Elektronska kontrola setve

Ljudi brljavi mi kontrola setve agroelektronika, 3 i 6 baterija, skidao sam par puta kontakt malo radi, ali vise vremena pistibi i sija crveno, s sejalica normalno seje...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Jesi li probao da brišeš senzore? Četkica za zube je zgodna za to jer možeš da dopreš do senzora tako što je zavučeš ispod raonika.
 
Nisam probacu sutra, danas sam prvi put radio i napatio sam se samo tako, samo pali gasi ceo dan, a sejalica seje normalno

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
99% je to razlog. Otvori raonik pa pogledaj kako izgleda senzor i gde treba da prevučeš četkicu. Posle će ti biti lako da iz dva poteza obrišeš i predajni i prijemni senzor (izvor i prijemnik ultraljubičaste svetlosti).
 
Ja imam H&L , ne znam dal je radila par jutara kako treba inod tad brlja.
Kad zovnem prodavca turska mast ovo ono curi iz kicista zamasti senzor , ma suv ko barut.Nema cime ih nisam brisao.Cetkicama,krpicama , odmascivao itd itd.

Cim malo prasine ode na senzor gotovo, pisti haos, rastojanja od pola metra do metar

Ne znam kako kod drugih ali na mojoj diskosnoj su se skuplja prasina haos na senzorima.
Posle lupam 10 jutara imam 2-3mm prasine.

Dosao sam sam do toga da se razmisljam da dovlacim crevo od kompresora i cevcice da duvaju prasinu van baterija.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ja imam najobicniju agroelektroniku i pisti i na prasinu i na sunce... kenja mi se od pistanja :rolleyes:
 
Nekako sam ubeđenja da je ipak do senzora koji su preosetljivi,moja kontrola je "Seja"od nekog lika koji se zove Jovan ,bila je podešena da se oglasi posle 4 sekunde ako ne seje,ja je programirao na 0,5 sekundi i nema problema.Desi se da ponekad zapišti na sekund po neka baterija ali sam ustanovio da se to desi kod loše pripreme zemljišta pa baterija ne uđe dovoljno u zemlju a jako sunce udara pri zalasku od nazad.Do duše u pitanju je raona nodetka.
 
Nekako sam ubeđenja da je ipak do senzora koji su preosetljivi,moja kontrola je "Seja"od nekog lika koji se zove Jovan ,bila je podešena da se oglasi posle 4 sekunde ako ne seje,ja je programirao na 0,5 sekundi i nema problema.Desi se da ponekad zapišti na sekund po neka baterija ali sam ustanovio da se to desi kod loše pripreme zemljišta pa baterija ne uđe dovoljno u zemlju a jako sunce udara pri zalasku od nazad.Do duše u pitanju je raona nodetka.
Imam istu kontrolu Seja jel komplikovano programirati na krace impulse.Dosta pisti a tesko zalezem vec ispod sejalice da cetkom obrisem prasinu.Hvala
 
ja sam na nodetki isto imao tu Seja te radi covek iz Starceva ...nije mi pravila probleme nikad al sam napred na raonik gde ulazi kabal montirao neki zastitni lim sad imam na majevici neku njihovu fabricku ta radi ok al svake god crkne senzor na nekoj bateriji pa nosim u starcevo kod tog majstora sto radi te kontrole Seja...
 
ja sam na nodetki isto imao tu Seja te radi covek iz Starceva ...nije mi pravila probleme nikad al sam napred na raonik gde ulazi kabal montirao neki zastitni lim sad imam na majevici neku njihovu fabricku ta radi ok al svake god crkne senzor na nekoj bateriji pa nosim u starcevo kod tog majstora sto radi te kontrole Seja...
Isto sam i ja kupio u Starcevu i stavio sam traku na mesto gde si ti stavio lim ali opet nesto zeza,u stvari zbunjuje me i malo smeta .
 
Nekako sam ubeđenja da je ipak do senzora koji su preosetljivi,moja kontrola je "Seja"od nekog lika koji se zove Jovan ,bila je podešena da se oglasi posle 4 sekunde ako ne seje,ja je programirao na 0,5 sekundi i nema problema.Desi se da ponekad zapišti na sekund po neka baterija ali sam ustanovio da se to desi kod loše pripreme zemljišta pa baterija ne uđe dovoljno u zemlju a jako sunce udara pri zalasku od nazad.Do duše u pitanju je raona nodetka.
Kolega jel komplikovano programirati na krace periode ?
 
Posedujem sejalicu za pšenicu, mehanički setveni aparat, gumena ,,harmonika" vertikalna creva. Da li neko ima iskustva u vezi montaže kontrole setve na takva creva ? Ne bih da presečem pa sa ne može da se montira
 
Ja imam H&L , ne znam dal je radila par jutara kako treba inod tad brlja.
Kad zovnem prodavca turska mast ovo ono curi iz kicista zamasti senzor , ma suv ko barut.Nema cime ih nisam brisao.Cetkicama,krpicama , odmascivao itd itd.

Cim malo prasine ode na senzor gotovo, pisti haos, rastojanja od pola metra do metar

Ne znam kako kod drugih ali na mojoj diskosnoj su se skuplja prasina haos na senzorima.
Posle lupam 10 jutara imam 2-3mm prasine.

Dosao sam sam do toga da se razmisljam da dovlacim crevo od kompresora i cevcice da duvaju prasinu van baterija.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Meni posle nekih 100 kj i dalje radi bez greške...sejalica je obična nodet ako to ima neke veze..
 
H&l posejala oko 500ha jednom ostecen senzor mojom greskom ostalo sve u superlativu.
Jedino, ove sezone mi otkazala 1 baterija. Promenim senzor ona i dalje prikazuje gresku. Inace nikad ciscena izduvavana.. msm u sezoni,sedi i vozi. Da, jos da napomenem Majevica 4 reda
 
Prva Agroelektronika kupljena još 2007, služila skoro 15 godina bez ikakvih problema i prodata sa sejalicom.Sada druga na drugoj sejalici funkcioniše da kucnem u drvo bez problema.Za te pare odlična investicija koja vredi svakog centa.
 
Ja imam H&L , ne znam dal je radila par jutara kako treba inod tad brlja.
Kad zovnem prodavca turska mast ovo ono curi iz kicista zamasti senzor , ma suv ko barut.Nema cime ih nisam brisao.Cetkicama,krpicama , odmascivao itd itd.

Cim malo prasine ode na senzor gotovo, pisti haos, rastojanja od pola metra do metar

Ne znam kako kod drugih ali na mojoj diskosnoj su se skuplja prasina haos na senzorima.
Posle lupam 10 jutara imam 2-3mm prasine.

Dosao sam sam do toga da se razmisljam da dovlacim crevo od kompresora i cevcice da duvaju prasinu van baterija.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Mene isto zezalo prosle godine, iskljucio sam je u zadnjih 10tak.hektara. Setio se da pozovem tek jesenas u MBV da prijavim problem. Spojili me sa Djuricom iz Padine, zimus bili i zamenili mi senzore, doduse doplatio sam za noviju kontrolu koja ide kao aplikacija na tablet. Prvih 25ha koje sam posejao ove godine nije bilo nikakvih problema. Videcemo na ovih 15 koja su mi ostala.
 
Nazad
Vrh