Elektro instalacija

Nekad okrene a nekad nece. Par puta okrenem bravicu i on sastavi. I kad ne okrece cuje se automat da ubaci ali nece da okrene. Na cetkice sam skroz na skroz zaboravio:haha:
 
Jučer na Rakovici neće desni žmigavac. Kad ga upalim žarulja samo onako slabo "tinja" i ne prekida nego skroz gori. Probao sam s ispitivačem 12v i na onom razdjelniku kod ručice kardana isto tako tinja. Ja najviše sumnjam na šalter žmigavca al sinoć je već bio mrak pa mi se nije dalo rastavljat. Ideje? Šta bi još moglo bit osim šaltera?
 
relej?? di se to nalazi??

Popravljeno. Bila je u pitanju samo žarulja prednjeg žmigavca, nije bio dobar kontakt. Sad uredno rade i prednji i zadnji. Hvala na odgovorima
 
Poslednja izmena:
Imam problem na instalaciji (533), kada upalim svetla, svetle i desni zmigavci, onako polujako. Pri iskljucenim svetlima zmigavci rade normalno, gde da cackam :osmeh:?
 
dolje gdje ti je pričvrščena hauba odšarafi jedan vijak pa šmirglom očisti njega i rupu na haubi.
 
Uzmi jedan duži komad žice (da možeš do svih farova od akumulatora) spoji jedan kraj direktno na masu akumulatora i onda ideš s probanjem od fara (lampe) do lampe i naći ćeš koji far nema dobru masu. Problem je definitivno u masi ali ovako napamet je teško dokučiti na kojem dijelu traktora.
 
Najbolji način, jedino tako možeš da utvrdiš da ti u stvari pozitivan vod nije dobar. Pre setve sam krenuo da krpim rasvetu, da na plaćam što ne moram... muke teške - jedva je to zasijalo. Na 542 sam imao problem što leva pozicija (cela strana u stvari) nije radila, prekid + negde ispod blatobrana. Sada samo da vreme dozvoli, pa da sredim i izvode za priključne mašine, ali sigurno ide nova instalacija.
 
Danas sam radio instalaciju na TD90,nije imao fabricki amblender i prekidac zmigavaca nego neki ubaceni...sad smo stavili original,koji je kupljen u KND-u i izgleda fabricki ne radi. Na 49 sam dovukao struju,L levi i R desni i to je radilo,medjutim 56d ne radi-dugo svetlo ni kao amblender ni kad zabravim. Ona bocna stopica je za masu jer sam probao na nju da dovucem struju i nista se ne desava osim sto tada pipalicom nadjem na samoj palici da ima struje. A onaj kabal koji je sam za sebe crni mi je izgledao kao kabal za svirenu i on takodje nije radio. Da li sam ja nesto pogresno radio ili je jednostavno losa brava fabricki ?
Znaci na 49a ulaz struje,na 56d ne daje nikakav izlaz,L levi radi i R desni radi,dok ona zica ne daje nikakavu struju kad stisnem dugme svirene.
imag2287.jpg

imag2289.jpg
 
spoji si probnu lampicu na plus pa onda probaj 56d jer je vrlo vjerojatno spojeno preko nekog releja i prekidač mu treba dati masu. Jel ima kakva oznaka na onoj bočnoj stopici? ona je je vjerojatno sirena ali bi na žicu trebalo dovesti masu tako da daje onda masu za sirenu i za ablend jer većina traktora (i auta) ima plus direktno na sirenu a prekida se masa.
 
Nema traktor nikakavih releja,bocna stopica nema nikakvu oznaku i kad sve raskacim stopice a na tu bocnu dovedem struju tad mi probna lampica sija i kad je spustim na polugu-rucicu znaci ta bocna je masa pa sam pokusavao da spojim tu masu i masu sa kabine ali opet dugo svetlo nije radilo.A ona zica ulazi u polugu zmigavca i ide gore do polugice de je taster svirene i ona ne radi isto(ali ima logike da "ne radi" ako je predvidjena da prekida masu sto nisam proveravao jer nije tako uradjena instalacija da provodi masu).
Rekoh da je sve bilo nabudzeno nekako,pa je svirena radila na taster koji nije radio(raspao se) i isla je struja kroz njega do svirene,tako da sam samo zamenio taster svirene. A dugo svetlo sam resio na najprimitivniji nacin dovodjenjem + sa kontakt brave na potezni prekidac koji je spojen sa zicom dugog svetla,jednostavno drugog resenja nije bilo ili ga ja nisam mogao pronaci.
 
Onda na tu bočnu stopicu dovedi masi pa vidi da li dobivaš izlaz na žicu i na 56d (samo u tom slučaju stavi štipaljku od lampice na + )
 
Ovih dana ugradivao nove farove i releje na 539 i sve lepo radi ali mi sada osigurac releja pokazivaca pravca ( automat) stalno iskace. Negde je u kratkom spoju ali ne znam gde. Skinem automat i ista prica...nisam vise pametan sta da radim. Dok sam ugradivao releje i farove zmigavci su radili a sad kad sam zavrsio nesto zeza. Ima li neko ideju sta dalje da radim?
 
Prekontrolisi kablove u masci,meni se nesto slicno desilo jer je jedan od kablova bio zgnjecen unutra,spolja je sve normalno izgledalo ali nije radilo kako treba.
 
Nazad
Vrh