E-Agrar

Verovatno je bilo ovo pitanje vec, ali zanima me da li moram da izmenim zahtev za subvencije ukoliko sam sa zakupodavcem produzio rok trajanja zakupa, i dodao novi ugovor kao prilog na eagraru? Stari ugovor je bio do nekog septembra, a receno mi je da sve sto istice pre oktobra nece biti placeno.
Pa da li sada moram da menjam zahtev, sa parcelom koja je u trajanju do 2029. ili mogu ostaviti ovako? Ne znam da li prijava za subvencije automatski povuce izmene koje ja napravim tamo u delu gde su mi parcele.
Ako niste brisali stari ugovor nego samo priložili nov ugovor i promenili datum važenja ugovora na toj parceli nema potrebe da menjate zahtev.
 
Jedno pitanje za moderatore, može li se

Srđan01 unaprediti u zaslužnog člana zbog nesebičnog truda da pomogne i odgovor svim članovima foruma u ovoj temi koja nam zadaje muke i glavobolje.

Hvala vam puno ovakvi komentari mi znače mnogo, znači da ipak nešto vredi moja pomoć na ovom forumu i da nije uzaludna 🙂👍 (Da se ne naljute ostali članovi, sigurno da ima zaslužnijih članova od mene >Koji sam došao 21.04.2023.< a neko ko je tu još odavno pa nije još dobio promenu statusa nego čeka sistem da taj i taj član postavi određen broj postova pa da onda promeni automatski status).
 
@Srdjan01
Kako je moguce da povratim gazdinstvo ako je u Pasivan status?
Ovaj moj drugar nije otisao u pasivan status zbog nekih neizmirenih obavezama prema drzavi ili prema bankama nego jedna zena ga prijavila jer je on uzima zemlju u arendi od njenog oca i ovaj moj drugar je imao ugovor sa njenim ocem i parcele su bile na njega i on uzimao subvencije jer je radio tu zemlju i u medjuvremenu otac od te zene je u umro i ova zena je trazila od drugara da joj da subvencije njoj ili na pola i ovaj nije hteo da daje njoj subvencije jer ne radi ona tu zemlju i ova ga prijavila i covek usao u PASIVAN status kod nje
Kako je moguce da on povrati gazdinstvo da mu opet bude AKTIVNO?
 
Koja je to glupost da bacaju ljude u pasivan status zbog tamo neke opajdare koja je prijavila. Valjda treba prvo da izadju na teren, da vide i pricaju sa ljudima, dokazi, onda neko upozorenje da izdaju, pa onda na kraju pasiva kad se dokaze krivica. Onda u sustini svako ko ima nekog neprijatelja moze da uleti u pasivu....
 
Jel baš misliš da su tek tako ubacili?
Čisto sumnjam, sigurno je ona pravno u pravu ne verujem da neko može tek tako da te prijavi i da te stave u pasivu.
 
Ali nek on bolje prvo da proveri kod UAP šta je razlog ubacivanja, možda je nešto drugo. Tako sam ja misluo da su me ubacili u pasivu zbog nečega a razlog je bio nešto deseto, glupost obična, da mi nisu rekli šta je ne verujem da bi se setio sam nikad.
 
@Srdjan01
Kako je moguce da povratim gazdinstvo ako je u Pasivan status?
Ovaj moj drugar nije otisao u pasivan status zbog nekih neizmirenih obavezama prema drzavi ili prema bankama nego jedna zena ga prijavila jer je on uzima zemlju u arendi od njenog oca i ovaj moj drugar je imao ugovor sa njenim ocem i parcele su bile na njega i on uzimao subvencije jer je radio tu zemlju i u medjuvremenu otac od te zene je u umro i ova zena je trazila od drugara da joj da subvencije njoj ili na pola i ovaj nije hteo da daje njoj subvencije jer ne radi ona tu zemlju i ova ga prijavila i covek usao u PASIVAN status kod nje
Kako je moguce da on povrati gazdinstvo da mu opet bude AKTIVNO?
Kada je nastao Pasivni status (Prijavom) teško da šta tu može da se pomogne (Pasivni traje od 3 do 5 godina). Ona po zakonu ne može da uzima subvencije (Pošto ne obrađuje te parcele).


Recite drugaru da pozove sledeće brojeve telefona 011/30-20-100, 011/30-20-101, 011/30-20-118 ili 0800 106 107 (Svakog radnog dana od 07:30 do 15:30 časova) i vidi tačno zbog čega mu je gazdinstvo otišlo u Pasivni status (Nije tu samo Prijava ima tu sigurno još nešto). Može da dostavi i dokumente kada mu budu tražili pa možda i prođe sa brisanjem pasivnog ili smanjivanje godina pasivnog statusa.
infofoto-1024x682.jpeg

uap.callcentar@minpolj.gov.rs
uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs
office@minpolj.gov.rs

Uprava za agrarna plaćanja: https://uap.gov.rs/#kontakt

Zvanična veb prezentacija eAgrar-a na adresi: https://eagrar.gov.rs (Skrolujte dok ne dođete do Budimo u kontaktu, u tekstu poruke napišite BPG,JMBG i broj mobilnog).
 
Otvaranje novog poljoprivrednog gazdinstva...

Dva puta sam poslao očitane lične karte.
Koju adresu pravilno da unesem i kakvo slovo A?

Jebeš mi sve ako su normalni!
Pa imaju moj broj, što me jbn ne pozovu, nego se 2 meseca igramo gluvih telefona!

Srbijo međ šljivama...
0775cb8809ed8b9c39ef8d8d57e8eac1.jpg


Poslali su rešenje u eSanduče da im dostavim lične karte članova.
Odalkle da im to pošaljem, stvarno me izluđuju više.
 
Poslednja izmena:
Poslali su rešenje u eSanduče da im dostavim lične karte članova.
Odalkle da im to pošaljem, stvarno me izluđuju više.
Očitate lične karte pomoću čitača kartica.

I umesto da odštampate vi ih sačuvate kao .pdf ili pošaljete slike (Ali mora da se dobro vidi).

Najbolje je da priložite i očitane i uslikane Lične karte sa obe strane za svakog člana (Onda neće biti više problema).
 
Poslednja izmena:
Otvaranje novog poljoprivrednog gazdinstva...

Dva puta sam poslao očitane lične karte.
Koju adresu pravilno da unesem i kakvo slovo A?

Jebeš mi sve ako su normalni!
Pa imaju moj broj, što me jbn ne pozovu, nego se 2 meseca igramo gluvih telefona!

Srbijo međ šljivama...
0775cb8809ed8b9c39ef8d8d57e8eac1.jpg
Pod A se verovatno misli na sledeće:



 
Ma znam. Ćerka, nosioc je greškom imala upisanu adresu 3A, niko nije godinama primetio. Oni primete, ona promeni adresu u 3, normalnu našu adresu. Pošaljem im i ponovo očitane LK svih članova, 2 puta. Oni to kao da ne vide, ponovo mi traže LK članova i da adresu gazdinstva promenim u 3A. Znači, ne vide novu LK nosioca gde je ispravljeno na 3. Ne znam vise šta da radim...
 
Ma znam. Ćerka, nosioc je greškom imala upisanu adresu 3A, niko nije godinama primetio. Oni primete, ona promeni adresu u 3, normalnu našu adresu. Pošaljem im i ponovo očitane LK svih članova, 2 puta. Oni to kao da ne vide, ponovo mi traže LK članova i da adresu gazdinstva promenim u 3A. Znači, ne vide novu LK nosioca gde je ispravljeno na 3. Ne znam vise šta da radim...
Ako u ličnoj piše adresa 3 a ne 3A onda nema šta da se menja (Dostavite sve kako sam vam gore napisao).


Vi onda imate problem i kada pravite nov ugovor o zakupu zbog tog 3A umesto da piše 3.
 
Ma znam. Ćerka, nosioc je greškom imala upisanu adresu 3A, niko nije godinama primetio. Oni primete, ona promeni adresu u 3, normalnu našu adresu. Pošaljem im i ponovo očitane LK svih članova, 2 puta. Oni to kao da ne vide, ponovo mi traže LK članova i da adresu gazdinstva promenim u 3A. Znači, ne vide novu LK nosioca gde je ispravljeno na 3. Ne znam vise šta da radim...
Ako se menja adresa u ličnoj karti onda mora i u svim papirima koji se prilažu.
 
Jedno pitanje, ako neku parcelu uklonimo u e-agraru, u kom roku ona postaje dostupna da se ubaci na novo gazdinstvo (uz ugovor naravno)?
 
Ako se menja adresa u ličnoj karti onda mora i u svim papirima koji se prilažu.
Ne razumemo se. Podneto je sve na broj 3. To je naša adresa. Greškom je ćerki (nosioc) upisano 3A u LK. Niko godinama nije to primetio. Znači, sve je podneto na broj 3. Oni vide to A, mi ispravimo, ćerka izvadi novu LK sa pravim brojem 3. Svi smo na broju 3. Gazdinstvo je na broju 3. Svi papiri su na broju 3.
Samo je ona ispravila adresu na 3 i poslala novu LK.
Ne znam šta im nije jasno.
 
Ako u ličnoj piše adresa 3 a ne 3A onda nema šta da se menja (Dostavite sve kako sam vam gore napisao).


Vi onda imate problem i kada pravite nov ugovor o zakupu zbog tog 3A umesto da piše 3.
Nema ugovora o zakupu. Ćerka je nosioc, majka je član gazdinstva i vlasnik parcele. Samo je problem bio što je ćerki greškom pisalo 3A. Ispravila, izvadila novu LK, poslala. Šta još hoće, ne znam.
 
Nazad
Vrh