Elektro instalacija

Da li je neko kupovao onaj ANEL obrtomer, kako se do kraja pokazao u radu ? Da li je za obrtomer potreban alternator sa W izvodom ili moze obican iskrin ?
Treba mi neko resenje za IMT 560, pa gledam sta uzeti jer obrtomeri mehanicki nista ne valjaju.
 
Anel obrtomer 30e, Anel multi displej 50e kedino alternator mora da ima W izvod i ubedjue me da moze sa svakog alternatora da se izvede.
Jedino samo obrtomer da ima svoj senzor i davac dodje 60 65e.
 
Bolje kupi onda ove sa ebaya , mogu da se programiraju na bilo koji alternator i da pokazuju koretkne obrtaje.

Da bi prepravio alternator moras da izvedes zicu sa jedne diode koje pobudjuju regler , puno su manje od glavnih ispravljackih , sa jedne od dioda ili cak i sa glavnih dioda ali njih ima vise pa je mozda jednostavnije sa ovih dioda za pobudu. I vecina iskrinih alternatora ima W izvod.
 
Meni je majstor uzeo 500 dinara što je izvukao W izvod.Radio mi anlaser pa uz put mu utrapio i alternator.Planiram ugradnju Anel multidisplej-a.
 
A zasta sluzi ova crna kutija sto pise Fiat,gdje jedna zica(valjda d+) ide u njega i druga izlazi.Nalazi se ispred kod hladnjaka?
 
Izvlacenje W je jako jednostavno, samo treba jednu zicu spojiti direktno na 1 fazu na statoru, pre svih dioda. Moze na prakticno svakom alternatoru
 
Danas sam palio traktor i non stop mi sija svjetlo za alternator.Ne znam da li alternator ne valja,ili nije dobra zica za indikator.Na alternatoru tanja zica pise 67 i ona ide u tu crnu fiat kutiju(valjda regler) i izlazi br 15.Ja sam taj izvod 15 nakacio na kombinovani instrument(tj na drugi kraj lampice), i kad upalim traktor,alternator ne radi,tj ne puni(mjerio voltmetrom),a i ampermetar samo ode u -.Ja sad ne znam da li sam dobru zicu nakacio na indikatorsku sijalicu pa nema pobude alternatora? Takodje imam preblem oko temp,stalno mi pokazuje na kombinovanom instrumentu na granici izmedju zelenog i crvenog.Ne znam da li je otista pecurka temperature ili mi nevalja termostat?
 
Danas sam palio traktor i non stop mi sija svjetlo za alternator.Ne znam da li alternator ne valja,ili nije dobra zica za indikator.Na alternatoru tanja zica pise 67 i ona ide u tu crnu fiat kutiju(valjda regler) i izlazi br 15.Ja sam taj izvod 15 nakacio na kombinovani instrument(tj na drugi kraj lampice), i kad upalim traktor,alternator ne radi,tj ne puni(mjerio voltmetrom),a i ampermetar samo ode u -.Ja sad ne znam da li sam dobru zicu nakacio na indikatorsku sijalicu pa nema pobude alternatora? Takodje imam preblem oko temp,stalno mi pokazuje na kombinovanom instrumentu na granici izmedju zelenog i crvenog.Ne znam da li je otista pecurka temperature ili mi nevalja termostat?
Ako ti i kod hladnog motora pokazuje na granici onda nije termostat nego davac temp. Uzmi zicu sa davaca i stavi na masu, kazaljka bi trebala da ode u max ili min temp
 

1_tmb_391951286_20190906_140945.jpg
[/url]
 
Poslednja izmena:
Ako bi mogao neko da mi objasni u cemu je problem! Imam kao sto rekoh 540 sa fiat motorom i problem je u punjenju aku-a.Mislio sam da je regler otisao(kod njega je spoljasnji regler) pa sam ga zamijenio novim i opet ne puni.Onda sam odnio alternator kod majstora i on je rekao da je sve uredu sa alternatorom(promijenio cetkice i lezajeve na njemu).Vratio sam ga i opet ne puni.Zice sam povezao ovako:sa alternatora(tj sa cetkica alternatora) ide izvod 67 i njega sam vezao za regler 67- onda iz reglera ide br 15 i njega sam vezao na sijalicu na kombinovanom instrumentu,a drugi kraj sijalice na 54 izvod sa brave.Ako neko ima isti traktor ili pak 533 sa fiatom,mogao bi mi reci kako je kod vas povezano.
 
Al zna neko da mi objani kako da zamenim kabl na aparatu za varenje varex 160/180?

Kabl na 400v nije imao viljusku koristili 220.Rasklopio sam aparat ali me buni sto kabl za 400v ima samo 3 zice.Zuto zelneu za uzmeljenje, plavu i braon.Na grebenastom prekidacu nema slobodnih mesta za trecu zicu.Kabl je licnast imam 5x2.5 pun presek da stavim.

Stavicu sutra neku sliku.
 
Izbrisao sam post jer sam ga pisao na osnovu mog varexa 135/145, a ovde se ipak radi o 160/180. U principu bi trebalo da je isto objašnjenje, ali ipak ...

Na elitesecurity je bilo to objašnjeno ...
 
Poslednja izmena:
Nema slobodnih mjesta jer ni ne treba, za varenja na 400V ti trebaju samo dvije faze i uzemljenje, znači za razliku od 240V umjesto nule se koristi još jedna faza, a napon između dvije faze je 400V.
 
Kiraj, Vaš aparat je noviji i ima dva mrežna kabla, jedan za 220V a drugi za 380V. Moj aparat je stariji i ima samo jedan mrežni kabl na kom je montiran monofazni utikač 220V. Za rad na 380V je postojao mali adapter koji se sastojao od trofaznog utikača iz kog je išlo malo parče kabla na čijem kraju je monofazna utičnica. Kod rada na 380V se kabl sa monofaznim utikačem iz aparata utakne u utičnicu na adapteru, a grebenasta sklopka se prebaci na rad na 380V. E sad, poenta je da ovaj aparat nema klasične trofazne namotaje na trafou već samo monofazni namotaj koji ili radi na 220V ili na 380V (naravno za rad na 380 se u seriju sa namotajima na 220V dodaju još namotaji za rad na 380V). Ako radi na 220V onda se nula i faza dovode na izvode transformatora. Ako se ide na 380V onda se dve faze preko pomenutog adaptera dovedu na žice od nule i faze u aparat, a sa grebenastom sklopkom se prebace na dodatne namotaje na trafou.
 
Nema slobodnih mjesta jer ni ne treba, za varenja na 400V ti trebaju samo dvije faze i uzemljenje, znači za razliku od 240V umjesto nule se koristi još jedna faza, a napon između dvije faze je 400V.


Skapirao sam to malo sam proguglao.U apratu sam povezao kao sto je bilo.Samo me buni viljuska sad, na jednu donje 2 vezujem uzemljenje na bilo koju.
Od gornje 3 znaci 2 faze vezujem na spoljne srednja ostaje prazna, mada mislim da to nije ni bitno toliko.E sad al nece nesto da se spali ako se zamene strane.Viljuske nije ni bilo.Motor kad se vezuje ako nece samo se zameni strana (smer).Ovde nisam siguran sta ce da bude ako se pogresi strana?
 
Nazad
Vrh