Električni pastiri za čuvanje ovaca i koza

Ja sam moju, pre 5god.platio 100e .Inace se prodaje kod nas po 120e.(ima bateriju a moze i na 220v)
 
Gledajte u J pustite amperazu-voltazu na plotu pise p..ka pa mujo rasparao k..ac. Ja el pastir koristim vec oko 25 godina i nema sta nisam probavao.Za koze nema pastira koji ce ih spreciti da izadju kud zamisle tuda i prodju za njih je samo lanac i nista vise.Krave,ovce,konji nije problem ali koze nek me netko ubijedi da moze napraviti el.pastir za koze da garantuje da necu proci samo nek kaze cijenu.Sta se tice zice za el. pastir moze se koristiti bilo sta samo je bitno "napajanje" ja koristim svasta imamo nas 3 odradjenog prostora nekoliko kilometara vec 4 godine ali to je veliki problem jer zvijeri to pokidaju na par mijesta pa kao da nije ni ogradjeno dok seve obidjes ujutro treba mi 3-4 sata jer je teren nepristupacan a toliko i treba da se stoka napase.E sad sta uraditi.Hm.da spaga moze da cuva stoku to da ali samo dok neprimijete da nema struje a kad primijete onda ce i zicu trgati a komsijin kupus uz zicu onda tek belaj nastane.El.pastir je dobar ali naidje tudji pas potrga zicu koja padne na zemlju i akumulator nov od 55ah izvuce za 48 sati a ti mislis "pegla cuvar"pegla neku stvar.Moja sreca sto ja svoj drzim u supi i na 220 je skopcan uzemljenje stalno vlazno i kad prekine se zica nema veze osim sto stoka nadje dje je pukla skoro svaki put.Sad do kosidbe planiramo renoviranje ograde napraviti i jos veci teren ograditi ali sa bakrenom zicom 1,2mm.
 
ja sam uzeo pocinkovanu zicu ona ti je jeftina, a planiram da izolujem uz pomoc nekog starog busnog creva za vodu kroz koju cu da provucem zicu na mestima gde dodiruje
 
Zica od CO2 varenja je oko 130kn kn=euro 7.3
U njoj imas oko 2,5-3km zice neznam tocno a nije me ni interesovalo.Izolator napravis od starog slaufa-creva za vodu koje isijeces na komadice od 10-15cm.Uzmes heftaricu i udri vrevo kroz stapove na visini kojoj ti odredis.zarezi crevo sa nozom i namotaj krug zice odmakni 15-stak metara kolac od kolca i opet tako nategni namotaj krug-dva i teraj opet od metra do 15 metara zavisno od terena.Ja sam radio sa pneumatskim pistoljem i kompresorom za praviti palete jer je lakse i brze.Mozes i ako imas koga u firmi gdje prave aluminisku stolariju imas plasticne l profilice koji spajaju profile oni su narebrani ja toga sad imam punu vrecu ali moras zicom oko kolca vezati a to mi se neda.Pusti orginal zicu i njihove izolatore to je kupovanje magle za mene.Ima puno jednostavnijih nacina i jeftinih bitno je da sluzi svrsi.Mozes ti i zlatni kolac metnuti ali ako stoka naumi van ili je zvijer potijera nema toga tko ce je zaustaviti pa ni da fazu iz kuce odvuces na zicu.Ja sam tako cuvao kukuruze oko kuce dok sam sijao od medvjeda ali sam bodljikavu zicu metnuo u 3 reda i fazu provukao pa sam morao skinuti jer sam se bojao ako tko pijan zaluta ubice ga i negine mi robija za dvije prikolice klipa pa sam skinuo struju samo je zica ostala.Sad vise nesijem kukuruz pa mi to sluzi kao tor za krave.
 
ja sam seljak neznam ni sta je link,ali prodavnica se zove clair ima sajt
 
http://www.clair.si/evo ga.nadam se da sam uspeo.zaista jedna kompletna prodavnica,ima bas svasta za stocarstvo.steta sto je na slovenackom,ali nadam se da ce te se snaci.cak moze i na srpski da se prevede.mislim da je rus 82 pomenuo da salju i brzom postom robu.mislim da ce vam ovo puno znaciti.ako treba stavicu i broj telefona prodavnice.pozdrav...
 
Sava21@ nasao sam sajt, hvala ti. Ma ja idiot na google uvek kucao elektricni terac umesto elektricni gonic, kada kucas elektricni terac nista ne izbacuje :sta:
Jos jednom hvala svima :bravo:
 
Nazad
Vrh