Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

Zato i kazem. Secam se pre 4-5 god u jesen ga razbacao i sutradan ujutro otisao da ga zaorem,a ono se samo od rosulje i vlage iz magle rastopilo da se skoro ne poznaje. Prijatno me iznenadilo. Ovo danas jedva nogom na betonu izmrvio. Zato ga zaoravam odmah,pa sta je tu je. Valjda ce u zemlji brze da se rastopi. Sto je do mene,ja sam (pare) djubrivo bacio.:ppozdrav: Inace na dzakovima stoji datum proizvodnje 10. mesec ove godine. Znaci nije jos ni mesec dana staro.
 
Poslednja izmena:
Pod pšenicu smo bacali 8x15x15. Jbt to je skoro pa skroz nestalo sa površine za 2 sata. Ovaj map za zimsko...... Đubre pravo! :)
 
Ja Map sto sam bacao bukvalo kamenje, sejanac... Dzakovi 25 kg. Prosle godine se rastoplilo brzo. Sad cu videti kakvo ce biti u dzambo vrecama...
 
Ja sam bacio eliksir 16x20 i dok sam sipao u ciklon jedan džak je bio malo pocepan i đubre je u njemu bilo već omekšalo, polu rastopljeno nije bilo kamenčića sasvim OK.
 
Kod mene još uvek stoje na njivi granule, a bačen pre 8 dana. U međuvremenu je bilo i sitne kiše...
 
Pozdrav svima, pravim plan za narednu godinu pa bih malo da se informišem oko đubrenja. Naime, planiram da posejem soju na jednoj parceli, i jesenas sam pred oranje bacio 6:24:12 (ovo đubrivo najviše odgvara zemljištu po analizi), ali imam nedoumicu kada da bacim azot.
Odlučio sam se za AmoSulfan, mislim da ću baciti 200 kg/ha, što je nekih 40kg čistog azota. Moje pitanje je kako vi praktikujete da bacate azotna đubriva pred soju, da li to radite pre setvospremača ili je moguće baciti đubrivo prilikom setve u red putem depozitora?
 
To sve procitas u temi soja,sta ces ovde ....a inace najbolje odradi sebi ogled na toj parceli pa ces videti jel ima koristi od azotnog djubriva ili ne.
 
Alo ti pitas za soju,tj iskustva sa koriscenjem azotnog djubriva u toj kulturi,to je glavna poenta ne cije je djubrivo.A odgovor na tvoje pitanje si lako mogao dobiti da si malo procitao teme Soja koriscenjem pretrage,nebitno koje godine,pisalo se stalno o tome.Radi kako hoces,srecno.
 
Nazad
Vrh