Električni pastiri za čuvanje ovaca i koza

Ne,ne.Nije ovo plastificirana sajla.Ovo je plasticno uze omotano licnama.Licne su jako tanke ali su svud po povrsini te strune.Slikacu sada a cu da postavim.Mislim da je to upravo ovo sto kolega Daljac ima u poruci namotano na koturacu od produznog kabla.Ujak kaze da i ako se desi da pukne tj da se iz nekog razloga prekine samo zavezes na cvor i ona i dalje funkcionise
 
zica-pastira500.jpg

Takva je kod mene i odlicno funkcionise. Ako se prekine sveze se na cvor kao kanap i sve ok. Izgleda nekako ovako kao na slici
 
kakvu zicu uzeti na kraju krajeva i sta je najeftinija varijanta?da li je neko pokusao sa bakarnom zicom za co2 kao sto preporucuje CAR svidja mi se ta varijanta deluje najjeftinije,za nedelju dve moram kupiti neku zicu pa mi svaki savet zlata vredi.
 
ako već kupujete žicu kao na slici gledajte da u sebi ima 5 licni jer bolje provodi struju,bakarnu od aparata ne bih preporučio jer je teška za sklanjanje tj,kad je treba skolonuti.Ja lično koristim traku za čuvara,jaka je ima dosta licni,dugovječnija je uočljivija je pa manje divljač udara u nju.Da bi provod struje bio dobar kad je sastavljate,svežete je u čvor a licne koje su u njoj spojite čiste bez plastike
 
Švajcarci :osmeh: i to uspešno.
Moraš da ih navikavaš od malena i da ih paziš prvi dan da ne provale žicu u trčanju ili zaletu posle nema nikakvih problema. Čak na staroj planini drže konje u pastiru sa dve žice.
 
cuo sam da je dobra i aluminijumska zica za co2 varenje,sigurno bolji provodnik od pocinkovane,mada je verovatno i bolja cena.dolzi prolece vreme je odluciti se i za el.pastir i vrstu zice.ja jos uvek vagam..
 
Na pravo mesto si kupio,em domace,em decko korektan,em imas jeftin servis,ja sve kod njega uzimam,a kvalitet ekstra,treca godina stoje napolju,nisam ih unosio u kucu samo bacim kantu od poludisperzije preko cobanice i to tako radi bez ikakvih kvarova,svaka cast momku,kad budem imo vremena pokazacu vam sistem koji je relativno jeftin a ogradis hektar za pola sata,ne treba ti niko. . .

- - - - - - - - - -

Ma drzim i ja krave i svinje al neznam za bikove dal nece naterati jedan drugog na zicu ,,
Covek selo do mene pusteni bikovi ali nije obicna zica nego aluminijumska predena od sedam manjih u donjoj zoni,u gornjoj zoni sajla 3mm,interesantno je da sam tu prvi put vido zicu postavljenu u stali gde jedu tik iznad ledja bikovima kao mreza uradjeno provizorno,ne smeju repom da manu,kaze da je imo problema kad bik dodje na kilazu od 400 kila pocne da skace i da se igra i desavalo se da polomi nogu pa mora na klanje,sad jedu u stali ne mrdaju i nema vise tih pehova. . .
 
kolega,pouzdanija ograda od el.ne postoji.stoku ne cuva debljina i jacina zice vec strah od strujnog udara,koji je vrlo neugodan.pokusjte da budeter u carapama pa dohvatite rukom,mislicete da vas grom pogodio.e sad ja mislim da su ovce najmanje izlozene strujnom udaru u poredjenju sa svim drugim vrstama,upravo zbog njihove vune koja je odlican izolator,a i njihovi papci imaju manji kontakt sa zemljom.pricao sam sa covekom na zlatiboru koji svake godine prodaje po 5pari volova.ima ogradjen prostor od nekoliko hektara sa el.ogradom postavljenom na suvo jasenovo kolje bez izolatora.kada sam ga pitao kako je to moguce i da li je efikasno on kaze da po suvom vremenu kolje ne provodi odnosno vrlo malo,a po vlaznom provodi,ali onda su i volovi vlazni pa su jos bolji provodnici nego kolje.ali veruju mi da volovi od tone ne prilaze zici blize od 0.5m.to deluje jako smesno da tolike grdosije cuva gomila pruca i zica od jednog milimetra...
 
Pre par dana je kod tasta probila konzola,ubila krmaču i psa.Da se neko od ukućana našao tamo u tom momentu nastradao bi i on od strujnog udara.
 
Pozdrav svima! Treba mi mala pomoc. Zelim da ogradim koze na ispasi pa mi treba savet.. Nasao sam preko oglasa el.pastir nemacke proizvodnje, ovo su mu karakteristike:
[h=2]Granngarden LMB 123, 12V[/h]snaga punjenja 3.5j
izlazna snaga 2.4j
kapacitet slobodnog napona 10.000V, 500 oma /500W
koristi se u opsegu do 25km u zavisnosti od potreba
otporan na sve vremenske uslove, vodootporan.

Sta mislite?
 
Nazad
Vrh