idu logikom,ako ne prodaju seljacima,potrosice oni.
 
I ja sam uzeo 2 tone azothem joj majko mila uzeo malj(najveci drveni cekic)a izrucim dzak u prikolicu pa udri,joj zveci sva prikolica kao u onom filmu torv cekic.:)E jutros odem i uzmem rusku 3×16 milina bre,nikad vise nase djubrivo.
 
Ma ovi u subotici su i posteni,makar ti daju providan dzak pa mozes da vidis jel ima prasine i jel granula ili kamen(fino mleven)makar da pogledas djubrivo vizuelno,nekad je to bilo obavezno za sve proizvodjace,a sad kad kupis vecinu proizvodjaca molis boga sta ce da te snadje kad otvoris dzak.
 
Viktorija je ove godine uglavnom svim kooperantima sa kojima je radila suncokret ugurala i svoje djubrivo.To je neminovno,posto su ogromne kolicine u opticaju a kvalitet djubriva ne bih da komentarisem bez analize!Aj sad malo grudvavo,prasine,ali da li je sve u SRPS-u ili nije to je pitanje...Cuo sam price malo ucenijih od mene da je kod Fertila najveci problem vodotopivost djubriva,pored prasine mislim da im je to najveci problem,a i cena...uvozna djubriva su u rangu sa cenom a kvalitetom ne mogu da se porede!
 
@bojetic izvestavaj nas kako su prosle te njive gde si bacao djubrivo, posto imam isti problem sa K a nema ga u ponudi nigde...i sto kazu ovde ljudi, zasto je toliko skup?? skuplji i od N i P!
 
Razbacio tih 1300kg fertila. Prasilo kao i prosle godine. Granulacija dosta krupna. Fosfor se lepio za rasipac, fosfora ima, valjda ima i kalijuma :osmeh: Napravio ogled, zafalilo mi 200m pred kraj 8.5m sirine pa cemo da vidimo na soji da li ce se pokazati razlika u prinosu.
 
Da 100-120kg AN/SAN je u planu u prolece. Znam da moze bez vestaka soja, ali nije to neki trosak ako bude ~50din, a mislim da rodi ipak toliko vise da ima racuna bacati vestak.
 
Ako bude pogodna godina za soju sigurno će se isplatiti mada ja to nepraktikujem samo nitragin pa nek si uzme azot iz vazduha koliko joj treba :osmeh: a kad bih nekad probo neku prihranu u soji verovatno bi to bio KAN.
 
http://www.youtube.com/watch?v=RBz35K4-Ayw kad gledam ovo opasan kvalitet nema sta jasam prosle god imo njihovu ureu i nikadddd vissseee kod sam otvorio dzak ono stara urea ponovo samlevena aj daje samo urea nego bila upakovana prvo u onim dzakovima sto pakuju navodno rusku a ono u fabrici samleli sve ponovo zajedno sa dzakovima pa neznas sta rasipas dal dzakove ili ureu.bolje dati dinar dva vise i uzati nesto bolje a ne smece::jako_besan::
 
@marcelo
Zemlja mi nije kisela, pa AN/SAN daju jako dobre rezultate.

@MomoSaric
Nista idemo dalje.:ppozdrav:
 
pozdrav svima,uzeo sam fertilovo djubrivo natura 5-24-16 6%SO3da zaorem za soju odneo sam na analizu na mom fakultetu azot 4.83 fosfor 24.80 kalijum 15.82 sumpor IIIoksid nisam radio.sta znam videcemo u praksi sta ce pokazati mada nije djubrivo jedini faktor koji utice na prinos
 
@ bojcetic nije ni moja zemlja kisela pa imam u preporuci za soju 100 KAN-a / H
54btyv.jpg
 
Nazad
Vrh