Elektronska kontrola setve

Jedan moj komšija kaže da je on jako jeftin.Popne se na sejač i prati kako se smanjuje seme i posle par krugova kaže da se pomeri rućica za jedan podeok i na kraju završi setvu tačno koliko je trebalo.A košta dva piva i pakla cigara.
 
sv0wtg.jpg
 
Ja sam ugradio kontrolu setve na nodetku.Pravi je covek kod kuce,Seja se zove.150 e + 20 e ugradnja.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Zvao sam onu gore sa flajera..Za 4 reda je 340 eura+20e montaza+samo gorivo za put.Mislio sam da je oko 250eura.
 
Da li ce ovo valjati ovako?


Nemam usmerivace, pa sam senzore zasrafio sa 2 srafa, da li ce se ovo odraziti na raspored zrna pri setvi?
Do sada je bio dobar raspored bez usmerivaca, a sada su tu te 2 glave od srafova, pa je manje mesta? Ili to nema veze?

- - - - - - - - - -
 
Mislis da ce ipak da smetaju?
Gledao sam jedan usmerivac u prodavnici, on je veci od glava ovih srafova, tj deblji
U uputstvu za kontrolu setve pise da se zasrafi sa 2 srafa ako se ne stavlja usmerivac, al nema slike .
Ako ne bude valjalo, moracu da nabavim usmerivace
 
Ja sam kupio (polovnu) sejalicu bez tih ulagača, a senzori su bili pričvršćeni sa inbus šrafovima sa upuštenim glavama tj. najmanje štrči...
 
Zasto su dobri usmerivaci,a za sta nisu.Sada ih prave plasticne i kostaju 120 din.komad.U upustvu montiranja kontrole setve pise da treba da se obruse za debljinu nosaca senzora(lima) i ako se stavljaju ploce dvoredne 120 rupa da treba usmerivace skinuti.Saraf za pricvrscivanje je sa upustenom glavom.
 
Usmerivac semena nije potreban i ja sejem bez njega i nema problema sto se tice razmaka...
 
Meni je na mojoj el. kontroli crkla zujalica na samom kraju prošlogodišnje setve. Svetlosna signalizacija je ostala, ali bez zvuka ne vredi jer prosto se kasno primeti. Zujalicu sam našao na oglasima po 175 din, tako da sad kontrola opet spremna za setvu. Uzgred, te zujalice su mnogo zgodne da se ugradi zvučna kontrola niskog pritiska ulja u motoru i prevelike temperature vode...
 
Nazad
Vrh