Fendt

Danas prijatelj otklonio defect na Fend-u 103 ci. Bio ubedjen da ulje diferencijala koristi I hidraulicna pumpa. Kao na imt traktorima. Ulje koje koristi pumpa hidraulika bilo na minimum I to je pravlio problem. Hvala svima na pomoci.
 
Evo jedan iz firme gdje radim, traktor je jednom rjecju savrsenstvo :)
eami9s.jpg
 
Ja malo provozao Fendt-a, sutra sledi oranje pa krajem nedelje setva.......
fnykp0164.jpg
[/IMG]

fnykp0167.jpg
[/IMG]

fnykp0168.jpg
[/IMG]
 
Kao što bi kolega Panonstib napisao "sa terena" NHF ali sviđa mi se taj izraz








Ovaj zadnji je 105S ali je bilo kako bi kod mene rekli malo "friško" pa su mi se tresle ruke.
 
Imao sam prilike da nekoliko dana vozim Fendt 930, pošto smo ga uzeli na probu od Inter-Agrara. Prva dva dana mi je trebalo da skontam kako se šta radi, ali onda samo sipaj gorivo i vozi. Bio sam zadovoljan, ali ipak ne toliko zadovoljan da on ostane kod mene, tako da ostaje zeleno-žuta ergela. :osmeh:
 
Kvarovi tj.mi smo menjali svetla zadnja uzeta jer nisu imala dobar sjaj u mraku jedan dugmic za blatobrane za hidraulik,i bravu smo jedne zime slomili pa je uzeta druga, drugo nista :) A potrosnja je isto kao kod rusa 1025 bar kod nas,samo sto ovaj moze da povuce dosta vise pa je onda potrosnja po jutru ili hektaru daleko daleko manja,a u transportu je tu mozda za nijansu manji potrosac,u baliranju deci manje nafte sa rol balerom po bali je on trosio od pomenutog rusa,nadam se da sam bar malo pomogao.
p.s.ovo je iskustvo sa ovom serijom zadnjih godista 87-93.god.za stariuje modele ne znam neko ce se javiti sigurno ;)
Evo nas posle pranja :)
120420141881.jpg

I pre pranja :
Hidraulik tj. ehr je isti u oba s tim da nov ima jos amortizaciju kad nosi teret-plug :)
dsc0259.jpg
 
Novi fent 313 je od strica, tatinog brata koji je 500m od mene,mi imamo claas i ovaj stari fendt,a ujak iz susednog sela ima 312 mada o tome nisam nikad pisao.:D
 
Nazad
Vrh